Pytanie:
Jak mogę grupować aplikacje?
Ricket
2010-12-15 03:18:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje aplikacje zapełniają się i zaczynam tracić z oczu aplikacje. Chcę je uporządkować w grupy, ale czytałem, że niektóre aplikacje nie radzą sobie poprawnie z umieszczeniem ich w folderze.

1) Jaka jest prawda w tym stwierdzeniu? Czy istnieje lista aplikacji, w których występują znane problemy? Czy to już przeszłość? Czy FileVault ma z tym coś wspólnego? (Mam włączoną funkcję FileVault)

2) Jakie mam alternatywy? Jak grupujesz swoje aplikacje?

Obecnie rozważam utworzenie innego folderu w moim katalogu domowym (na przykład „Skróty”), z podfolderami dla grup i utworzeniem w tych podfolderach dowiązań symbolicznych do aplikacji w / Katalog aplikacji. Następnie przeciągałbym folder Aplikacje z mojej stacji dokującej i zamieniałbym go na folder Skróty. Czy widzisz w tym coś złego?

Czy Snow Leopard ma wbudowany mechanizm grupowania aplikacji?

Siedem odpowiedzi:
#1
+9
Thilo
2010-12-15 11:01:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trochę nie na temat, ale rzadko uruchamiam aplikacje z Findera.

Znajdują się one w Docku lub możesz się do nich dostać za pomocą Spotlight (lub ulubionego alternatywnego programu uruchamiającego aplikacje).

+1 w Spotlight. Oprócz tych aplikacji, które trzymam w doku (a nawet przez większość czasu), uruchamiam wszystko za pomocą szybkiej przestrzeni poleceń, aby przejść do centrum uwagi, a następnie wpisuję początek nazwy i wciskam Enter.
Podoba mi się ta zmiana paradygmatu. Przyzwyczaiłem się do otwierania folderu „Programy” na mojej stacji dokującej, aby coś uruchomić - był tam domyślnie. Ale przed chwilą ściągnąłem to z doku i zmuszę się do tego. Mam już kilka często używanych aplikacji w stacji dokującej, ale prawdopodobnie nie wystarczy; i od czasu do czasu używałem reflektora, ale zdecydowanie za mało.
#2
+8
David Rouse
2010-12-15 03:57:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1) Wstępnie zainstalowane aplikacje Apple zazwyczaj nie są aktualizowane przez aktualizację oprogramowania, jeśli zostaną przeniesione. Aplikacje deweloperskie nie będą działać poprawnie, jeśli zostaną przeniesione. Szczerze mówiąc, nie próbowałem złożonych instalacji, takich jak Photoshop, aby sprawdzić, czy można je przenieść. Ale większość aplikacji, które pobierasz ze strony internetowej jako zip lub dmg, można zainstalować w dowolnym miejscu - zwykle tworzę folder „Aplikacje” w moim folderze domowym dla tych aplikacji.

2) Myślę twoja sugestia jest zalecana. Zwróć uwagę, że typowym sposobem tworzenia tego, co Mac OS X nazywa „aliasem” (coś w rodzaju skrótu Windows, bardziej jak miękki link unixa) jest opcja + polecenie przeciągnięcie ikony do miejsca docelowego. Możesz także mieć podfoldery w folderze skrótów - „Gry”, „Produktywność”, „Komunikacja”.

Po uruchomieniu Mac OS X App Store, myślę, że będzie więcej opcji dla organizowanie aplikacji ze sklepu z aplikacjami.

+1 dla ~ / Applications. Zwróć uwagę, że nawet jeśli masz inne konta użytkowników, z domyślnymi uprawnieniami mogą oni również uruchamiać aplikacje z tego miejsca (nie ma potrzeby posiadania trzech kopii Firefoksa dla trzech kont użytkowników).
Elementy pakietu Adobe Creative Suite nie zniosą przenoszenia, nalegając przy każdym uruchomieniu, aby naprawić problem. Kilka aplikacji Adobe nawet nie będzie działać po przeniesieniu.
#3
+3
user588
2010-12-15 08:52:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W / Applications musi znajdować się bardzo niewiele aplikacji innych firm. Zwykle można to stwierdzić, ponieważ nie wyglądają zbytnio na Maca lub są niskopoziomowe, wymagające instalatora i ponownego uruchomienia. Nie widziałem żadnych aplikacji typu „przeciągnij i upuść”, które musiałyby tam być.

Umieściłem wszystko, co zainstalowałem, w katalogu ~ / local / Applications i nie miałem żadnych problemów.

Jeśli chcesz dalej klasyfikować / kategoryzować, myślę, że twoja propozycja aliasów jest drogą do zrobienia. Zaletą jest to, że aplikacja może pojawiać się w wielu miejscach, na przykład VLC można umieścić w folderze „Audio” i „Video”.

Po prostu umieściłem rzeczy w ~ / Applications. Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego masz wykrzyknik ~ / local?
* dziedzictwo nix ..
IMHO, `~ /` oznacza * lokalnie *
#4
+2
jmlumpkin
2010-12-15 19:42:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli wybierzesz zalecaną trasę (zasadniczo tworząc aliasy do aplikacji i grupując je według folderów), możesz dodać te foldery do stacji dokującej i po prostu mieć folder dla każdej grupy. Następnie kliknij jedną (powiedzmy, że masz grupę dla rzeczy sieciowych, takich jak przeglądarki i klienci FTP), kliknij ją - co spowoduje wyświetlenie listy, na której możesz kliknąć ikonę.

#5
+1
Jason Salaz
2011-06-01 04:03:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja odpowiedź jest tak prosta, jak naciśnięcia klawiszy, których właśnie szukałem. (Uwaga: wymaga programu uruchamiającego aplikacje, takiego jak wbudowane Spotlight lub bezpłatna Alfred.app)

Cmd + Space , ter wpisz ↩

Mój terminal jest teraz otwarty i Mogę przystąpić do wykonywania poleceń, które chciałem. Dwa inne ulubione to go o / c h r dla mojej przeglądarki. Ale to i tak prawie zawsze jest otwarte. A jeśli tak nie jest, rzadko wywołuję to bezpośrednio, częściej po prostu klikając link.

(Uwaga: dla Alfreda domyślnym naciśnięciem klawisza jest Ctrl + Spacja zamiast Cmd + Spacja)

Dziękuję za sugestię i używam Alfreda, ale to w żaden sposób nie rozwiązuje kwestii grupowania aplikacji w doku ...
To prawda, ale to samo dotyczy praktycznie każdej innej odpowiedzi tutaj.
Słuszna uwaga, nie przejrzałem innych odpowiedzi, ale nadal trzy z nich dotyczyły tematu ... W każdym razie przepraszam, jeśli wyszedłem naprawdę `` nazista '' i dziękuję za wskazanie Alfredowi (co, twoja odpowiedź faktycznie dotyczy również Spotlight lub dowolny program uruchamiający aplikacje - ale Alfred jest świetny)
#6
  0
Pierre Watelet
2010-12-15 14:52:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam czegoś, co nazywa się „ Overflow” (15 $), co zwiększa pojemność stacji dokującej.

#7
  0
dhjolesch
2011-06-01 22:41:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Foldery dla aplikacji są dostarczane z systemem Mac OS X Lion. Foldery nie będą wyświetlane w Finderze, ale za pomocą Launchpada możesz mieć aplikacje w folderach.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...