Pytanie:
Mac Wifi wolno, dobrze na innych urządzeniach
cb1234
2018-04-20 19:08:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeczytałem tutaj podobny problem: Wi-Fi mojego MacBooka Pro działa wolno, inne urządzenia są w porządku.

Jednak mój indeks MCS, szybkość transmisji (Tx), RSSI i szum wydają się być względnie akceptowalne.Zobacz zrzut ekranu tutaj:

Wszystko wydaje się w porządku z tego, co przeczytałem, jednak Wi-Fi nadal działa bardzo wolno na moim Macu.Kiedy uruchamiam test szybkości Internetu, moja prędkość pobierania wynosi stale < 1 Mb / s, gdy przekracza 20 na wszystkich innych urządzeniach.

Model Twojego Maca?wersja macOS?Proszę [edytuj swoje pytanie] (https://apple.stackexchange.com/posts/323130/edit), podając odpowiednie szczegóły.
W którym roku masz Maca i jakiej wersji systemu używasz?
Siedem odpowiedzi:
#1
+9
cb1234
2018-04-23 13:56:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po rozmowie z przyjacielem ustaliłem, że ten problem może być spowodowany aktualizacją macOS Sierra.Wykonałem pierwszy krok w ten link - usunięcie istniejących preferencji Wi-Fi.Co wydaje się działać na razie.

chciałem tylko powiedzieć dzięki cb1234, że jego rozwiązanie powyżej na ten link zadziałało idealnie!Dziękuję bardzo !![codzienna poprawka osx wifi w sierra link] (http://osxdaily.com/2016/09/22/fix-wi-fi-problems-macos-sierra/)
Działa to również w przypadku podobnych problemów na Catalinie!
To działa świetnie dla mnie.Niestety problem powtarza się prawie codziennie.Powtarzam poprawkę w powyższym linku i znowu jest dobrze przez kolejny dzień, a potem znowu sieje. Jeśli ktoś ma jakieś rady dotyczące przyczyn tego problemu, daj mi znać!
Dziękuję bardzo.Mój MBP z 2015 r. Wydawał się mieć bardzo niskie prędkości Wi-Fi w narożnym pokoju gościnnym, podczas gdy wszystkie inne urządzenia Apple były bardzo szybkie.To była poprawka.
#2
+9
Shalinar
2018-09-16 18:11:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem dokładnie ten sam problem. Przejrzałem wszystkie linki w każdym wyniku z Google przez innych, którzy mieli ten problem i nic mi nie pomogło.

Użytkownik w jednym z wątków Apple zasugerował utworzenie nowego profilu użytkownika, ponieważ to zadziałało. Kiedy utworzyłem nowy profil, otrzymałem nieustannie wyskakujące okienko z prośbą o zalogowanie się na konto VPN (mam NordVPN, ale wtedy nie był on uruchomiony i ledwo go używam) - to okienko blokowało mi dostęp do jednak wifi! Więc uruchomiłem ponownie w trybie awaryjnym i zalogowałem się do nowego profilu. Rzeczywiście, Wi-Fi znów działało szybko.

Sprawdziłem informacje o wyskakującym okienku i najwyraźniej jest to kolejny znany problem na komputerach Mac, a jedynym rozwiązaniem jest odinstalowanie VPN. Usunąłem więc NordVPN, a Wi-Fi działało szybko na nowym profilu. Następnie wróciłem do mojego głównego profilu, aby rozpocząć proces migracji danych z tego konta na nowe konto, tylko po to, aby zauważyć, że Wi-Fi znów działa szybko na moim starym profilu!

Więc tl; dr:

Spróbuj odinstalować VPN. Nie mam pojęcia, na czym polegał problem, ale ostatecznie usunięcie mojej aplikacji NordVPN zadziałało, gdy żadne inne rozwiązanie nie przyniosło żadnej różnicy.

Miałem ten problem przez rok.Próbuję WSZYSTKIEGO.Miałem oprogramowanie o nazwie Pulse Secure (do łączenia się z moim miejscem pracy).Odinstalowałem go i BOOM!Problem rozwiązany.
To jest szalone.Miałem ten sam problem i po przeczytaniu tego usunąłem „ExpressVPN” na moim Macu i moje prędkości wzrosły ze 100 Mb / s do ponad 400 Mb / s!To trochę śmieszne.Nie ma powodu, dla którego aplikacja, która nawet nie działa, powinna tak bardzo spowalniać Twój internet.
Wow, to jest szalone i działa.
Usunąłem mój VPN (Fast * VPN) z folderu aplikacji Mac i ponownie uruchomiłem test i tak, zadziałało!Mam bezpieczny puls na innej maszynie, ale niestety, bezpieczny puls na mojej drugiej maszynie jest do pracy.Nie mogę go po prostu usunąć jako łączącego się z powrotem do biura.Szybkość pobierania wynosiła z 29 i wzrosła do 104. Szybkość wysyłania z 18 wzrosła do 283. Teraz wiem, jaki wpływ ma VPN na komputerze ...
#3
+5
hmijail mourns resignees
2018-05-23 11:22:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracujesz w paśmie 5 GHz i nie wspominasz o modelu swojego komputera Mac. Więc może masz ten sam problem, co ja.

