Pytanie:
Desktop Search - ma więcej funkcji niż Spotlight?
user12298
2011-10-18 09:04:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam rozwiązania do wyszukiwania na komputerze Mac dla komputerów Mac. Podoba mi się wygląd HoudahSpot (zbudowany na bazie Spotlight), ale nie robi wszystkiego, co bym chciał.

Moje idealne rozwiązanie wyszukiwania wykonałoby wszystkie następujące czynności:

 1. Indeksuj całą zawartość wszystkich dokumentów MS Word na pojedynczym komputerze (a najlepiej także inne formaty, ale MS Word jest kluczowy), z możliwością wykluczania niektórych plików, dokumentów i folderów

 2. Możliwość posiadania kilku niestandardowych indeksów dokumentów, np. najlepiej skonfigurować niektóre indeksy zawartości, aby zawierały tylko mniejszy podzbiór dokumentów związanych z określonym projektem - nie wszystko na moim komputerze. Lub alternatywnie miej „zapisane wyszukiwania”.

 3. Kiedy wyszukujesz frazę lub termin, zwracana jest lista dokumentów MS Word zawierająca wyszukiwany termin / frazę.

 4. Fragment z podświetloną wyszukiwaną frazą jest wyświetlany dla każdego dokumentu zwróconego na liście wyników wyszukiwania, w tym pewne wskazanie, czy fraza pojawia się w dokumencie więcej niż raz. Przeglądanie fragmentu, w którym występuje termin lub fraza, pomaga kontekstować go i daje lepsze wyobrażenie, czy jest to wystąpienie, którego szukasz.

 5. Po kliknięciu elementu w okno wyników wyszukiwania, w którym dokument jest otwierany w jego natywnej aplikacji, tj. MS Word AND

 6. Wszystkie wystąpienia terminu lub frazy są podświetlone w otwartym dokumencie, z zaznaczonym pierwszym wystąpieniem. Idealnie byłoby, gdybyś miał możliwość szybkiego przechodzenia do przodu i do tyłu między wieloma wystąpieniami frazy / terminu w jednym dokumencie.

 7. Dodatkowym bonusem byłaby możliwość wykonywania „logicznych”, „bliskości” 'i innych bardziej zaawansowanych wyszukiwań.

 8. Oznacz dokumenty metadanymi, a te metadane można przeszukiwać.

 9. Może indeksować i szukaj w wielu lokalizacjach, np. serwery, a także komputer lokalny

Jak wspomniano, najbliższy produkt, jaki mogę znaleźć na Macu, to produkt „HoudahSpot”, ale myślę, że ma tylko 1, 3, 5, 7 i 8?

Innym rozwiązaniem, które robi wszystko, czego potrzebuję, jest funkcja wyszukiwania plików PDF programu Adobe Acrobat, jednak jest ona dostępna tylko dla plików PDF. Gdybym mógł znaleźć podobną funkcjonalność dla dokumentów MS Word, byłbym naprawdę szczęśliwy!

Inną opcją jest przejście na pełne rozwiązanie do zarządzania dokumentami, ale prawdopodobnie nadal musiałbym zatrudnić programistę, aby dostosować funkcję wyszukiwania do wszystkich powyższych potrzeb? Nie jestem pewien, który system zarządzania dokumentami ma dobre wyszukiwanie? Możliwe też, że istnieją ograniczenia w podstawowym projekcie Spotlight, które uniemożliwiają mi spełnienie wszystkich powyższych wymagań za pośrednictwem produktów takich jak HoudahSpot? Może takie rzeczy, jak podświetlanie trafień w MS Word, mogłyby po prostu użyć wbudowanej funkcji wyszukiwania programu Word, z wyszukiwanym hasłem przekazywanym do MS Word po otwarciu dokumentu MS Word?

Wszelkie pomysły lub porady od kogokolwiek byłyby bardzo mile widziane .

Pięć odpowiedzi:
#1
+3
chrismanderson
2011-10-18 10:45:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie znam rozwiązania innej firmy, ale wiem, że Spotlight może robić wszystkie te rzeczy, z wyjątkiem punktu 6, ale jest to bardziej funkcja programu Word niż Spotlight.

#2
+2
onekerato
2014-02-28 09:48:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

DEVONthink może indeksować określone foldery i obsługuje operatory wyszukiwania zaawansowanego. Obsługuje większość popularnych typów plików, w tym dokumenty Word.

