Pytanie:
Czy ładowarka Apple 10 W USB może być używana z 7-portowym koncentratorem USB do jednoczesnego ładowania iPada 2, iPhone'a 4S i innych urządzeń podczas podróży?
nonopolarity
2012-01-04 01:45:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas podróży prawdopodobnie będę mieć iPada 2, iPhone'a 4S, zapasową ładowarkę USB i kilka różnych urządzeń, takich jak Kindle Fire i aparat cyfrowy Sony, który ładuje baterię przez USB.

Zamiast więc podłączać je wszystkie do komputera, aby ładować je przez noc, na wypadek, gdyby rzeczywiście potrzebowałem naładować każdego z nich tej nocy, czy można użyć ładowarki USB 10 W firmy Apple, którą produkuje Apple (jest to od 100 V do 240 V kompatybilny):

enter image description here

, a następnie podłącz go do dowolnego koncentratora USB, takiego jak ten 7-portowy Belkin:

enter image description here

i móc jednocześnie ładować wszystkie wymienione powyżej urządzenia? (przy okazji wygląda na to, że mniejsza ładowarka Apple USB z zieloną kropką ma 5 W, więc prawdopodobnie nie jest zbyt mocna, aby ładować wszystkie urządzenia jednocześnie).

Firma Belkin właśnie to wprowadziła ... Ale wciąż jest za droga. http://store.griffintechnology.com/ces-2013/powerdock-5-device-charger
Pięć odpowiedzi:
#1
+5
Gerry
2012-01-04 02:17:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zazwyczaj do wydajnego ładowania każdego takiego urządzenia potrzebny jest jeden port USB o dużej mocy (5 W). Sam iPad wymaga więcej ładowania, stąd niestandardowy adapter 10 W. Ponadto sam koncentrator USB prawdopodobnie nie zapewni wymaganej mocy do żadnego z portów (zwykle są to porty o niskim poborze mocy), więc jest szansa, że ​​nawet jedno urządzenie nie będzie wydajnie ładować się, gdy zostanie podłączone samodzielnie do takiego koncentratora.

Widziałem ludzi piszących recenzje na Amazon, że dołączony zasilacz nie ładuje dobrze urządzeń, ale co, jeśli użyję tej ładowarki USB Apple 10 W i nie użyję dołączonego adaptera z koncentratorem? Podobno 10W powinno być rozdzielone na wszystkie porty (podzielone) ... więc jeśli jeden port potrzebuje 5W, a drugi 5W, to może ładować 2 urządzenia? Czy mówisz, że jeśli do koncentratora jest podłączonych 3, 4 lub 5 urządzeń, to w rzeczywistości wymaga to około 15 W, 20 W lub 25 W? (a jeśli wszystkie 7 portów jest używanych do ładowania, to co najmniej 35 W?) Czy 5 W zapewnia typowy port USB komputera PC lub Mac?
Najważniejsze jest to, że sam iPad pobierałby większość 10 W na wydajne ładowanie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​iPad może ładować mniej (czasami używam adaptera 5 W), ale w bardzo wolnym tempie noc nie wystarczy do pełnego naładowania. Dodaj kilka dodatkowych urządzeń pobierających moc w miksie i nie ma możliwości, aby sugerowana konfiguracja działała dobrze.
Nie zakładaj też, że koncentrator faktycznie „rozprowadzi” 10W. Jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pobierze tylko 5 W z adaptera 10 W i rozprowadzi je.
aha ... problem polega na tym, że większość hoteli zapewnia tylko 1 lub 2 gniazda, więc ładowanie 4 lub 5 urządzeń jednocześnie za pomocą 5 ładowarek (przy użyciu 5 gniazd) jest trudne ... niektóre porty USB, które widzę na Amazon, to zapewniający 12,5 W, więc może jest dobry do ładowania 2 lub 3 urządzeń, podczas gdy iPad 2 będzie potrzebował własnej ładowarki.
naprawdę? Myślałem, że napięcie wynosi 5V i niezależnie od pobieranego prądu zależy to od urządzenia ... czy się nie przegrzewa. 10 W lub 12,5 W to tylko maksymalna moc, jaką może zapewnić. Czyli 10 W to 2 A (przy użyciu wzoru Moc = napięcie x prąd), a jeśli jedno urządzenie pobiera 0,8 A, podczas gdy inne pobiera 1,2 A, to wszystko odbywa się automatycznie?
Ponownie, sam iPad zwykle pobiera znacznie ponad 5 W podczas ładowania, dlatego ma adapter 10 W. Możesz odnieść sukces podczas oddzielnego ładowania iPada, ale tak naprawdę nie oczekuję, że więcej niż 2 urządzenia będą prawidłowo ładować.
Artykuł o USB na http://en.wikipedia.org/wiki/USB#Power mówi: „Obciążenie jednostki jest zdefiniowane jako 100 mA w USB 2.0 i 150 mA w USB 3.0. Urządzenie może pobierać maksymalnie 5 jednostek obciążenia (500 mA) z portu w USB 2.0; 6 (900 mA) w USB 3.0 ”, więc jeśli urządzenie można ładować przez port USB komputera, to można je ładować z mocą 2,5 W, więc ładowarka 10 W powinna być w stanie do obsługi 4 małych urządzeń - przynajmniej w teorii.
pozwól nam [kontynuować tę dyskusję na czacie] (http://chat.stackexchange.com/rooms/2138/discussion-between-gerry-and-)
#2
+3
Adam Eberbach
2012-03-27 10:17:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firma Apple używa skomplikowanych schematów do identyfikowania ładowarek baterii i zgodnych urządzeń. Rezystor sensora jest powszechny i ​​to on odpowiada za przekaz

