Pytanie:
Posiadacz hasła do iPhone'a, Maca i Windowsa?
Lizzan
2010-10-04 19:00:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy są jakieś (najlepiej darmowe / tanie) rozwiązania do synchronizacji i uzyskiwania dostępu do zaszyfrowanych haseł na komputerze Mac, PC i iPhonie?

Pięć odpowiedzi:
#1
+12
JFW
2010-10-04 19:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1Password

Jest świetny i synchronizuje się na platformie iOS, a teraz ma również wersję beta dla systemu Windows. :)

Używam 1Password na OS X, Windows i iPhone, zsynchronizowanych razem przez Dropbox i działa świetnie!
Brzmi pięknie, ale kupując oddzielne licencje na Maca, PC i iPhone'a, robi się dość drogo. Jednak będę o tym pamiętać!
Ale to jest naprawdę niesamowite. Aplikacja jest warta swojej ceny. :)
#2
+3
deceze
2010-10-05 11:40:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://lastpass.com

Działa na praktycznie wszystkim i ma świetne zabezpieczenia. Nie najładniejsza, ale najlepsze funkcje w tej cenie.

Brzmi wspaniale! To może być droga dla mnie.
Niesamowite bezpieczeństwo ma rację. Steve Gibson dokonał przeglądu bezpieczeństwa w odcinku Security Now 256 (http://twit.tv/sn256). Pełna synchronizacja i możliwości off-line. Hasła jednorazowe, uwierzytelnianie dwuskładnikowe itp.
Lastpass iPhone'a jest płatny 1 $ miesięcznie. MyKeePass kosztuje 1 $ jednorazowo.
@Anton Nie wydają się być porównywalne pod względem funkcji i możesz skorzystać z bezpłatnej bookmarkletu Lastpass, który obejmuje 99% tego, do czego chcę go używać.
#3
+3
Mike1980
2010-10-06 23:46:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam KeePassX, który spełnia swoje zadanie, chociaż nie jest tak dopracowany jak 1Password, cena jest odpowiednia. Całkiem dobrze działa również przechowywanie pliku w DropBox i uzyskiwanie dostępu do tego samego pliku z KeePass dla Windows.

Dzięki! Czy istnieje aplikacja na iPhone'a, która może odczytywać / edytować ten sam plik danych hasła? Używam już Password Safe / Password Gorilla z Dropbox do synchronizacji między moimi komputerami Mac i PC, ale nie znalazłem aplikacji na iPhone'a do interakcji z nimi.
Jest, o nazwie iKeepass, ale obecnie jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jestem w Wielkiej Brytanii, więc nie mogę tego spróbować, więc nie mam pojęcia, czy to jest dobre. Wydaje się, że działa z DropBox (http://ikeepass.de/bl0g/?p=175)
Używam MyKeePass na iPhonie, działa również z dropboxem. Upewnij się, że liczba przypadków zaszyfrowania bazy danych.kdb jest wystarczająco wysoka.
#4
+2
loraderon
2010-10-05 11:05:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem http://supergenpass.com/, różni się nieco od innych rozwiązań, ale działa dobrze.

#5
+1
Michael H.
2010-10-05 00:20:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem PasswordWallet, aby zsynchronizować Maca z urządzeniem mobilnym - najpierw Palm Pilot, potem Treo, teraz iPhone. Bardzo fajnie, bez tego nie dałbym rady.

Widziałem coś o synchronizacji przez MobileMe. Czy to jedyny sposób na synchronizację?
@Lizzan: Nie, synchronizuję się z komputerem Mac bez tego. Wymaga jednoczesnego otwarcia aplikacji komputerowej i aplikacji na telefon i poproszenia obu o synchronizację, a zapora ogniowa na komputerze Mac pozwala PasswordWallet rozmawiać ze światem zewnętrznym. (Ponieważ robi to tylko wtedy, gdy jawnie próbujesz zsynchronizować, myślę, że jest to wystarczająco bezpieczne).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...