Pytanie:
Czy mogę zainstalować system Windows 7 na komputerze MacBook Air bez napędu SuperDrive?
Michiel de Mare
2010-10-27 21:43:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy można zainstalować system Windows 7 jako drugi system operacyjny na komputerze Macbook Air bez dostępu do superdysku? A jeśli tak, to w jaki sposób?

„Innym dziwactwem związanym z umieszczeniem systemu Windows na antenie jest to, że trzeba to zrobić za pomocą napędu optycznego USB - nie instaluje się dysku twardego / pendrive'a. Co ciekawe, mój zewnętrzny napęd optyczny nie został rozpoznany jako dysk rozruchowy, więc musiałem uruchomić wyjmij i weź Apple SuperDrive. Apple twierdzi, że potrzebujesz tylko zewnętrznego napędu DVD, bez określania MacBooka Air SuperDrive, ale przebieg może się różnić ”. Źródło: http://www.anandtech.com/show/3991/apples-2010-macbook-air-11-13inch-reviewed/10
Dla odniesienia: oto [oficjalne stanowisko Apple] (http://support.apple.com/kb/HT2298), które mówi, że potrzebujesz napędu optycznego, ale co ciekawe, nie wspomina o SuperDrive.
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Chealion
2010-10-27 22:11:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najprostszą metodą osiągnięcia tego jest zdobycie zewnętrznego napędu DVD, który łączy się przez USB, ale nie jest to celem twojego pytania.

Tak, jest to możliwe; musisz umieścić swoją kopię dysku DVD z systemem Windows 7 na dysku USB. (W Internecie dostępnych jest kilka przewodników - sam tego nie zrobiłem, więc nie mogę ich polecić)

Inna alternatywa wymaga dużo dodatkowej pracy i jest naprawdę zaprojektowana, jeśli planujesz obrazować lub instalować na wielu komputerach MacBook Air; możliwe jest NetBoot MacBooka Air za pomocą adaptera USB Ethernet. ( Źródło) Wymaga to pod ręką sfingowanej wersji systemu Mac OS X lub Mac OS X Server. Dzięki DeployStudio możesz w ten sposób zainstalować gotowy obraz systemu Windows 7.

#2
+4
Jonas
2011-02-20 05:28:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Utworzyłem bootowalną pamięć USB z dysku DVD z systemem Windows Vista. Postępowałem zgodnie z instrukcjami w Zainstaluj Win 7 na MacBooku Air z dysku USB.

Ostatecznie zrobiłem to w podobny sposób, tylko z Parallels, ponieważ nie miałem pod ręką komputera z systemem Windows.
#3
+2
pyfunc
2010-10-28 15:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeszcze lepszym sposobem jest użycie VirtualBox do zainstalowania systemu Windows lub innego systemu operacyjnego na Mac Book. Zawsze możesz go usunąć, kiedy chcesz. Przy niewielkiej utracie szybkości możesz dużo zyskać.

Zobacz: http://www.virtualbox.org/

Blogowałem o tym, jak zainstalować Ubantu Linux z VirtualBox. Instalowanie systemu Windows nie jest inne.

Nie jest to „jeszcze lepszy” sposób, jeśli nie chcesz używać Mac OS X w pierwszej kolejności. Wirtualizacja ma swoje miejsce i używam również virtualbox, co jest świetne, ale czasami po prostu trzeba natywnie uruchomić inny system operacyjny.
Próbowałem uruchomić Windows Vista w VirtualBox, ale było bardzo źle, Mac OS X często się zawieszał. Nie polecam VirtualBox na Macu, gdy masz Windowsa jako gościa.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...