Pytanie:
Czy mogę używać ładowarki do iPhone'a z iPadem?
vitthal
2012-05-29 10:47:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja ładowarka do iPada 1 została spalona z powodu wysokiego napięcia, więc przestała działać. Obecnie używam mini ładowarki iPhone 3GS. Ładuje iPada, ale tylko bardzo powoli, gdy iPad jest włączony, ale wyświetlacz jest wyłączony.

  • Czy będzie jakiś problem, jeśli nadal będę używać mini ładowarki do ładowania mojego iPada 1, czy muszę kupić nową ładowarkę?
  • Jeśli tak, jaka jest cena nowej ładowarki w Indiach?
Proponuję kupić nową ładowarkę do iPada, ponieważ ładowarka do iPhone'a będzie się ładować, ale bardzo wolno (zostawiłem ją ładującą się w ten sposób przez noc, a rano wciąż było tylko 80%).
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+18
gentmatt
2012-05-29 11:07:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz używać ładowarki iPhone'a z iPadem.

Nie powinno to uszkodzić iPada ani ładowarki.

Jednak ponieważ iPad jest wyposażony w niższy prąd ładowanie trwa dłużej . Zarówno iPhone, jak i iPad ładują się napięciem 5V , ale ładowarka iPada zapewnia 2A , podczas gdy ładowarka iPhone'a zapewnia tylko 1A .

Dlatego ładowanie trwa dłużej. Powinieneś całkowicie wyłączyć iPada , aby przyspieszyć proces ładowania.

proszę powiedzieć, że nie wpłynie to negatywnie na żywotność baterii mojego iPada
@vitthal Nie jestem pewien. Odpowiedź zależy od rodzaju baterii. Apple używa baterii Li-Poly. Fakt: 1) Apple nie wymienia iPada jako [„obsługiwanego” przez ładowarkę iPhone'a] (http://store.apple.com/us/product/MB352LL/C) 2) [Raport użytkowników] (http: / /store.apple.com/us/question/answers/product/MC359LL/A?pqid=QYCDTATUXJCXYUJKJATYY4CK7XHD42UHJ), że to działa dobrze.
Mogę potwierdzić odpowiedź gentmatta. Naładowałem iPada i iPhone'a wszystkimi ładowarkami (zarówno iPada, jak i iPhone'a). Ładuje się w obu przypadkach, ale ten z największą liczbą A ładuje się szybciej.
Ładowarki Apple zawierają złożone zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i przeciwprzepięciowe, a także obwody, które po zakończeniu ładowania ustawiają ładowarkę w tryb ładowania podtrzymującego o niskiej mocy.
#2
+7
SamD
2013-09-24 06:57:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie ładowarki o mocy 5 W, 10 W i 12 W umożliwiają ładowanie iPhone'a. Na moc w watach składają się dwie zmienne - napięcie i natężenie prądu (lub natężenie prądu, jeśli jesteś Amerykaninem). Moc w watach określa również MAKSYMALNĄ moc wyjściową bloku mocy.

Wszystkie trzy ładowarki mają to samo napięcie wyjściowe (5 V), różnica dotyczy mocy wyjściowej wzmacniacza (1 A, 2 A i 2,4 A). Ze względu na argument zignorujmy napięcie, ponieważ nie jest ono tak naprawdę istotne w tej dyskusji (ponieważ wszystkie ładowarki dają 5 V).

Używając zasilacza 5 W do ładowania iPhone'a, będziesz rysowanie maksymalnego dostępnego prądu (1A). Jeśli używasz 10 W, będziesz pobierać taką samą ilość amperów (nadal 1 A), a przy 12 W… czy już rozumiesz?

