Pytanie:
Skąd pochodzi Command-Shift-3 lub Command-Shift-4 (do robienia zrzutów ekranu)?
Josh
2010-11-19 05:03:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że w systemie Mac OS X możesz wykonać zrzut całego ekranu za pomocą Command + Shift + 3 , a ty może wykonać zrzut ekranu tylko zaznaczenia (lub okna) za pomocą Command + Shift + 4 . Czy istnieje uzasadnienie dla tej kombinacji klawiszy? Jaka jest historia tego polecenia? Skąd pochodzi Polecenie + Shift liczba ?

Oto podpowiedź: ResEdit i `FKEY`s :-)
czy to oznacza, że ​​znasz już odpowiedź? : P
@calavera Znam odpowiedź i sama odpowiem wkrótce, jeśli nikt inny tego nie zrobi :-)
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Dori
2010-11-22 11:01:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co to jest FKEY?

FKEY (klawisze funkcyjne) to zasoby zawierające kod wykonywalny, który jest wywoływany przez naciśnięcie klawiszy Command-Shift- # (dowolna liczba 0-9) w tym samym czas. W standardowym pliku systemowym są dwa FKEY; z identyfikatorami nr 3 i 4, które służą do zrzucenia bieżącego ekranu lub okna na dysk lub drukarkę. 1

alt text

O ile pamiętam / znalazłem, polecenia zrzutu ekranu zostały najpierw dodane do samego systemu operacyjnego w Systemie 6. 2


1 Tekst i obraz z FKEY, który obsługuje inne FKEY! autorstwa Johna Holdera ( magazyn MacTech , 1988)

2 Dalsze lektury / źródła: Mela Macintosh Universe: Macintosh Plus i post na forum z 2003 r., Jak zrobić zrzut ekranu (ten ostatni przedstawia gościa o imieniu Chealion).

Pomyślałem, że odpowiem, biorąc pod uwagę, że minęło więcej niż kilka dni od aluzji Josha.
Dobra odpowiedź, Dori! Czy kiedykolwiek używałeś niestandardowych `FKEY`?
Chyba teraz muszę przyznać, że pierwszym komputerem Mac, jaki kiedykolwiek posiadałem, był LC z Systemem 7 (w 1991 roku). Więc nie, nie mam osobistego doświadczenia z FKEY. ** ☹ **
#2
+4
Josh
2010-11-22 19:00:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź Doriego była poprawna, ale pomyślałem, że dodam trochę więcej historii. Wczesne klawiatury Mac nie kontaktowały się z klawiszami funkcyjnymi (od F1 do F12 itd.). Zamiast klawiszy funkcyjnych, zezwolili użytkownikowi na wpisanie Command + Shift + 1 do Command +Shift+9.

Przed Mac OS X oprogramowanie systemowe zawierało „Walizkę” o nazwie „System”. To było serce klasycznego Mac OS i zawierało kod niezbędny do uruchomienia i uruchomienia komputera. Jednak ten kod nie został umieszczony w rozwidleniu danych pliku, został umieszczony w zastrzeżonym rozwidleniu zasobów systemu Mac OS, który jest skonfigurowany jak baza danych - każdy zasób ma typ, który jest wartość bajtu i identyfikator.

Przed Mac OS 9 cały kod aplikacji znajdował się w zasobach typu CODE . W walizce systemowej znajdował się specjalny zasób typu FKEY . Były to w zasadzie tylko zasoby CODE , z wyjątkiem tego, że zasoby FKEY 0 - 9 byłyby wykonywane, gdy odpowiadające im Command + Shift + liczba został naciśnięty.

Jeśli dobrze pamiętam, Command + Shift + 1 FKEY wysunął dyskietkę i Command + Shift + 2 FKEY wysunął dyskietkę w drugim napędzie (zewnętrznym lub w Macu z dwoma dyskietkami (np. niektóre SE / 30s)). Ale byli programiści, którzy tworzyli FKEY . Pamiętam, że jako dziecko miałem wypełnione wszystkie otwarte "sloty" FKEY . Jeden pozwolił mi narysować odręcznie na ekranie (moja miłość do kółek odręcznych zaczęła się wcześnie :-), a drugi umieścił znaki Mystery Science Theater 3000 na dole ekranu.

#3
+3
Guesty McGuestFace
2017-06-15 10:03:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwaga techniczna firmy Apple OS01 z dnia „1 marca 1985 r.” opisuje mechanizm od polecenia shift-1 do command-shift-4.Pierwotnie 3 wykonało zrzut ekranu na dysk, a 4 wysłało zrzut ekranu bezpośrednio do drukarki.

Nie wszyscy używali FKEY.1 i 2 zostały przetworzone przez GetNextEvent, ale przechwycone przez system.3 i 4 używały FKEY zdefiniowanego w pliku systemowym.Od 5 do 9 było dostępnych dla użytkownika za pośrednictwem FKEY.0 nie wydaje się być obsługiwane.

Zgodnie z tabelą dat wydania Wikipedii, ta notatka techniczna została napisana tuż przed wydaniem Systemu 2.0.Twierdzą również (bez odniesienia), że System 2 wprowadził ten skrót do zrzutów ekranu.Być może Apple napisało notatkę techniczną przed faktycznym wydaniem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...