Pytanie:
Jak mogę wyeksportować moje preferencje systemowe?
Betsy Dupuis
2015-05-12 02:21:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje sposób na wyeksportowanie preferencji systemowych na komputerze Mac w celu szybkiej instalacji na innym komputerze?

Przykładem tego, co próbuję osiągnąć, jest to, że kiedy rozpoczynam nową pracę, Chciałbym zaimportować moje ustawienia i sprawić, by moje preferencje systemowe działały bez konieczności ręcznej konfiguracji wszystkich moich ustawień niestandardowych.

Najbardziej interesuje mnie eksportowanie ustawień dla:

 • Gładzik / Mysz
 • Klawiatura
 • Dock
 • pulpit nawigacyjny (lubię go wyłączyć)
Jakie dokładnie preferencje systemowe próbujesz wyeksportować?Jest potrzebny, abym mógł podać kod potrzebny do szybkiej instalacji
Będę aktualizował swoją odpowiedź dodając więcej ze względu na to, że nie mam czasu;) Na razie stawiam myszkę / gładzik
Ok, skończyłem pełną odpowiedź.Jestem jednak przy swoim iPadzie.Więc upewnij się, że sprawdziłeś, czy na przykład `com.apple.preference.mouse` jest poprawny, wykonując polecenie ls.Po wykonaniu skryptu możesz zapisać go jako aplikację i dwukrotnie kliknąć w dowolnym miejscu, a zostanie zainstalowany.
Całkowicie zmieniłem odpowiedź, ponieważ wszystko było błędne, a wszystkie preferencje są bez… preferencji… w nazwie.
Pięć odpowiedzi:
#1
+6
ClintM
2017-11-13 11:33:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Napisałem kilka skryptów do tworzenia kopii zapasowych i przywracania preferencji Maca.Obsługuje zarówno preferencje systemu, jak i aplikacji.

Możesz je pobrać tutaj: https://github.com/clintmod/mac-preferences-backup

Są całkiem proste.Po prostu zapętlam domeny, uruchamiając defaults domains , a następnie wywołuję default export [domena] [ścieżka do pliku plist] .

Następnie, aby przywrócić, po prostu zapętlam wszystkie pliki plist w katalogu i uruchamiam default import [ścieżka do pliku plist]

Możesz zmodyfikować plik config.py , jeśli chcesz wykonać kopię zapasową w innym katalogu.Domyślny katalog to ~ / Dropbox / MacPrefsBackup .

Ciekawy.`defaults (ex | im) port` wydaje się być nieudokumentowaną funkcją (przynajmniej na oficjalnej stronie podręcznika` defaults`; jest udokumentowana online przez inne osoby)
#2
+2
Ahmad Awais
2019-06-09 01:33:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma konkretnego sposobu, aby to zrobić, ale tak to robię.Moja konfiguracja jest zbędna, ale działa najlepiej dla mnie i nic nie jest stracone.

TL; DR: Upewnij się, że masz zainstalowany homebrew.Następnie wykonaj następujące czynności.

 brew install mackup
kopia zapasowa mackup
napar zainstaluj clintmod / formuły / macprefs
kopia zapasowa macprefs
 

Ale polecam przeczytanie dokumentacji tych dwóch narzędzi

Pokój!✌️

#3
+1
John K
2015-05-12 11:50:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaktualizowałem moją odpowiedź, ponieważ wszystko było błędne:


Będziesz chciał użyć skryptu jabłkowego do konfiguracji swoich preferencji. Oto kod niektórych z nich i zrzuty ekranu z rzeczywistej listy, abyś miał pojęcie o możliwych opcjach. JEŚLI nie nastąpi to od razu, może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Nie zapomnij zapisać applecript jako aplikacji. NOT skrypt

Gładzik / Mysz

Tutaj jest różnie. Jest to com.apple.driver.AppleHIDMouse w przypadku myszy, com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.mouse w przypadku myszy bluetooth i com.apple.AppleMultitouchTrackpad dla gładzika

 powiedz aplikacji "Terminal" wykonaj skrypt powłoki "domyślnie napisz com.apple.AppleHIDMouse Button2 1" end tell 

Przykład powyżej zmienia kliknięcie prawym przyciskiem myszy, aby również kliknąć lewym przyciskiem myszy

Klawiatura

Niestety nie mogłem znaleźć preferencji dla klawiatury. Będę jednak szukał dalej.

Dock

 powiedz aplikacji "Terminal" wykonaj skrypt powłoki "domyślnie napisz com.apple.dock autohide TAK" end tell 

To był tylko przykład. Przełącz autoukrywanie dowolną opcją i TAK z wartością lub wartością logiczną. Wartości logiczne są TAK i NIE (w przeciwieństwie do skryptów „prawda”, „fałsz”) Na końcu umieszczam obrazek, abyś mógł zobaczyć wszystkie możliwe opcje dla wszystkich opcji.

Wyłącz panel

Nie mogłem też znaleźć sposobu. Chociaż prawdopodobnie znajduje się w com.apple.spaces

Opcje dokowania: enter image description here

Mysz: enter image description here

Bluetooth Mysz enter image description here

#4
+1
fartheraway
2015-05-12 10:47:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji / apletu, który to robi, może być konieczne zhakowanie go samodzielnie za pomocą terminala. Weźmy na przykład gładzik Bluetooth:

Uruchom:

 domyślnie przeczytaj com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad 

Otrzymuję:

 {Clicking = 0; DragLock = 0; Przeciąganie = 0; TrackpadCornerSecondaryClick = 0; TrackpadFiveFingerPinchGesture = 2; TrackpadFourFingerHorizSwipeGesture = 2; TrackpadFourFingerPinchGesture = 2; TrackpadFourFingerVertSwipeGesture = 2; TrackpadHandResting = 1; TrackpadHorizScroll = 1; TrackpadMomentumScroll = 1; TrackpadPinch = 1; TrackpadRightClick = 1; TrackpadRotate = 1; TrackpadScroll = 1; TrackpadThreeFingerDrag = 0; TrackpadThreeFingerHorizSwipeGesture = 2; TrackpadThreeFingerTapGesture = 2; TrackpadThreeFingerVertSwipeGesture = 2; TrackpadTwoFingerDoubleTapGesture = 1; TrackpadTwoFingerFromRightEdgeSwipeGesture = 3; USBMouseStopsTrackpad = 0; UserPreferences = 1; version = 5;} 

To są moje ustawienia dla zewnętrznego gładzika. Te same wyniki można uzyskać, otwierając

~/Library/Preferences/com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.plist

, ale po prostu kopiując i wklejając Plik .plist na nowy komputer nie zmienia ustawień. Musisz użyć opcji import (i export ).

 defaults export com.apple.AppleMultitouchTrackpad ~ / Desktop / Test.plist 

Przenieś Test.plist na nowy komputer i:

 defaults import com.apple.AppleMultitouchTrackpad ~ / Desktop / Test .plist 
#5
  0
Kevin Grabher
2015-05-12 03:03:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma dokładnie funkcji eksportu. Możesz znaleźć (większość) preferencji w bibliotece. Jeśli przytrzymasz alt / option i wybierzesz „Idź do” na pasku menu Findera, możesz otworzyć bibliotekę użytkownika. Istnieje folder o nazwie preferencje, który zawiera odpowiednie pliki. Nazwany jak com.apple.xy.plist, gdzie xy to na przykład „dok”.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...