enter image description here

w przypadku niektórych kombinacji urządzeń.

Zobacz, jaką radość sprawiło im wypracowanie odpowiednich rezystorów sensorowych podczas projektowania MintyBoost. (i sprawdź ladyada.net, jeśli lubisz takie rzeczy, jest kilka bardzo sprytnych hacków)

Nie sądzę, aby Twój iPad w ogóle ładował się z hubem. Mam podwójną ładowarkę USB firmy Belkin, a po podłączeniu iPad po prostu mówi

enter image description here

, ponieważ wykrywa, że ​​nie jest podłączony do zasilania o dużej mocy Port USB. Apple podaje pewne wyjaśnienie dotyczące dużej mocy w tej uwadze technicznej - w zasadzie port zaczyna dostarczać zwykle maksymalne 500 mA i zapewnia dodatkową moc, jeśli jest w stanie.

Koncentrator USB prawie na pewno nie jest to port o dużej mocy, nawet jeśli jest to koncentrator zasilany. I nie będzie miał odpowiednich rezystorów sensorowych, aby powiedzieć iPhone'owi / iPadowi, że jest to urządzenie zdolne do ładowania. Więc nawet gdyby mógł rozprowadzać moc z adaptera 10 W, urządzenia nie rozpoznałyby, że zostały podłączone do adaptera 10 W.

Jeśli nosisz tylko jedną ładowarkę, powinien to być adapter 10 W, ale naprawdę musisz podłącz iPada bezpośrednio do niego. Podczas gdy iPad może ładować się z adaptera 5 W, zajmie to znacznie więcej czasu i prawdopodobnie nie uzyskasz pełnego naładowania urządzenia.

Myślę, że idealną kombinacją urządzeń do ładowania jest jeden adapter Apple 10 W i jeden adapter Apple 5 W lub dwa adaptery 10 W (nie widzę sensu kupowania adapterów 5 W, ponieważ są to ta sama cena, a 10 W może zrobić wszystko, co 5 W, jest tylko odrobinę większa.)

Wtedy powinno być możliwe ładowanie 5 lub 6 urządzeń noc bez problemów.

#3
+2
Adam Davis
2012-03-29 21:16:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, w rzeczywistości większość urządzeń nie ładuje się w ogóle, chyba że koncentrator jest podłączony do hosta USB.

