Pytanie:
Czy wymagane jest oprogramowanie do konserwacji systemu? Jeśli tak, co jest najlepsze?
sdg
2010-11-28 09:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na komputerach z systemem Windows ludzie często używają oprogramowania innych firm, takiego jak SystemCare, aby utrzymać działanie systemu na najwyższym poziomie.

Czy istnieją odpowiedniki komputerów Mac, które monitorują uruchamianie, konfigurację i jak? Jak bardzo są potrzebne? Jaki jest najlepszy pakiet do zastosowań ogólnych?

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
ghoppe
2010-11-28 14:00:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieją odpowiedniki komputerów Mac, które monitorują uruchamianie, konfigurację itp.?

OnyX, Snow Leopard Cache Cleaner , iTweax to kilka opcji.

Jak bardzo są one potrzebne?

Niezbyt. Każda optymalizacja, którą trzeba wykonać, jest już wbudowana w Mac OS X.

Jaki jest najlepszy pakiet ogólnego przeznaczenia?

Nie mogę ci w tym pomóc, nie używam takich narzędzi.

„wbudowane” w to, że są automatyczne, czy po prostu dostępne i nadal musisz je znać / wykonywać?
„wbudowane” w tym sensie, że są już skonfigurowane do uruchamiania w określonym czasie za pomocą różnych uniksowych skryptów cron / launchd lub niskopoziomowych procedur systemowych (na przykład pliki <20 MB są defragmentowane automatycznie)
#2
+3
jsadfeew
2010-12-09 00:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozwól, że poprawię twoją odpowiedź;)

Jeśli nie zostawisz swojego komputera na 24 godziny na dobę, nie wyłączysz go i nie uruchomisz ponownie raz w tygodniu, niektóre rzeczy będą rosły i rosły.

Począwszy od Snow Leopard, OS X nadrabia zaległości w wykonywaniu okresowych procedur (czyszczenie pamięci podręcznej, aktualizowanie indeksów i inne czynności, które należy okresowo wykonywać).

Jeśli masz naprawdę wątpliwości, uruchom następujące polecenie w terminalu:

  sudo periodic dailysudo periodic cotygodniowosudo periodic comiesięczne  

Spowoduje to uruchomienie wszystkich procedur OS X uruchamianych codziennie, co tydzień lub co miesiąc, aby system był świeży i szybki.

Aby to dodać, możesz uruchomić więcej niż jeden okresowy skrypt konserwacyjny w tym samym poleceniu; na przykład `sudo okresowe codzienne cotygodniowe miesięczne`. Ponadto, jeśli chcesz wiedzieć, co się dzieje, otwórz nową kartę i wpisz `tail -f / var / log / {codziennie, co miesiąc, co tydzień} .out` (będziesz musiał wcisnąć` control`-`c` aby wyjść z tego polecenia po zakończeniu wykonywania okresowych skryptów konserwacyjnych).
#3
+2
Martin Marconcini
2010-11-28 23:25:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozwól, że rozszerzę odpowiedź ghoppe.

Niezbyt. Każda optymalizacja, którą trzeba wykonać, jest już wbudowana w system Mac OS X.

To prawda, ale może wprowadzać w błąd. Jeśli nie zostawisz swojego komputera na 24 godziny na dobę i nie wyłączysz go całkowicie i nie uruchomisz ponownie raz w tygodniu, niektóre rzeczy będą rosły i rosły.

Pomimo opcji „dostosowywania”, które zapewniają te narzędzia (np. Zmiana animacja minimalizacji Docka, by nazwać trywialną), istnieje aspekt konserwacji w narzędziach, który może być przydatny.

Osobiście mam Koktajl (płatny), ponieważ go dostałem z pakietem lata temu. Ja też używałem OnyX, jest bardzo podobny.

Nie są koniecznością, ale koktajl sprawdza S.M.A.R.T. status dysków, wykonuje zadania konserwacyjne na wypadek, gdybyś za bardzo je przeoczył, itp. System UNIX pod maską wymaga konserwacji Uniksa. To prawda, że ​​narzędzia nie są wymagane , ale mam takie (nawet jeśli OnyX). Czasami, gdy masz problemy, pomaga wykonywanie zadań (czyszczenie pamięci podręcznych, pamięci podręcznych czcionek itp.).

Plusem jest to, że Cocktail (i być może inne) również sprawdza obecność „istniejących” trojanów (jest tylko garść). Chodzi o to, aby mieć narzędzie, którego możesz łatwo użyć do utrzymania porządku.

Pozostałe opcje to po prostu przyjemny graficzny interfejs użytkownika dla istniejących poleceń OS X, plus możliwość wyszukiwania uszkodzonych plików preferencji, usuwania zablokowanych plików itp. Większość z tych rzeczy można zrobić bez narzędzie, ale w ten sposób jest znacznie szybsze, chyba że znasz polecenia.

Używam Cocktail od kilku lat (działa w każdy piątek) i raz w miesiącu restartuję komputer (lub gdy jest aktualizacja) i nigdy nie wiązałem z tym problemu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...