Dwie rzeczy ograniczają czas ładowania Twojego urządzenia:

  1. MAKSYMALNA moc ładowarki

  2. MAKSYMALNY pobór mocy przez urządzenie

Jeśli używasz DOKŁADNIE właściwej ładowarki (to samo napięcie i natężenie co urządzenie), pobierze ona maksymalne dostępne amperów / watów. Jeśli używasz zasilacza o wyższej wartości znamionowej, NADAL będziesz pobierać taką samą ilość amperów / watów, ale nie będzie to już maksymalna wartość, jaką ładowarka może wystawić. NIE naładujesz swojego urządzenia szybciej. Zasilacz o wyższej wartości znamionowej NIE uszkodzi urządzenia, ponieważ będzie ono pobierać tylko tyle prądu (amperów), ile potrzebuje. Ładowarka nie zmusi małych elektronów do urządzenia szybciej niż jest w stanie obsłużyć.

Z drugiej strony, jeśli umieścisz urządzenie o wyższej wydajności na ładowarce o niższej wartości, otrzymasz następujące wyniki :

  1. Twoje urządzenie ładuje się DUŻO dłużej. W rzeczywistości może się wydawać, że w ogóle się nie ładuje. Poeksperymentuj sam: podłącz nowego iPada 4 do starego portu USB 1.0 lub 2.0 na noc i zobacz, ile naładowałeś rano.

  2. Słyszałeś o „ładowaniu podtrzymującym”, prawda? Jest to sytuacja, w której prąd dostarczany do wewnętrznej baterii nie wystarcza do prawidłowego naładowania baterii. Akumulator będzie rozładowywał energię w prawie takim samym tempie, z jakim jest ładowany. Tak, z czasem spowoduje to uszkodzenie baterii. Widzieliście to często w oryginalnych telefonach Nokia z ładowaniem USB - baterie po kilku latach wyczerpały się i nie były już naładowane. Nie ma nic złego w robieniu tego jednorazowo, w nagłych wypadkach lub nieregularnie, ale jeśli będziesz to robić dalej, będziesz stopniowo uszkadzać swoje urządzenie.

W domu mam iPhone'a 4, 4s, 5 i iPada 4. Wszystkie są ładowane z tego samego zasilacza - bloku zasilającego 12 W (5 V, 2,4 A), który był dołączony do mojego iPada 4. Wszystkie moje urządzenia ładują się, żadne z nich zostało uszkodzonych.

TLDR;

  1. Używanie zasilacza iPhone'a o wyższej mocy znamionowej nie uszkodzi go ani nie ładuje szybciej.
  2. Korzystanie z zasilacza o niższej mocy w iPadzie będzie ładować go bardzo wolno i stopniowo uszkadza baterię.

Morał do tej historii: kup ładowarkę 12 W i używaj jej do wszystkie swoje urządzenia, aby zaoszczędzić, mając wiele ładowarek.

#3
+4
Lasse V. Karlsen
2013-01-02 19:40:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z dokumentacją w witrynie Apple Store:

Zasilacz Apple 5 W USB
Obsługiwane telefony iPhone: oryginalne, 3G, 3GS, 4, 4S, 5
Obsługiwane iPody: Touch od 1. do 5. generacji, niektóre modele klasyczne, Nano 2. – 7. edycja, Shuffle 2. – 4. edycja
Obsługiwane iPady: mini (i żaden inny)

oraz:

Zasilacz Apple 12 W USB Obsługiwane iPhone'y, Obsługiwane iPody: Tak samo jak dla 5 W
Dodatkowe iPody: Dotykowy 1.generacji, Nano 1.generacji, Dużo więcej klasycznych modeli
Obsługiwane iPady: mini, 1.-4.generacji

Więc chociaż możesz używać ładowarki 12 W do ładowania zarówno iPhone'ów, jak i iPadów, nie możesz używać ładowarki 5 W do ładowania iPada, z wyjątkiem mini.

Uwaga : tak jak sugerowali inni, może (wydaje się) działać, ale jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, takie jak wypalona ładowarka i / lub iDevice, po użyciu nieobsługiwanego d z pewnością wpłynie negatywnie na plan gwarancyjny uszkodzonego urządzenia.

Uwaga 2 : Ponieważ obie ładowarki są sprzedawane po tej samej cenie w Apple Store, jeśli trzeba kupić, kupić ładowarkę 12W.

#4
  0
Tony Tellez
2013-01-02 21:16:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oficjalna odpowiedź na pytanie „Czy mogę ...” brzmi „tak”.