Po podłączeniu urządzenia USB najpierw określa, czy jest ono podłączone do hosta USB, czy hub lub jeśli jest podłączony do urządzenia ładującego. Jest to sygnalizowane stanem linii danych w porcie USB.

Jeśli jest podłączony do ładowarki, po prostu zaczyna się ładować. Ponownie, stan linii danych mówi wystarczająco dużo o ładowarce, aby wiedział, ile prądu może pobierać - dzięki temu iPad wie, że jest podłączony do ładowarki iPhone'a / iPoda i ładuje się wolniej. Stan linii danych to klucz, który mówi: „Ta ładowarka obsługuje tylko 1A”.

Jeśli jest podłączona do hosta lub koncentratora USB, musi komunikować się z urządzeniem hosta (zwykle komputerem lub komputer przez koncentrator) i żądanie zasilania. Koncentrator lub komputer mogą być w stanie dostarczać tylko 100 mA lub 500 mA lub nowsze porty USB 1 A lub 2 A. Kluczową kwestią jest jednak to, że urządzenie musi rozmawiać z komputerem i uzyskać pozwolenie na użycie tej mocy.

Koncentrator nie może udzielić pozwolenia, po prostu przekazuje żądanie dalej do komputera.

Więc jeśli nie podłączysz koncentratora do komputera, nic podłączonego do koncentratora nie będzie mogło otrzymać pozwolenia. Koncentrator nie pasuje do stanu linii danych ładowarki, do której możesz go podłączyć, więc nic podłączonego do koncentratora, który jest podłączony do ładowarki, nigdy nie uzyska pozwolenia na ładowanie ani nigdy nie pomyśli, że koncentrator jest ładowarka.

Istnieją urządzenia, które nie są zgodne ze specyfikacją USB i mimo to próbują ładować, a w takim układzie mogą być w stanie ładować.

Urządzenia Apple, jednak nigdy nie będzie ładowany, jeśli nie zostanie podłączony do ładowarki zgodnej ze specyfikacją ładowania Apple lub komputera z wystarczającą mocą wyjściową.

Obecnie dostępnych jest jednak wiele ładowarek wieloportowych. Google oznacza „ładowarkę z 4 portami USB”, a znajdziesz wiele niedrogich opcji, które będą działać z urządzeniami Apple, a mimo to będą bardziej kompaktowe niż ładowarka i koncentrator USB.

„stan linii danych” jest tutaj trochę mylący. Ich stan to binarne 1 lub 0, co jest faktycznie mierzone w celu określenia zdolności ładowania, to ich napięcie. Łącze MintyBoost w mojej odpowiedzi pokazuje rzeczywiste konfiguracje rezystorów i poziomy napięcia dla wyboru szybkości ładowania 500 mA / 1 A.
W rzeczywistości różne firmy używają różnych metod, ale stosunkowo często używa się rezystorów, aby polaryzować je do określonego napięcia na każdym z nich, więc stan nie jest rozwiązaniem ściśle binarnym. Nie wyjaśniałem dalej, ponieważ jest to interesujące, ale w dużej mierze nieistotne. Szczegóły można znaleźć w razie potrzeby, to jest proste wyjaśnienie.
#4
  0
Marrrl
2013-02-18 01:30:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie użyłby kabla z poniższego łącza ( http://www.canadacomputers.com/product_info.php?cPath=95_97&item_id=040817) podłączonego do normalnego koncentratora o mocy 5 W sztuczka?

Oczywiście trzeba by było jakoś przerobić mini USB na złącze 30-pinowe poprzez lutowanie lub użycie adapterów ...
#5
  0
PacoH
2014-05-20 21:38:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prostym i dość oczywistym rozwiązaniem jest dla nas listwa zasilająca z ładowarką do każdego urządzenia. Każde urządzenie ma własną ładowarkę, więc jedyny dodatkowy wydatek to listwa zasilająca.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...