Pytanie:
Jak zrestartować iPhone'a i dlaczego powinienem?
Nick Josevski
2010-07-15 04:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często ludzie mówią o ponownym uruchomieniu iPhone'a w ten sam sposób, w jaki ponownie uruchamiasz komputer.

Jak to robisz, jakie przyciski naciskasz ?

Również w jaki sposób / dlaczego różni się to od zwykłego wyłączania iPhone'a za pomocą górnego przycisku, a następnie włączania go ponownie?

Nie widzę sensu regularnego restartowania iPhone'a. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​działa normalnie i nie zwalnia ani nic. Górny przycisk przełącza urządzenie w tryb uśpienia.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
goldsz
2010-07-15 04:31:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz ponownie uruchomić iPhone'a, przytrzymując przycisk zasilania i przycisk ekranu głównego przez około 5 sekund (do momentu pojawienia się logo Apple na ekranie). Może być to konieczne, jeśli telefon zawiesza się lub w inny sposób przestanie reagować. http://www.apple.com/support/iphone/assistant/phone/#section_2

Aby wykonać „twardy” reset, należy przytrzymywać przyciski Home i Sleep / Wake do momentu ponownego uruchomienia. Nie przesuwaj czerwonego przełącznika wyłączania zasilania
#2
+5
Kevin Y
2010-07-15 04:50:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przytrzymanie przycisku zasilania i przycisku Home przez około 5 sekund spowoduje twardy reset. Ponowne uruchomienie iDevice zwalnia używaną pamięć RAM. Niska pamięć RAM jest głównym powodem awarii aplikacji, dlatego sugeruje się, aby co jakiś czas ponownie uruchamiać iDevice.

#3
+4
hemp
2011-07-28 21:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naciśnięcie górnego przycisku („Blokada”) powoduje zablokowanie telefonu i wyłączenie wyświetlacza. Jest to przydatne ze względu na oszczędzanie energii i bezpieczeństwo.

Telefon można wyłączyć, przytrzymując przycisk Zablokuj, aż pojawi się czerwona strzałka z napisem „Przesuń, aby wyłączyć”. Wyłączenie telefonu w ten sposób pozwoli na bezpieczne zamknięcie wszelkich uruchomionych procesów / usług. Jest to podobne do wyłączania komputera Mac. Zamykanie urządzenia iOS co kilka dni zwalnia wyciek pamięci i może pomóc jej działać lepiej lub szybciej. Wyłączam telefon prawie każdej nocy, a następnie podłączam go do ładowarki ściennej, która włącza go automatycznie.

Przytrzymanie przycisku zasilania i przycisku home do momentu ponownego uruchomienia urządzenia nazywa się „twardym resetem” i jest podobne do naciśnięcia i przytrzymania przycisku zasilania na komputerze Mac. Ponowne uruchomienie w ten sposób nie daje uruchomionym procesom szansy na prawidłowe zamknięcie i może w rzeczywistości spowodować utratę danych. Ta technika powinna być ostatecznością, a nie codzienną praktyką ze względu na jej potencjalne złe skutki.

to jest na miejscu. podtrzymywanie czuwania w domu / podczas snu jest jak wyciąganie przewodu zasilającego z uruchomionego komputera - ostatnia szansa. O wiele lepiej jest włączać i wyłączać w normalny sposób, przytrzymując przycisk usypiania i przesuwając, aby wyłączyć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...