Pytanie:
Jakie alternatywy oprogramowania obsługują przesyłanie strumieniowe przez AirPlay?
Nick
2010-10-02 22:16:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Apple TV dotarł! Jestem trochę zbity z tropu, że mogę przesyłać strumieniowo tylko z iTunes i dlatego używam tylko formatów obsługiwanych przez iTunes. Nie znalazłem ani jednego innego odtwarzacza wideo obsługującego AirPlay, chociaż szczerze mówiąc, AirPlay tak naprawdę istnieje od czasu, gdy zaczęły pojawiać się nowe telewizory Apple TV.

Jakie inne oprogramowanie obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku i wideo na urządzenia AirPlay? Jeśli tak nie jest, czy AirPlay jest jednym z zamkniętych standardów Apple, czy też inne projekty zobowiązały się do jego obsługi?

fyi Mogę przesyłać strumieniowo z mojego telefonu z Androidem do mojego Apple TV (3. generacji) za pomocą aplikacji iMediaShare
Pięć odpowiedzi:
#1
+6
rjstreet
2010-10-14 19:02:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do tej pory nie istnieją żadne implementacje oprogramowania innych firm dotyczące AirPlay. Sama specyfikacja jest w pełni opatentowana (chociaż większość tych patentów dotyczy aspektów sprzętowych systemu) i jest zasadniczo zastrzeżonym standardem, unikalnym dla Apple (chociaż kilku producentów sprzętu ogłosiło sprzęt, który będzie korzystał ze standardu - XtremeMac, Denon). Obecna analiza samego protokołu wydaje się wskazywać, że jest to dalsza ewolucja poprzedniego protokołu AirTunes (który sam został zbudowany na bazie Bonjour), więc prawdopodobnie zobaczysz implementacje oprogramowania pojawiające się po tym, jak programiści mieli więcej czasu na eksperymentowanie z protokół.

Super, dokładnie to chciałem wiedzieć. Czy są jakieś linki do miejsc, w których jest omówiona analiza protokołu?
Odbyła się dyskusja na forach wsparcia Apple (szczególnie tutaj: http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2599045&tstart=0), ale nie widziałem żadnej technicznej dyskusji na temat protokołu przez ludzi którzy mają to w ręku. Prawdopodobnie zmieni się to w ciągu następnego tygodnia, gdy ludzie zaczną trochę więcej bawić się swoimi AppleTV.
Za swoje pieniądze podążałbym za boginią maniaków Maca, Ericą Sadun, która aktywnie pracuje nad dostaniem się do wnętrzności (z punktu widzenia oprogramowania) i zwykle publikuje posty na TUAW (takie jak ten ostatni post: http://www.tuaw.com / 2010/10/01 / apple-tv-hacking-update-airtunes-bonjour-services-dfu-mode /).
Widziałeś http://ericasadun.com/ftp/AirPlay/?
#2
+4
sentinel
2010-10-06 22:25:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyjrzyj się płatowi.

Wygląda na to, że Airfoil obsługuje tylko przesyłanie strumieniowe audio w starym stylu za pośrednictwem technologii, która istniała w Airport Express. Zdecydowanie wydaje się, że chcieliby zaktualizować go do wideo, ale wygląda na to, że jeszcze nie.
A skoro mowa o Airfoil ... Myślałem o zakupie starego Airport Express, aby podłączyć go do mojego soundbara przez optyczne i przesyłać strumieniowo przez iTunes i Airfoil. Ale po uruchomieniu AirPlay może to nie ma sensu?
Mówią, że obsługują nowy Apple TV 2.
#3
+2
BigMacAttack
2011-11-30 09:45:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

AirPlay to rebranding AirTunes i dodaje strumieniowe przesyłanie wideo / zdjęć. Protokół AirTunes, zwany RAOP (tak naprawdę tylko RTSP z szyfrowaniem) pozostaje w większości niezmieniony. Przesyłanie strumieniowe wideo to inne zwierzę. Rozumiem, że to w zasadzie push DAAP.

Oprogramowanie innych firm
Tylko dźwięk
Płatowiec
audio | akacja

Wideo + audio
AirServer

Ze względu na zwięzłość i Ta lista nie jest wyczerpująca i wymieniłem tylko komercyjne oprogramowanie. Osobiście zauważyłem, że niektóre programy reklamujące obsługę AirPlay / AirTunes nie są dokładnie zgodne z protokołami, a wyniki są różne. Myślę, że masz to, za co płacisz.

#4
+1
Kristin Eve
2016-12-25 10:27:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo lubię Beamer.To trochę drogie (20 $), ale dla mnie były to dobrze wydane pieniądze!Działa bardzo podobnie do ChromeCast, pod tym względem, że w rzeczywistości nie „kopiujesz” zawartości ekranu komputera, ale przesyłasz ją bezprzewodowo do Apple TV.Obsługuje również wszystkie główne formaty plików.Najbardziej podoba mi się w tym to, że nadal można kciukać po komputerze podczas przesyłania strumieniowego ich programów i / lub filmów.To zawsze był ogromny upadek funkcji AirPlay, dla mnie ... Wcale nie jestem fanem tworzenia kopii lustrzanych !!W każdym razie, mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto natknął się na ten wątek.

#5
  0
Kim
2014-10-07 15:03:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że to stare pytanie, ale może pomóc innym. Możesz wypróbować oprogramowanie AirMyPC. Może bezprzewodowo AirPlay Mirror twój komputer z Windows na Apple TV.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...