Pytanie:
Wtyczka Flash często ulega awarii
Ricket
2010-11-30 08:06:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W różnych witrynach, w przypadkowych momentach i bez widocznego wzoru, wtyczka Flash ulegnie awarii. Wystąpiło to w każdej przeglądarce i zazwyczaj mam co najmniej jedną awarię dziennie. Według sprawdzenia wtyczki Mozilli, mam najnowszą wersję Flasha (10.1.102.64)

To jest nowy MacBook Pro (17-calowa, wersja unibody 2010) z pełnym zaktualizowanym systemem Mac OS X 10.6.5.

Czy wtyczka po prostu ulega awarii u wszystkich, czy jest to dla mnie unikalne? Jak często Flash ulega awarii? Czy jest coś, co mogę sprawdzić, czy jest sposób na ponowne zainstalowanie Flash lub inna diagnostyka, którą mogę przeprowadzić? Nie mam innych problemów z komputerem ani przeglądarką.

Kiedy używam go do czegoś, ulega awarii przynajmniej raz dziennie. Nawet jeśli to działa, zwykle jest dość powolne. Dlatego używam FlashBlock. Żadna z witryn, z których korzystam, nie potrzebuje tego.
Cztery odpowiedzi:
#1
+9
Dori
2010-12-01 10:24:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest powód, dla którego Apple wydaje się być tak anty-Flashowy, a to dlatego, że Flash jest do bani na Macach (może również ssać inne systemy operacyjne, ale nie używam ich na tyle, aby mieć wiedzę).

Co z tym zrobić, zależy od używanej przeglądarki (twoje pytanie nie mówi, ponieważ narzędzie Mozilla Plugin Check nie dotyczy tylko FF):

  • Safari - odpowiedzią jest ClickToFlash. Szczerze mówiąc, C2F to coś, co powinno być wstępnie zainstalowane na każdym Macu.
  • Firefox / Camino - Jak wspomniał Ken w komentarzu, potrzebujesz FlashBlock rozszerzenie.
  • Chrome - użyj rozszerzenia FlashBlock dla Chrome.

Jak już powiedziano : możesz się dobrze dogadać w prawie wszystkich witrynach bez Flasha. Oto kilka dodatkowych zalecanych lektur, z których oba pochodzą od Johna Grubera z Daring Fireball:

+1 za przejście bez Flasha. Zrobiłem to i kocham to. Kiedy widzę brakującą wtyczkę, śmieję się. Czasami, kiedy muszę, zawsze jest chrom :)
Świetna sugestia, nie wiem, dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem! Zainstalowałem FlashBlock (jestem użytkownikiem Firefoksa) i jest po prostu niesamowity. To świetne „rozwiązanie” problemu Flasha.
#2
+5
Henry
2010-11-30 11:09:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Flash na komputerach Mac to najczęstsza przyczyna awarii przeglądarki Safari. Po prostu tak jest.

W rzeczy samej. Dodam tylko, że należy po prostu odinstalować flasha i jeśli strona z niego korzysta, napisz do autora i ponarzekaj.
#3
+2
bmike
2011-06-11 20:30:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Flash uległ awarii tak często, że przestałem korzystać z Flasha i używam go tylko w przeglądarce Google Chrome. Google instaluje flash w tej jednej aplikacji, aktualizacje migają za kulisami, a Safari nie uległo awarii ani raz na 6 miesięcy.

Poleciłbym trzy przydatne i stabilne rozszerzenia Safari, jeśli wyłączysz flashowanie w Safari:

  • YouTube5
  • HTML5 Audio
  • H.264 Flickr Video

Safari Extensions

#4
+1
Joseph
2011-06-11 19:44:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno znalazłem FlashVideoReplacer dla przeglądarki Firefox. Zastępuje filmy Flash natywnymi odtwarzaczami, takimi jak Quicktime, jeśli są dostępne. Flash zabija dla mnie procesor, więc to pomaga.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...