Pytanie:
Jak sformatować pamięć USB instalatora OS X dostarczoną z MacBookiem Air?
Jonathan Mayhak
2010-10-26 03:48:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy kupujesz nowy MacBook Air, otrzymujesz napęd mini-USB, który jest używany do ponownej instalacji OS X i iLife '11.

Jak mogę sformatować tę pamięć USB i umieścić na niej wszystko, co chcę

Opcja formatowania nie jest dostępna w Narzędziu dyskowym, a pamięć USB jest montowana jako płyta CD.

Uwaga: zdaję sobie sprawę, do czego służy ten dysk i co mówi Apple ich FAQ. Moje pytanie nie brzmi „Co myślisz o formatowaniu USB?” to jest "Jak mogę sformatować USB?" Odpowiedź może brzmieć, że jest to niemożliwe.

a co z opcją wymazania? jest tam? Pamiętam również, że czytałem o poleceniu przywracania dysku do stanu „fabrycznego”, co oznacza, że ​​musiałbyś ponownie „zainicjować” dysk. Nie pamiętam, jak to się nazywało, ale może „de-inicjalizacja dysku mac os x” może być niektórymi słowami kluczowymi na początek.
@calavera - jeśli jest tylko do odczytu (patrz moja odpowiedź poniżej), nie ma opcji wymazania.
Dwa odpowiedzi:
#1
+24
Dori
2010-10-26 03:57:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od MacBook Air firmy Apple: często zadawane pytania dotyczące ponownej instalacji dysku:

Uwaga : czytany jest dysk do ponownej instalacji oprogramowania MacBooka Air tylko. Nie można go wymazać, sformatować ponownie ani ponownie użyć jako urządzenia pamięci masowej USB ogólnego przeznaczenia.

Szczerze mówiąc, pendrive'y są obecnie tanie jak grosze - dlaczego miałbyś chcieć stracić jedyną drogę do ponownie zainstalować system operacyjny?

/ zgadzam się "Jak sformatować odtwarzane dyski DVD, aby móc zapisać na nich to, co chcę?" -- Oszalałeś?
Nie mam Macbooka Air, ale mam fajną małą pamięć USB. Chcę go użyć do innych plików. Zdaję sobie sprawę, że trudno to sformatować (próbowałem), ale chcę wiedzieć, jak.
Tylko do odczytu można * być * ominąć, jeśli uda ci się go otworzyć, ale to prawdopodobnie i tak go zepsuje, więc powiedziałbym, że zapiszesz go jako brelok :)
Jeśli emuluje napęd CD, istnieje ** wiele ** powodów, dla których ponowne formatowanie jest pożądane. Pendrive, który pojawia się jako sprzętowy napęd CD, jest świetny do instalowania systemów operacyjnych na wszystkich komputerach, które nie mogą używać rozruchowych dysków twardych USB, ale obsługują dyski CD USB (WIELE wczesnych netbooków).
Po wydaniu pierwszego MacBooka Air OS X można było uruchomić z dysku USB i dysku FireWire. Uważam, że jeśli dysk USB jest sformatowany z partycją GUID i ma na nim instalację 10.5, można go z niego uruchomić.
@Jonathan Mayhak: „Nie mam MacBooka Air” - w takim razie po co masz pendrive instalacyjny USB? Czy nie powinno się go trzymać razem z MacBookiem Air, z którym został dostarczony?
Fałszywe imię: Problem polega na tym, że emulacja płyty CD jest tylko w oprogramowaniu. Naprawdę chodzi o to, że jest to sprzętowy Flash ROM, który oprogramowanie ujawnia jako napęd CD dla uproszczenia. Nie pojawia się również jako napęd CD w BIOS-ie, tylko w systemie operacyjnym.
@VxJasonxV - Istnieje * kilka pendrive'ów, które pojawiają się jako napęd CD w BIOS-ie, w szczególności seria sandisk cruzer U3. Użyłem mojego do zainstalowania Ubuntu na laptopie, który nie obsługiwał uruchamiania z normalnego pendrive'a, więc jest bardzo przydatny w określonych sytuacjach.
Ciekawy. Całe moje doświadczenie pochodzi od Cruzersa z technologią U3, ale ostatnio wiedziałem, że to wszystko jest tylko do odczytu i nie można go zmienić.
Myślę, że to oczywiste, dlaczego chcesz go ponownie użyć. Jest ładny, mały i łatwo mieści się w breloku. Zawsze możesz ponownie zainstalować OS X za pomocą napędu DVD USB lub udostępniania DVD, jeśli to konieczne, więc nie ma problemu.
Jest to oczywiście pamięć flash ROM, ponieważ jest tańsza w produkcji niż pamięć RAM i nie miałaby możliwości zapisu na niej po nagraniu.
#2
  0
bamajr
2016-07-14 21:12:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z całą pewnością można ponownie sformatować te dyski, a gdy już to zrobisz, są to niesamowite pendrive'y USB o pojemności 8 GB.Jednak zrobiłem to przez przypadek, bawiąc się tablicami partycji w terminalu Mac OS X (wiersz poleceń) i jeszcze nie zreplikowałem procesu.

Jeśli to brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, obejrzyj ten mały film, który właśnie opublikowałem na YouTube: Dysk MacBook Air Ponowna instalacja dysku - zhakowanyTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...