Pytanie:
Wbudowany edytor tekstu w Terminalu
user23741
2012-06-12 03:33:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy w terminalu Lion jest wbudowany edytor tekstu?

(Na przykład nano w Linuksie).

umm ... jak `vim`,` emacs`?
@Jay Czy próbowałeś nawet uruchomić `nano` w terminalu?
@CajunLuke Nie, z jakiegoś powodu myślałem, że go tam nie ma. No cóż.
Nie zgadzam się z surową karą za głosowanie, którą poniosłeś. To łatwe pytanie, jeśli masz przed sobą komputer Mac. Ale jeśli nie masz pod ręką komputera Mac lub jeszcze go nie masz i zastanawiasz się, jak wygląda obsługa wiersza poleceń, jest to potencjalnie przydatna informacja. Tylko dlatego, że coś wydaje się oczywiste lub jest ci dobrze znane, nie oznacza, że ​​dotyczy to wszystkich innych.
Pięć odpowiedzi:
#1
+15
Ian C.
2012-06-12 03:41:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

vim, emacs, nano i pico są domyślnie dostępne w systemie OS X 10.7.4:

 / Users / ian> which nano / usr / bin / nano / Users / ian> which vim / usr / bin / vim / Users / ian> który emacs / usr / bin / emacs> który pico / usr / bin / pico 
Były na każdym komputerze Mac, z którego korzystałem od 10,2 dnia i byłbym zszokowany, gdyby OS X * nigdy * ich nie zawierał.
A dla użytkowników hard core jest nawet `/ bin / ed` :-)
@CajunLuke: faktycznie, nano zostało dodane w 10.4 (chociaż pico, edytor, na którym jest oparty, był przynajmniej w 10.3). Nie mogę powiedzieć na pewno o emacsie, ale jestem prawie pewien, że vi był tam na [Rhapsody Server] (http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X_Server_1.0).
@GordonDavisson Nano był zdecydowanie w pobliżu w 10.2 i 10.3. Pamiętam, jak go używałem (i mam starego Maca 10.3, który mogę sprawdzić w razie potrzeby).
@CajunLuke: Właśnie sprawdziłem pod komputerem 10.3.9 (wersja serwerowa, ale to nie powinno mieć znaczenia) i ma piko, ale nie nano. Nie mam już pod ręką maszyny 10.2 ...
@GordonDavisson Założę się, że nano jest dowiązane symbolicznie do sztywnego powiązania z pico. Nauczyłem się używać wiersza poleceń, gdy używałem 10.2, a edytor, którego używałem, to nano.
Emacs został usunięty w Catalinie.Można go zainstalować z Homebrew.Myślę, że vi wygrał wojnę w Apple.:)
#2
+4
user3439894
2017-09-30 07:16:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ ed nie zostało jeszcze wspomniane, nawet pomyślałem, że zdecyduję się użyć nano zamiast niego, a inne wspomniane, zaoferuję go jako dodatek dolista zbiorcza.

Strona podręcznika dla ed stwierdza:

ed to program narzędziowy zorientowany liniowo.Służy do tworzenia, wyświetlania, modyfikowania i innego manipulowania plikami tekstowymi.

`Narzędzie ed nie rozpoznaje znaków wielobajtowych .`, więc jego użycie może być obecnie niewielkie.
#3
+3
LаngLаngС
2017-10-01 22:16:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ to pytanie dotyczy „wbudowanych” edytorów „takich jak” nano, to pytanie wymaga zaktualizowanej odpowiedzi:

Polecenie pico to po prostu dowiązanie symboliczne do nano, vi to w rzeczywistości vim, tak jak ex , a nie liczenie awk lub psed , cat , xargs , konstrukcji i tym podobnych, to wszystko, ponieważ ed jest rzeczywiście obecny, ale bardzo odmienny od nano (w zależności od definicji „edytora”).

Trzy edytory tekstu CLI ( jak nano ) są obecne domyślnie w Sierra:

 • nano (zainstalowana: 2.0.6, aktualna: 2.8.7. „Oczywiście należy zawsze sprawdzać stronę główną nano, aby zobaczyć, jaka jest najnowsza i najlepsza wersja”).

  GNU nano został zaprojektowany jako darmowy zamiennik edytora tekstu Pico, części pakietu pocztowego Pine z The University of Washington. Ma na celu „jak najdokładniejszą emulację Pico, a następnie dodanie dodatkowej funkcjonalności”.

 • vim (zainstalowany: Vi IMproved 7.4, aktualna: "Vim 8.0 to najnowsza stabilna wersja")

  Vim to wysoce konfigurowalny edytor tekstu, zbudowany tak, aby tworzenie i zmiana dowolnego rodzaju tekstu były bardzo wydajne. Jest dołączany jako „vi” w większości systemów UNIX i Apple OS X.

 • emacs (zainstalowany: GNU Emacs 22.1.1, aktualny: „Emacs 25.3 - najnowsze wydanie Wydany 11 września 2017 r. Emacs 25.3 naprawia poważną lukę w zabezpieczeniach. ”)

  Rozszerzalny, dostosowywalny, darmowy / darmowy edytor tekstu - i nie tylko.

#4
+1
jmh
2017-10-02 02:28:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz wymienionych powyżej istnieje również xedit.Jest otwierany z terminala, po prostu wpisując xedit.Otwiera okno edytora, w którym możesz edytować plik za pomocą klawiatury i myszy.

Warto wspomnieć, że `xedit` wymaga zainstalowania XQuartz / X11 (i że uruchomienie X11 tylko w celu edycji pliku może być pewnym przesadą).
#5
  0
Gerry
2012-06-12 03:40:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, na przykład nano i vim są instalowane z Mac OS X.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...