Pytanie:
Co może powodować, że klawisze głośności nie działają, ale zamiast zmiany głośności pokazują znak zakazu?
Lupo
2011-07-28 20:14:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy próbuję zmniejszyć głośność książki na komputerze Mac, nagle pokazuje się, że nie jest to możliwe, nawet ikona na pasku menu jest (szara nieaktywna)

Dzieje się tak czasami, odkąd zainstalowałem system operacyjny Lion

enter image description here

Sześć odpowiedzi:
#1
+8
user8973
2011-08-02 11:04:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problem ten wystąpił podczas nowej instalacji Lion. Nie udało mi się znaleźć przyczyny problemu, ale mam szybki sposób na zresetowanie systemu audio i przywrócenie regulacji głośności.

Otwórz Monitor aktywności (znajduje się w aplikacjach / narzędziach)

Upewnij się, że jest ustawiony na Wszystkie procesy, poszukaj coreaudiod, kliknij „Zakończ proces”, a następnie „Zakończ”. Poczekaj kilka sekund i powinieneś odzyskać kontrolę nad głośnością.

Jeśli twój terminal wzmocni się, szybkie sudo killall coreaudiod powinno nadać mu kształt.

#2
+3
Moshe
2011-07-28 20:31:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest wybrane urządzenie wyjściowe w Preferencjach systemowych. Aby to zrobić, otwórz Preferencje systemowe i kliknij „Dźwięk”.

enter image description here

Następnie przejrzyj wszystkie zakładki, aby sprawdzić, czy nie widzisz żadnych oczywistych ustawień. Widziałem to już wcześniej w Snow Leopardzie i chociaż jestem teraz w Lionie, nie sądzę, żeby to się zbytnio zmieniło.

enter image description here

Nie pamiętam jakie było otoczenie, ale było dla mnie dość oczywiste, co mam zmienić.

Jak dla mnie próbowałem wyprowadzić przez DisplayPort do mojego monitora, który nie ma głośników.Przerzuciłem się na głośniki wewnętrzne i zadziałało.
To skutecznie rozwiązało problem.Podobnie jak to, o czym wspomniał Stephen powyżej, mój Mac również próbował wyświetlać na moim monitorze
#3
+3
Gauzy
2011-07-28 21:41:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź wnętrze gniazda słuchawkowego. Czy świeci się czerwone światło? Jeśli tak, być może MacBook próbuje wyprowadzić optyczny dźwięk. Upewnij się, że nic tam nie utknęło - kłaczki, kurz itp. Pomocne może być również podłączenie i zdjęcie słuchawek. Jeśli czerwone światło pozostaje, najlepiej przynieść je do serwisu.

#4
+1
Michael
2013-07-14 04:48:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak zasugerowałeś, po włożeniu do gniazda słuchawkowego zauważyłem, że świeci się czerwona lampka. Podłączenie, a następnie odłączenie słuchawek rozwiązało problem. Dziękuję za radę.

#5
+1
user62644
2013-11-17 04:24:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy musiałem użyć Force Quit, aby zamknąć zablokowany Premier Elements 9, w jakiś sposób zresetował dźwięk. Przejdź do Preferencji systemowych → Dźwięk → Wyjście i ponownie wybierz Głośniki wewnętrzne, aby przywrócić dźwięk, a także przyciski na klawiaturze do sterowania głośnikami.

#6
  0
kathleen
2015-12-14 22:49:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście wypróbowałem większość z wymienionych powyżej. Skończyło się na tym, że zanim zrobiłem coś zbyt szalonego (nie jestem super technikiem), po prostu ponownie włożyłem słuchawki i wyjąłem je. Nie miałem światła do czytania zbliżającego się do gniazda słuchawkowego, ale spełniło swoje zadanie. Teraz znowu mam kontrolę! Mam nadzieję, że to wam pomoże, przyjaciele!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...