Pytanie:
Klawisz Ctrl na klawiaturze Microsoft nie jest mapowany na polecenie Maca
amphibient
2013-08-07 21:56:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie rozpoczynam nową pracę, a moja konfiguracja sprzętu to komputer Mac z klawiaturą firmy Microsoft. Ta strona pomocy wskazuje, że klawisz Control na klawiaturze mojego komputera powinien być przypisany do klawisza Command komputera Mac, ale tak nie jest (np. Ctrl C / V nie działa).

Jak mogę to naprawić?

Pięć odpowiedzi:
#1
+14
Mr Rabbit
2013-08-07 21:58:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Klawisz Control na klawiaturze komputera PC jest mapowany na klawisz Control komputera Mac. Klawisz Windows na klawiaturze komputera PC jest mapowany na klawisz Command komputera Mac.

Korzystając z klawiatury komputera PC, używałbyś klawisza Windows C do kopiowania i klawisz Windows V do wklejenia itp.

Możesz ustawić uniwersalne skróty klawiaturowe w Preferencjach systemowych > Klawiatura > Skróty klawiaturowe > Skróty do aplikacji > Wszystko Aplikacje , możesz wprowadzić wartości menu (Zapisz, Kopiuj, Wklej itp.), A następnie przypisać im nowe kombinacje klawiszy. W poniższym przykładzie ustawiłem control C do kopiowania i control U do wklejenia.

Example

czy można to zmienić?
@amphibient W "Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty klawiaturowe> Wszystkie aplikacje" można wprowadzić wartości menu (Zapisz, Kopiuj, Wklej itp.), A następnie przypisać im nowe kombinacje klawiszy.
Problem z tym podejściem polega na tym, że w zasadzie aliasujesz jeden układ klawiszy na inny układ klawiszy, więc w końcu będziesz musiał powtórzyć ten proces dla każdego możliwego scenariusza;na przykładbędziesz potrzebować także `^ S` _Save_,` ^ Q` _Quit_, itd. Ponadto każda aplikacja, która implementuje je w inny sposób, nie będzie ich przestrzegać, na przykład Webstorm ma własny system mapowania klawiszy, więc nawet jeśli mogę kopiować / wklejaćw większości innych miejsc w Webstorm nadal oczekuje „⌘C”.
Świetny!!! wielkie dzięki.
#2
+1
JessieBlue
2016-03-07 02:45:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam ten sam problem: w pracy muszę korzystać z systemu Windows, aw domu z komputera Mac.Mam dość różnych skrótów do tych podstawowych zadań.Oto moje rozwiązanie:

Przejdź do folderu użytkownika na komputerze Mac i otwórz katalog Library.

Tutaj tworzysz folder „KeyBindings”.

Następnie przejdź do tego folderu: (Twój folder użytkownika) / Library / KeyBindings /

Utwórz plik „DefaultKeyBinding.dict” zawierający następujące wiersze:

  „^ v”= "wklej:"; "^ c" = "kopiuj:"; "^ x" = "wytnij:"; "^ z" = "cofnij:";  

Zapisz wszystko izrestartuj komputer Mac.

Teraz CTRL + x / c / v / z będzie działać tak, jak na komputerze z systemem Windows.

BĄDŹ ŚWIADOMY: To nadpisze wszystko, co Appleskonfigurowane dla tych skrótów.Na przykład CTRL + v to standardowy skrót do strony w dół, który już nie będzie działał.

#3
  0
mmmmmm
2013-08-07 22:01:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to niejasny tekst na stronie MS. Tekst mówi

skróty klawiaturowe, których używasz, odwzorowują różne klawisze

co nie jest tym, co przeczytałeś i zacytowałeś. Oznacza to, że skrót klawiaturowy, który wpisujesz w systemie Windows, odwzorowuje inny skrót klawiaturowy w systemie OSX.

Co oznacza tekst zamiast wpisywania ctrl c w systemie Windows wpisz cmd c w systemie OSX

#4
  0
Rob
2014-04-30 02:37:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj tego oprogramowania. https://pqrs.org/macosx/keyremap4macbook/

Umożliwia zmianę przypisania klawiszy na komputerze Mac. Po prostu użyłem go na mojej klawiaturze Microsoft i zadziałało. To lepsze niż zwykła zmiana skrótów do kopiowania / wklejania, ponieważ prawie każdy skrót na Macu używa tych dwóch klawiszy.

Ponadto, po ponownym zmapowaniu moich klawiszy, wyskoczyłem klawisze i umieściłem je w podobnym Macu kropki. Klawisz Windows = umieszczenie klucza Apple, klawisz Alt = umieszczenie klawisza opcji.

Dodałem obrazek, który pokazuje moje dokładne ustawienia. Twój powinien wyglądać podobnie.

Teraz muszę tylko znaleźć naklejkę z logo jabłka, aby umieścić ją na logo systemu Windows ;-)

Ciesz się.

Settings

W rzeczywistości nie musisz pobierać KeyRemap4Macbook. Możesz to zrobić równie dobrze w [Preferencje systemowe> Klawiatura> Klawisze modyfikujące] (http://i.stack.imgur.com/ATCiL.png).
#5
  0
Vincent
2020-04-02 14:52:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Mojavo możesz włączyć klawisze Windows poprzez preferencje systemowe -> klawiatura -> Zmień typ klawiatury.Następnie poprawnie zmapował moje klucze (alt do cmd itp.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...