Pytanie:
Całkowicie wyłącz pasek dotykowy MacBooka Pro
Chase
2019-04-30 01:15:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciągle przez przypadek dotykam paska Touch Bar mojego MacBooka Pro.Mam większe dłonie i moje palce przypadkowo naciskają przyciski na pasku dotykowym, nie zauważając tego przez cały czas.

Podoba mi się pasek Touch Bar i chciałbym go używać, ale nie mogę znaleźć żadnego miejsca, które pozwoliłoby mi włączyć funkcję blokady ekranu na pasku Touch Bar.

Naprawdę chciałbym wyłączyć wprowadzanie danych, chyba że jest to wyraźnie włączone.Jak to zrobić?

@qwerty dlaczego odpowiedź n1000 poniżej nie nadaje się do użytku?
@ankii Wygląda jak aplikacja na poprzednią, nawet bez ESC (dreszcz).
@ankii Zainstalowałem wersję próbną, ale nawet zrobiła cokolwiek z paskiem dotykowym.Wygląda na zbyt nadętego (nie, w rzeczywistości JEST zbyt rozdęty).Chcę coś wydrukować w 3D (chociaż nad paskiem jest mało miejsca).
Pięć odpowiedzi:
#1
+9
JBallin
2019-05-01 01:04:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz majstrować przy ustawieniach klawiatury, aby uzyskać coś zbliżonego do pożądanego zachowania.Oto jeden pomysł:

Ustaw opcję „Pasek dotykowy pokazuje” na „Rozszerzony pasek kontrolny” i usuń wszystkie przyciski na pasku kontrolnym za pomocą opcji „Dostosuj pasek Touch Bar ...”.Następnie ustaw „Naciśnij klawisz Fn na” na „Pokaż elementy sterujące aplikacji”.

Teraz pasek Touch Bar będzie pusty, chyba że naciśniesz fn , aby wyświetlić elementy sterujące aplikacji.

-

Przedstawiam również kilka sposobów użycia narzędzia Better Touch Tool do tymczasowego wyłączenia paska Touch Bar w mojej odpowiedzi na powiązane pytanie.

Dzięki za pomysł.Chciałbym jednak móc przełączać wprowadzanie dotykowe!Mam dość wydmuchiwania uszu, kiedy przypadkowo zwiększam głośność.
#2
+6
Carl Dombrowski
2019-04-30 03:02:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Całkowite wyłączenie tego nie wydaje się możliwe, ponieważ wymagają tego niektóre ważne funkcje, takie jak klawisz Escape.

Zauważyłem, że inni robili, aby przykleić taśmę klejącą do paska dotykowego.To sprawia, że jest mniej czuły i całkowicie nie odpowiada.

Jeśli skonfigurujesz pasek dotykowy tak, aby wyświetlał tylko klawisze sterujące lub klawisze funkcyjne (w zależności od preferencji) i umieścisz dziury w taśmie klejącej przed jej nałożeniem, nadal możesz naciskać klawisze i nie robić tego przypadkowo.

Proponuję również zgłosić skargę do Apple, że pasek dotykowy jest zbyt czuły i zostaje przypadkowo wciśnięty, więc ich inżynierowie mają powód do ulepszenia go w przyszłych modelach, więc taśma klejąca nie jest potrzebna.

To okropne bzdury, ale być może będę musiał się do tego uciec.Naprawdę nienawidzę paska dotykowego w moim nowym MacBooku, na tyle, że myślę o zakończeniu mojego 30-letniego romansu ze wszystkim, co Apple, na korzyść maszyn linuksowych.
@DavidHammen Tak, to zbyt głupie?Kto odważy się pozwolić, aby to było bezpłatne dla każdego klienta Apple?Pomijałem ten Esc-disater i pomyślałem, że teraz będzie dobrze.Tak nie jest.W każdym razie zapłaciłem ponad 3 tys. I mój stary MBP miał naprawdę najlepsze dni.Drukowana okładka sprawia, że jest to akceptowalne.Jakoś.Przynajmniej nie dzwoni już za każdym razem.
Z każdym dniem wrażenia użytkowników Apple są coraz gorsze.teraz jesteśmy już na szkockim oklejaniu ich śmieciowych produktów
#3
+4
qwerty_so
2020-01-19 20:55:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku mojego 16-calowego MBP z 2019 r. skończyło się na tym:

 $ fn = 20;

moduł RoundRect (w, d, h2, r, scale = 1) {
 h = h2 / 2;
 linear_extrude (wysokość = 2 * h, skala = skala)
 przetłumacz ([- w / 2 + r, -d / 2 + r, 0])
 minkowski () {
  okrąg (r = r);
  kwadrat ([w-2 * r, d-2 * r]);
 }
}
// RoundRect (10, 11, 1, 2);

module Cover () {
 w = 242;
 d = 11;
 h = 1;
 h1 = 0,5;
 xside = 15;
 holeDist = 5;
 solid = xside + 11 * holeDist;
 otwórW = (w - bryła) / 12;
 x0 = -w / 2 + xside / 2 + holeW / 2;
 xDist = holeW + holeDist;

 lustro ([0, 0, 1])
 różnica () {
  union () {
   RoundRect (w + 2, d + 2, h, 3);
   translate ([0, 0, h]) RoundRect (w + 2, d + 2, h1, 3, [w / (w + 1), d / (d + 1)]);
  }
  translate ([0, 0, -1]) RoundRect (w, d, h + 1, 2);
  for (x = [0:11]) translate ([x0 + x * xDist, 0, 0]) RoundRect (holeW, d-6, h + 1, 1);
 }
}

Pokrywa();
 

To jest okładka paska dotykowego, którą możesz utworzyć za pomocą OpenSCAD.

enter image description here

Pasuje ciasno (przynajmniej w przypadku nadmiernego wytłaczania, które tworzy moja DIY Prusa). Na razie ta rzecz zamienia ten nonsensowny pasek w coś bardziej podobnego do „klawiatury”. Możesz oprzeć palce na pasku i aby nacisnąć klawisz, potrzebujesz wyraźnej siły wewnątrz otworów. A jeśli w przyszłości będę potrzebować paska dotykowego, mogę zdjąć pokrywę i odłożyć ją na bok.

W przypadku innego MBP (starszego lub innego rozmiaru) musisz dostosować rozmiary. Te, których użyłem, były mierzone suwmiarką.

Uwaga: dotyczy to nowego 16-calowego paska dotykowego Macbook Pro. Jest niekompatybilny ze starszymi paskami dotykowymi.
@adcurtin O tak, zapomniałem o tym wspomnieć!
#4
+2
n1000
2019-05-01 15:13:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niestety nie mam Maca z dotykowym paskiem do przetestowania, ale wygląda na to, że BetterTouchTool jest w stanie zrobić to, co chcesz:

enter image description here

Dzięki BetterTouchTool możesz także umieścić w nim kilka nieinteraktywnych widżetów.Dodałem zegar i kalendarz, głównie zainspirowany postem tutaj: https://vas3k.com/blog/touchbar/ Super przydatne.
#5
  0
froblesmartin
2020-06-18 16:23:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po sprawdzeniu tego posta i nie znalezieniu właściwej i bezpłatnej opcji, znalazłem Bar None:

https://shauninman.com/archive/2020/04/12/bar_none

Umożliwia zablokowanie paska Touch Bar, chyba że naciśniesz klawisz fn . Teraz mam domyślnie kontrolki F, ale nie działają, chyba że naciśnę fn a następnie otrzymuję Control Strip : DTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...