Jednak tutaj są problemy. Używanie ładowarki 5 W na urządzeniu, które wymaga ładowarki 10 W, może spowodować uszkodzenie baterii. Wytwarza to, co nazywa się „ładunkiem strużkowym”, który opróżnia się podczas ładowania. Nawet gdy iPad jest wyłączony. To prowadzi inteligentne czujniki w komórkach do szaleństwa i nie wiedzą, kiedy są w pełni naładowane, czy nie. Często prowadzi to do tego, że ludzie widzą, że ich pojemność baterii zmniejsza się z czasem znacznie szybciej.

Bloki używane w ładowarkach regulują moc. Ładowarka 5W nie może wytworzyć potrzebnej 10W do prawidłowego ładowania iPada, jednak ładowarka iPd 10W CAN i będzie regulować się dla urządzenia 5W.

W połączeniu z odpowiednimi komponentami, użycie ładowarki 10W w iPhonie nie spowoduje żadnych uszkodzeń ani przegrzania telefonu, chyba że urządzenie zostało już uszkodzone, zwykle przez wodę / ciecz. (odpowiednie komponenty: blok ładujący Apple, kabel Apple USB / Lightning i nieuszkodzony port dokujący / lightning)

Z kablem Lightning i iPhone 5 / iPad 4 ładuje iPhone 5 szybciej niż 5W blok. Dodatkowy bonus.

EDYCJA: Przepraszamy, 10W to „stary” adapter (który przy okazji nadal działa z najnowszymi iPadami), chociaż teraz są dostarczane z adapterem 12W.

#5
  0
Frank
2013-05-03 16:56:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jasne, że możesz. Robię to dość często i chociaż ładowanie trwa dłużej, w podróży, kiedy noszę zarówno mojego iPhone'a, jak i iPada, miło jest nosić tylko małą ładowarkę do iPhone'a.

#6
  0
ckpepper02
2013-05-03 18:22:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli tak, jaka jest cena nowej ładowarki w Indiach ?

Możesz znaleźć sprzedawcę Apple w Twojej okolicy, aby poznać ceny nowego zasilacza.

#7
-2
ahmedmzl
2013-01-02 13:18:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zaleca się ładowania iPada 3. lub 4. generacji za pomocą ładowarki do iPhone'a. Nie jestem pewien co do iPada 2.

Poniżej podano moc ładowarek: * iPhone -> 5 W lub 1 A * iPad 3 -> 10 W lub 2 A * iPad 4 -> 12 W lub 2,4 A

Nie zaleca się używania ładowarki iPhone'a do iPada, ponieważ usuwa ona tylko połowę wymaganej mocy. Mimo że iPad ładuje się bardzo wolno, z czasem może to spowodować uszkodzenie baterii. Jest na to wiele szans.

Do ładowania iPhone'a możesz użyć ładowarki do iPada 3/4 - zapewnia to szybkie ładowanie, ale znowu może to spowodować uszkodzenie baterii. Bardzo rzadko używam szybkiego ładowania (tylko wtedy, gdy się spieszyłem), w przeciwnym razie zawsze używam ładowarki do iPhone'a lub komputera.

Jeśli masz iPada 3, możesz kupić ładowarkę do iPada 4, aby przyspieszyć doładowania.

#8
-3
joseph
2012-07-11 20:40:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie możesz tego zrobić.

http://gaffeycat.blogspot.com/2012/07/can-i-use-my-iphone-charger-with-my .html

Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Możesz dołączyć link, ale podsumuj go lub wyszczególnij w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
To fajny link. W tytule jest napisane „Czy mogę używać ładowarki do mojego iPhone'a z moim iPadem”, a tekst dotyczy faceta wysadzającego jego iPhone'a za pomocą ładowarki do iPada. Więc myślę, że link nie jest naprawdę pomocny ...
#9
-3
Conner
2013-01-02 12:26:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, ładowarka iPhone'a przepali się. Ładowarka do iPada jest najlepsza do iPada, a ładowarka do iPhone'a jest najlepsza do iPhone'a.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...