Pytanie:
Podwójny rozruch macOS Catalina 10.15 beta i macOS Mojave 10.14
rmaddy
2019-06-04 00:38:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym, aby mój w pełni działający MacBook Pro działał z systemem macOS Mojave 10.14, ale chcę również zainstalować macOS Catalina 10.15 beta na innym dysku, aby móc wybrać system operacyjny, którego będę używać podczas uruchamiania.

Zainstalowałem profil beta macOS Catalina z [Apple Developer Downloads].

Teraz w sekcji Aktualizacja oprogramowania w Preferencjach systemowych mogę zaktualizować system do macOS Catalina 10.15.Ale czy przed zakończeniem pobierania 6 GB da mi to opcję zainstalowania wersji beta 10.15 na oddzielnej partycji, czy też spowoduje to ślepą aktualizację mojej istniejącej instalacji 10.14?

Pamiętaj również, że korzystasz z oprogramowania BETA.Dlatego zrób kopie zapasowe swoich rzeczy i nie zdziw się, gdy coś nie działa zgodnie z planem, a także zostało to wydane dosłownie kilka minut przed opublikowaniem tego pytania.Każda otrzymana odpowiedź to zgadywanie oparte na tym, co zrobił już system MacOS z teraźniejszości i przeszłości.Więc ponownie utwórz kopię zapasową swoich rzeczy i nie zdziw się, gdy coś nie działa i zabiera ze sobą twoją pracę i / lub pliki.
Myślę, że OP jest świadomy tego, czym jest oprogramowanie _beta_, stąd pytanie o podwójny rozruch.Zawsze gram z wersjami beta systemu macOS na osobnym woluminie i oba trzymam w izolacji.
Trzy odpowiedzi:
#1
+12
Nimesh Neema
2019-06-04 00:44:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoja istniejąca instalacja nie zostanie zaktualizowana na ślepo.Instalator macOS 10.15 Catalina beta zostanie uruchomiony zaraz po pobraniu.

Możesz utworzyć startowy instalator USB, podłączając dysk flash USB i uruchamiając w Terminalu następujące polecenie:

 sudo / Applications / Install \ macOS \ 10.15 \ Beta.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume / Volumes / DRIVE
 

gdzie DRIVE w nazwie zewnętrznego dysku USB

Możesz zainstalować macOS Catalina na dysku zewnętrznym, jeśli nie chcesz ingerować w bieżącą instalację.

#2
+12
rmaddy
2019-06-04 01:49:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobra wiadomość.Po zakończeniu pobierania wersji beta 10.15 uruchamia się instalator i po zaakceptowaniu licencji pojawia się ekran, na którym można wybrać miejsce instalacji systemu operacyjnego.Domyślnie jest to bieżący dysk zawierający 10.14, ale jest tam przycisk „Pokaż dyski”.Kliknięcie go powoduje wyświetlenie listy wszystkich innych partycji podłączonych do komputera.Wiele będzie wyszarzonych.Dysk / partycja, który chcesz wybrać, musi być sformatowany przy użyciu APFS, aby można go było wybrać jako opcję.

W moim przypadku udało mi się zainstalować wersję 10.15 beta na zewnętrznym dysku twardym USB po sformatowaniu go za pomocą APFS.

Oczywiście wykonałem pełną kopię zapasową Time Machine i kolejną pełną kopię sklonowaną na jeszcze inny zewnętrzny dysk kopii zapasowej przed uruchomieniem systemu operacyjnego w wersji beta.Bądź bezpieczny z systemami operacyjnymi beta.

Dobra rada, aby nie mieszać.Podwójny rozruch, co oznacza, że zewnętrzny rozruch jest dobry.Podwójny rozruch, w którym ludzie majstrują przy kontenerach APFS lub próbują twardej partycji, dają tysiące pytań na tej stronie, jak odzyskać brakujące miejsce po kursie rozruchowym, ręcznym partycjonowaniu itp. Uwielbiam robić instalacje wymazujące, aby zobaczyć nowe ustawienia domyślne.Beta OS czy nie.Następnie wyczyść, zainstaluj ponownie i przeprowadź migrację z klonu / innego dysku / maszyny czasu.
#3
+6
Darrarski
2019-06-10 23:18:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz mieć podwójny rozruch obecnego systemu macOS i macOS Catalina na jednym komputerze Mac (bez konieczności podłączania zewnętrznego dysku SSD).

Wymagania wstępne:

 1. Dostęp do macOS Catalina
 2. Kompatybilny komputer Mac
 3. Dysk sformatowany w APFS
 4. Co najmniej 20 GB wolnego miejsca (jeśli chcesz grać z Xcode 11 beta, przygotuj się na około 50 GB wolnego miejsca)

Jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację „Narzędzie dyskowe”
 2. Upewnij się, że główny wolumin jest zaznaczony na panelu bocznym
 3. Wybierz „Edytuj ➔ Dodaj wolumin APFS ...” z menu aplikacji
 4. Powinno pojawić się wyskakujące okienko „Dodaj wolumin APFS do kontenera”
 5. Nazwij nowy wolumin, jak chcesz (np. „Catalina”) i wybierz format „APFS”.
 6. Jeśli chcesz, możesz zarezerwować rozmiar dla nowego wolumenu (przycisk „Opcje rozmiaru ...”), ale nie musisz. Domyślnie nowy wolumen będzie współdzielił dostępne miejsce z Twoim obecnym.
 7. Pobierz instalator macOS Catalina (powinien uruchomić się automatycznie po pobraniu)
 8. Wybierz nowo utworzony wolumen jako miejsce docelowe instalacji
 9. Kontynuuj instalację

Komputer Mac zostanie kilkakrotnie uruchomiony ponownie i uruchomi się w nowej, nowej instalacji systemu macOS Catalina. Będziesz mógł wybrać system podczas rozruchu, po prostu naciśnij i przytrzymaj klawisz Option (⌥) natychmiast po włączeniu komputera Mac. Możesz także zmienić, który system będzie uruchamiany automatycznie w "Preferencjach systemowych ➔ Dysk startowy".

Ponadto, jeśli używasz FileVault do szyfrowania dysku, macOS Catalina nie będzie mieć dostępu do bieżącej instalacji systemu macOS i wszystkich przechowywanych w nim plików, dopóki nie podasz hasła do FileVault. Jeśli tego nie zrobisz, zachowasz swoje bieżące pliki w izolacji od systemu operacyjnego beta, co polecam.

Używam powyższej konfiguracji do podwójnego rozruchu macOS Mojave i Catalina bez żadnych problemów na MacBooku Pro 15 ", koniec 2016 r.

Pamiętaj, aby wcześniej wykonać pełną kopię zapasową systemu - na wszelki wypadek.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...