Buduje własne indeksy wyszukiwania (baza danych DEVONthink może obsługiwać Spotlight - zrzut ekranu poniżej - bez polegania na Spotlight). Wyszukiwanie jest dość szybkie. Wyniki są wyświetlane w aplikacji.

Wersje Pro obsługują wiele baz danych. Każde wyszukiwanie jest ograniczone do otwartych baz danych; możesz mieć oddzielne bazy danych indeksujące różne logiczne zbiory plików.

Zrzuty ekranu z pierwszego uruchomienia DEVONthink Pro Office 2.8.11 w wersji wstępnej macOS Sierra:

A 'Welcome' dialogue Creation of a .dtBase2 database file

Chociaż zgadzam się z odpowiedzią @chrismanderson, że sam Spotlight może - używając inteligentnie zaprojektowanych zapisanych wyszukiwań - wykonać większość tego, o co chodzi w pytaniu, dodanie DEVONthink do zestawu narzędzi wyszukiwania dodaje wiele wspaniałych opcji, w szczególności możliwość przeglądania wszystkich wystąpieńfraza wyszukiwania wyróżniona w treści wielu typów plików, w tym PDF, DOCX, itp. DEVONthink tworzy również własne indeksy niezależne od indeksu Spotlight.
#3
+1
NeuronaCreativa
2011-11-22 23:45:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj Alfred lub Quicksilver

Te aplikacje są niesamowite :)

#4
+1
Pierre Bernard
2014-09-01 18:41:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pełne ujawnienie: jestem twórcą HoudahSpot

HoudahSpot 3 spełnia wszystkie wymagania stawiane przez oryginalny plakat.

 1. HoudahSpot opiera się na indeksie Spotlight. Importer MS Word Spotlight dobrze radzi sobie z zawartością dokumentów

 2. HoudahSpot może przeszukiwać kilka lokalizacji jednocześnie i wykluczać je z wyszukiwania. Wyszukiwania można zapisać jako dokumenty lub szablony do powtarzających się wyszukiwań

 3. Tak

 4. Podgląd tekstu HoudahSpot pokazuje tylko tekst (bez formatowania ) wersję wybranych wyników wyszukiwania. Podkreśla różne wyszukiwane hasła

 5. Tak

 6. HoudahSpot przekazuje pierwsze wyszukiwane hasło do aplikacji używanej do otwarcia dokument. Niektóre aplikacje od razu wyróżniają znaleziony tekst. Inni proszą cię o naciśnięcie cmd-G (Znajdź następny), zanim to zrobią

 7. Połącz kryteria za pomocą operatorów logicznych. Tak - wyszukiwanie zaawansowane. Tak - wyszukiwania zbliżeniowe. Niestety, niemożliwe

 8. Otwórz tagi Meta i Mavericks Finder

 9. Dowolna lokalizacja indeksowana przez Spotlight. Obejmuje to zamontowane dyski podłączone do zdalnych komputerów Mac. Wyklucza to wiele innych rozwiązań NAS

#5
  0
Stephen
2011-10-18 18:33:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj Leap z Ironic Software.

Zapraszamy do Ask Different! Czy możesz dodać informacje o zalecanym oprogramowaniu? Co to robi i dlaczego ci się podoba? Zapoznaj się z [FAQs] (http://apple.stackexchange.com/faq), aby uzyskać więcej informacji. Dzięki.
Patrząc na opis aplikacji w sklepie, nie jest jasne, czym różni się Leap od Spotlight.
Leap to alternatywny interfejs dla Spotlight.Jedną z mocnych stron Leap jest to, że jego pasek boczny automatycznie wyświetla [wszystkie tagi zastosowane do danej listy plików] (https://apple.stackexchange.com/q/213220/220376).Na przykład, jeśli szukasz w określonym folderze wszystkich dokumentów Worda zawierających określoną frazę, pasek boczny Leap wyświetli wszystkie tagi występujące _only_ w wynikach wyszukiwania.Jeśli klikniesz jeden z tych tagów, zostanie on dodany do wyszukiwania, a pasek boczny zostanie zaktualizowany, aby wyświetlać tagi _only_ w nowych wynikach wyszukiwania.Tak proste, iteracyjne wyświetlanie tagów nie jest możliwe w Finderze.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...