Pytanie:
Sterowniki BootCamp systemu Windows 10
Craig Odem
2015-07-19 11:50:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy byłoby szkodliwe dla mojego rMBP, gdybym zainstalował system Windows 10, gdy zostanie wydany? Rozmawiałem o tym z kimś, a ponieważ Apple używa niestandardowych napięć sprzętowych, może spowodować uszkodzenie przy użyciu sterowników dla systemu Windows 8.1

Czy czekanie na oficjalne wsparcie sterownika to problem?
Niedawno ulepszyłem moją wygraną 8. Wszystko jest fajne z wyjątkiem klawiszy skrótu ... nie działają!P.S Zainstalowałem Windowsa na Macbooku Pro 2013
Pięć odpowiedzi:
#1
+3
Dempa
2015-07-19 22:09:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie używam systemu Windows 10 TP (wersja podglądu technicznego: 10240) na moim MacBooku Pro pod koniec 2011 r. Używam programu Boot Camp ze sterownikami utworzonymi dla poprzednich wersji systemu Windows. Nie miałem żadnych problemów z używaniem go, ale po aktualizacji do nowszej kompilacji musiałem ponownie zainstalować pakiet sterownika, aby działał poprawnie.

Ponadto, jak powiedział Steve Chambers w swojej odpowiedzi, nie uszkodzi fizycznie ani nie uszkodzi komputera Mac. Pamiętaj tylko, że w przypadku aktualizacji z poprzedniej wersji systemu Windows wykonaj kopię zapasową na wypadek, gdybyś musiał wrócić lub przeprowadzić czystą instalację. Ponadto dobrym pomysłem może być przygotowanie sterowników systemu Windows na dysku flash USB na wszelki wypadek.

Jest to testowane z najnowszą wersją TP (Technical Preview) systemu Windows 10, ale może się zmienić w ostateczna wersja (mało prawdopodobne, ale możliwe). Jeśli się nie spieszysz, poczekaj tydzień, a następnie przeprowadź wyszukiwanie w Google i sprawdź, czy ktoś miał problemy z używaniem wydanej wersji systemu Windows 10 w Boot Camp.

#2
+2
Steve Chambers
2015-07-19 17:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rob ma o tym sedno, ponieważ firma Apple nie wydała oficjalnych sterowników systemu Windows 10 i instalacja systemu Windows 10 na komputerze Mac może lub nie działać .

To powiedziawszy, często można użyć sterowników poprzedniej wersji systemu Windows w następnej wersji. To często działało, gdy pojawił się system Windows 7, można było użyć sterowników Vista, które zwykle działały.

Jest więc możliwe, że zainstalowanie systemu Windows 10 poprzez uaktualnienie działającej kopii systemu Windows 8.1 praca. W rzeczywistości wszyscy chcielibyśmy wiedzieć, czy tak było, czy nie. A co, jeśli w ogóle, nie zadziałało (dźwięk EG, gładzik, wideo itp.).

Dlatego powinieneś być bezpieczny podczas instalacji systemu Windows 10 ponad 8.1. I jest mało prawdopodobne , że spowoduje to fizyczne uszkodzenie komputera Mac (YMMV), ale możesz bardzo dobrze uniemożliwić bieżącą instalację systemu Windows i wymagać ponownej instalacji.

#3
+2
Meta
2015-08-07 23:25:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaktualizowałem system do Windows 10 na modelu Macbook Pro 2013. Wszystko działa dobrze z wyjątkiem skrótów klawiszowych.

Ponownie zainstalowałem sterownik klawiatury Apple i teraz te działają!

Uwaga: sterowniki można znaleźć na https://support.apple.com /downloads/DL1720/en_US/BootCamp5.1.5621.zip

to samo tutaj.Dziękuję za wskazanie mi ponownej instalacji sterownika klawiatury
#4
+1
Sergey Kravchenko
2015-08-07 18:45:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 bez żadnych problemów, sterowniki ATI zostaną zastąpione standardowymi sterownikami dla systemu Windows i ograniczy dodatkowe opcje dostępne dla karty ATI Radeon R9, tryb uśpienia nie będzie dostępny, a także panel dotykowy nie będzie działał poprawnie, ponieważ dobrze.

#5
+1
Ruskes
2015-08-13 21:50:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firma Apple właśnie wydała Bootcamp 6 dla Windows 10.

Możesz użyć Boot Camp, aby zainstalować Windows 10 na obsługiwanych modelach Maców z zainstalowanym systemem OS X Yosemite. Wymagania systemowe

Aby korzystać z Windows 10, musisz zainstalować oprogramowanie pomocnicze (sterowniki) z Boot Camp. To oprogramowanie jest automatycznie pobierane podczas korzystania z Asystenta Boot Camp. Boot Camp obsługuje 64-bitowe wersje systemu Windows 10, gdy jest używany z obsługiwanym komputerem Mac.

Windows 10 jest dostępny w firmie Microsoft jako plik ISO, instalacyjny dysk DVD i dysk flash USB. Aby zainstalować system Windows na komputerze Mac, potrzebujesz pliku ISO 64-bitowej wersji instalatora systemu Windows 10. Jeśli nie masz pliku ISO, możesz użyć Narzędzia dyskowego, aby utworzyć go z instalacyjnego dysku DVD systemu Windows lub dysku flash USB. Jeśli instalujesz Windows po raz pierwszy, upewnij się, że instalator Windows, którego używasz, jest przeznaczony do pełnej instalacji (nie instalatora aktualizacji).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...