Odkryłem, że WiFi w moim MacBooku Pro (koniec 2013 r.) działa wolno na kanałach 5 GHz / 80 MHz (z prędkością około 30 Mb / s). Wystarczająco dużo, aby było co najmniej 3x szybciej, gdy jest podłączone do pasma 2,4 GHz w tym samym routerze (a mówię przynajmniej , ponieważ nie mogę mierzyć wyżej). Tak więc, jeśli twój router działa w 2 pasmach, a twój Mac przełącza się między nimi w sposób przejrzysty (jak to zwykle robi, co zwykle jest korzystne), wtedy zobaczysz duże, tajemnicze zmiany prędkości.

Rozwiązaniem dla mnie było ustawienie routera do pracy na kanałach 40 MHz w paśmie 5 GHz; wcześniej był ustawiony na automatyczną szerokość kanału, co sprawia, że ​​próbuje użyć szerokości 80 MHz i wygląda na to, że MacBookowi się to nie podobało. Co ciekawe, iPhone 7 i iPad Pro nie miały z tym problemu.

(Więcej kontekstu i informacji przeniesiono do posta na blogu)

To świetna rada.Zmieniłem ustawienia przepustowości z 20/40/80 na 20, a prędkość gwałtownie wzrosła z 40 Mb / s do 130 Mb / s.Dziękuję bardzo!
Dziękuję Ci!Miałem problemy od czasu wymiany klawiatury (zaktualizowano ją do Cataliny) i używam wspólnego identyfikatora SSID w zakresie 2,4 i 5 GHz (aktualizacja oportunistyczna).Zauważyłem, że mój MBP cały czas łączył się na 2.4 i losowo odpadał - czasami powodując, że restartowałem się wiele razy dziennie.Dzięki Tobie zdałem sobie sprawę, co to było - mój MacBook nie lubił kanału 5GHz, który był ustawiany automatycznie.Wszystko inne działało dobrze, ale internet jest nękany przez użytkowników Cataliny, którzy mają problemy, które pojawiają się i znikają między aktualizacjami - prawdopodobnie z powodu zmian częstotliwości!Dzięki jeszcze raz!
#4
+1
Forts
2018-12-10 02:21:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem te same problemy, ale ostatecznie znalazłem winowajcę - aplikację o nazwie Weather Underground.Usunięto go i rozwiązano problem.Zasugeruj, że zainstalowane aplikacje są dobrym miejscem do rozpoczęcia rozwiązywania tego problemu.

#5
+1
Mark
2019-02-12 17:05:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każdego ranka w moim nowym biurze poważnie zmagałem się z Wi-Fi i nie mogłem zrozumieć, dlaczego.Speedtest był „bardzo wolny” na moim Macbooku Pro 2015 i super szybki na iPhonie 8, był bolesny i doprowadzał mnie do szału !!Zwykle robiło się szybciej w ciągu dnia, ale rano było nie do zniesienia.

Po przeczytaniu powyższego posta na temat VPN szukałem (cmd + spacja) dla „vpn”.Nie miałem zainstalowanych żadnych aplikacji, ale w folderze zasobów w programie After Effects znajdowały się około 4 plików o nazwie vpn. Nie miałem pojęcia, czym one są, ale były stale modyfikowane!

Usunąłem je i bum, mój internet poszedł dobrze!Mam nadzieję, że to komuś pomoże i mam nadzieję, że to rozwiązało mój problem na dobre.

#6
  0
joergipoergi
2019-04-24 12:43:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie problem dotyczył tylko 2,4 GHz.

Na szczęście mogłem skonfigurować router tak, aby korzystał tylko z 5 GHz.teraz w końcu działa!

Witamy w Ask Different.Prosimy nie dodawać komentarzy jako odpowiedzi.Możesz zobaczyć [odpowiedz], aby uzyskać wskazówki dotyczące udzielania wartościowych odpowiedzi na dobrze napisane pytania.
#7
  0
Kun
2019-11-11 08:18:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby to działało, musiałem utworzyć nowy profil i wyłączyć usługi lokalizacyjne w ustawieniach zabezpieczeń.

Wygląda na to, że to ustawienie w macOs 10.15 znacznie wpływa na szybkość połączenia Wi-Fi, gdy pobierasz coś, co lubi, masz ograniczenie prędkości.

Przykro mi, że to nie jest ostateczna odpowiedź, po przełączeniu na sieć domową to się powtórzy, muszę użyć kabla połączonego z routerem, aby upewnić się, że sieć jest w porządku, i rozwiązać ten problem z Wi-Fi przez ... ponowne uruchomienie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...