Pytanie:
Pamięć RAM z certyfikatem Apple?
JFW
2010-10-19 16:13:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję uaktualnić pamięć RAM w moim MacBooku Pro (koniec 2008 r.) z podstawowego 2 GB do 4 GB. Planuję kupić pamięć RAM od Kingston.

Istnieją dwa typy pamięci RAM Kingston 1066 2 GB. (Pamięć RAM w rozmiarze laptopa)

  • Zwykła pamięć RAM
  • Pamięć RAM z certyfikatem Apple?

Czy mogę po prostu kupić zwykłą pamięć RAM lub czy muszę kupować pamięć RAM z certyfikatem Apple? Czy to nie tak, jak dyski twarde współpracują z MacBookami - możesz używać każdego, o ile ma on 2,5 cala i mieści się we wnęce na dysk twardy?

możliwy duplikat [pamięci MacBook Pro] (http://apple.stackexchange.com/questions/1512/macbook-pro-memory)
Przepraszam, ale nie widzę, gdzie to pytanie lub odpowiedzi wspominają o pamięci RAM z certyfikatem Apple.
Trzy odpowiedzi:
#1
+11
Dori
2010-10-21 08:28:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest jedna ważna rzecz i tylko jedna ważna rzecz dotycząca pamięci RAM z certyfikatem Apple.

Jeśli:

  • Kup pamięć RAM, która nie ma certyfikatu Apple
  • Zainstaluj go (lub zleć zainstalowaniu przez technika innego niż Apple) na komputerze Mac
  • Później wystąpi (nie związany z pamięcią RAM) problem Mac i wyślij go do Apple w celu serwisowania bez wyjmowania dodatkowej pamięci RAM

Następnie możesz otrzymać małą list miłosny w pudełku, gdy wróci:

Podczas procesu testowania ustalono, że część, której Apple nie zatwierdziła do użytku z Twoim produktem, spowodowała awarię produktu. Po wyjęciu części produkt pomyślnie przeszedł wszystkie testy diagnostyczne i testy niezawodności firmy Apple…

Dalsze używanie tej części (lub części) może spowodować kolejną awarię lub uszkodzenie produktu Apple, czego Apple nie pokryje kolejna naprawa.

Część (lub części), które nie przeszły testów diagnostycznych Apple dla Twojego produktu, zostały zidentyfikowane poniżej:

_ _X_ _ Pamięć RAM
_ __ _ _ Inne

I tak, mówię z własnego doświadczenia ( część pierwsza, część druga).

Dlatego zawsze musisz wyjąć pamięć RAM przed „Appleingiem” komputera. ;)
Mówisz poważnie?! ... Kupiłem zwykły laptop Kingston z pamięcią RAM 1066! ...: O Mam teraz MacBooka Pro, więc w tym przypadku może być inaczej. ... Teraz naprawdę się boję lol.
Pamiętaj tylko: jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wysłać go do serwisu, najpierw wyjmij pamięć RAM innej firmy. Osobiście kupuję od (renomowanych) stron trzecich, ponieważ uważam, że pamięć RAM Apple prawie zawsze jest zdzierstwem. Ale nauczyłem się lekcji o usuwaniu go najpierw, kiedy dostałem ten list.
#2
+2
Martin Marconcini
2010-10-19 16:21:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dobre doświadczenia z Crucial, a potem OWC, które jest tańsze i nigdy, o ile wiem, nie spowodowało problemu, który mógłbym przypisać pamięci RAM. Przyniosłem pamięć dla Powerbooków, Macbooków Pro i Maców Pro.

Teoretycznie wystarczy dowolna pamięć RAM; Pamiętam, że Powerbooki (i ogólnie PowerPC) miały „inny układ” i nie każdy moduł pamięci DIMM działałby (mimo tego samego typu / szybkości), ale moja pamięć jest tracona po tylu latach Intel Only Mac.

Podsumowując, o ile pamiętam, „Certyfikat Apple” wynikał z niezawodności pamięci. Wiem, że Crucial / OWC i kilka innych jest certyfikowanych, ale to dlatego, że niektóre maszyny (np. Mac Pro) oczekują między innymi radiatora w modułach.

Zwykle jest to bezpieczne, ale nie należy płacić „więcej” tylko z tego powodu, ponieważ zwykle jest to to samo.

W przypadku Macbooka nie ma tu żadnego radiatora (brak miejsca!), więc wybierz coś z newegg lub z tamtych stron i wszystko będzie dobrze.

IIRC, komputery Mac typu PPC wymagały bardzo określonego napięcia i taktowania pamięci. Frytki same w sobie nie były różne. Maszyny były po prostu dużo bardziej czułe niż teraz. Obecnie większość pamięci działa, o ile szybkość i rozmiar fizyczny są prawidłowe.
@Ben trafiłeś w sedno, chodziło o napięcie / czas. Ale chipy Intela są bardzo „otwarte” na każdą pamięć RAM, o ile nie jest uszkodzony.
Właśnie spojrzałem na OWC i Crucial i nie widzę, gdzie którykolwiek z nich twierdzi, że jego pamięć RAM jest „certyfikowana przez Apple” - po prostu „zgodna z Apple” lub „spełnia specyfikacje Apple”. * Certyfikowany * to zupełnie inny standard, jak opisałem w mojej odpowiedzi.
@dori Mój Mac Pro trafił do Apple z zainstalowaną pamięcią OWC (dwukrotnie!) I ostrzegłem ich: „Używam pamięci OWC”, a oni powiedzieli mi: „W porządku, nie jesteśmy jedynym dostawcą pamięci tam… ”. Nie wiem, czy miałem szczęście, czy co. Prawda jest taka, że ​​powiedziałem facetowi, co naprawdę zrobiłem: „Testowałem bez pamięci, podejrzewając, że może to być problem z pamięcią RAM”. Facet zrozumiał i doszedł do mojego wniosku, że RAM nie. (Okazało się, że jest to wadliwa karta graficzna NVIDIA)
#3
  0
tool
2010-10-20 01:20:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Witryna, w której kupuję, umożliwia Ci wybranie komputera, na którym ma się zmieścić: http://www.macway.com/fr/path/21/memoire-ram.html

Problem polega na tym, że witryna jest w języku francuskim, ale możesz po prostu kliknąć menu rozwijane z napisem „ Zgodność ” i kliknąć niebieski przycisk. Wyświetli listę wszystkich, które z pewnością będą współpracować z twoim komputerem. Możesz skopiować informacje i kupić je w innym miejscu ...

Ponadto znalazłem fajny przewodnik na stronie MacRumors http://guides.macrumors.com/Buying_RAMTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...