Pytanie:
Czy można ponownie uruchomić aplikację przy użyciu AppleScript?
Kentzo
2010-11-03 20:15:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę ponownie uruchomić Safari i ponownie otworzyć go z niektórymi określonymi przeze mnie kartami.

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Chealion
2010-11-04 01:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywną metodą jest użycie wbudowanej w Safari funkcji „Otwórz ponownie wszystkie okna z ostatniej sesji”:

  powiedz aplikacji „Safari” zakończ działanie telldelay 2 - poczekaj, aż Safari zamknie aplikację ” Safari "do aplikacji Activatetell" Zdarzenia systemowe "powiedz proces" Safari "kliknij element menu" Otwórz ponownie wszystkie okna z ostatniej sesji "menu" Historia "paska menu 1 koniec tellend powiedz  
Ten jest o wiele bardziej płynny, jeśli chodzi o samo ponowne otwieranie kart / okien, niż skrypty, które znalazłem (dane, były stare!). +1! Ale samo zamknięcie i ponowne otwarcie tych samych kart może nie być tak przydatne ... jednak pominięcie pierwszych 5 linii byłoby świetnym sposobem na uruchomienie Safari. =)
@Lizzan, powiedziałeś, że chcesz „zrestartować safari i ponownie je otworzyć”, więc Chealion założył, że chcesz je zamknąć i ponownie otworzyć. Teraz, jeśli twoje safari jest zamknięte, to oczywiście najbliższa część jest niepotrzebna. :)
@Martín Marconcini Cóż, ** Nie powiedziałem tego, że zrobił to OP, dlatego nie byłem pewien, czy OP chce ponownie otworzyć otwarte karty, czy zamknąć i otworzyć pewien zestaw kart. =)
@Lizzan masz rację mój błąd, myślałem, że jesteś OP;)
Jak używać tego skryptu?
@testing: Skopiuj i wklej skrypt do edytora AppleScript, a następnie zapisz skrypt jako skrypt lub aplikację.
@Chealion: Dzięki. Czy jest dostępne coś takiego jak Autostart, który wywołuje skrypt, czy muszę to zrobić ręcznie?
@testing: W samym Safari - nie jestem tego świadomy. Zawsze możesz po prostu uruchomić skrypt, aby uruchomić Safari.
#2
+3
Lizzan
2010-11-03 23:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby zapisać okna / karty z sesji i móc je ponownie otworzyć, jest tutaj rozwiązanie: http://hints.macworld.com/article.php?story=20030913153245341 Przeczytaj komentarze, najwyraźniej wprowadzono kilka aktualizacji skryptów. Edycja: Po prostu użyj odpowiedzi Chealiona, znacznie płynniej.

Jeśli chcesz po prostu otwórz określony zestaw kart, możesz użyć tego skryptu:

  powiedz aplikacji „Safari” ustaw listę urllist na {"http://google.com", "http://stackoverflow.com" "," http://apple.stackexchange.com "} powtórz za pomocą i od 1 do liczby elementów w zestawie listy adresów URL. Adres URL dokumentu 1 do elementu i listy adresów URL, jeśli liczba i liczba elementów na liście urllist jest mniejsza niż moja nowa_tab () end if end repeatend tellon new_tab () powiedz aplikacji "Safari", aby aktywowała, powiedz aplikacji "Zdarzenia systemowe" powiedz procesowi "Safari" kliknij element menu "Nowa karta" menu "Plik" paska menu 1 koniec powiedz koniec tellend nowa_tab   p re> 

Po prostu wpisz adresy stron, które chcesz otworzyć, między {} w wierszu 2. Każdy adres w "" i oddzielony , .To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...