Pytanie:
Duży czarny pionowy pasek na ekranie zewnętrznym
Clement Herreman
2012-01-06 03:47:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję podłączyć zewnętrzny ekran do mojego 15-calowego Macbooka Pro 2010, ale kiedy ustawię maksymalną rozdzielczość 1920 * 1080, obraz wydaje się nieco ograniczony, a na ekranie zewnętrznym pojawia się duży czarny pionowy pasek . Oto jego zdjęcie.

enter image description here

Kiedy przenoszę kursor z mojego Macbooka na ekran, kursor przesuwa się prosto z krawędzi MBP do widocznego część mojej tapety na ekranie zewnętrznym.

Gdy ustawię niższą rozdzielczość, problem znika, ale obraz jest wtedy trochę rozmazany, ponieważ nie jest to natywna rozdzielczość ekranu zewnętrznego.

Czy ktoś ma pojęcie, co mogę zrobić, aby mieć dobry wyświetlacz?

Dzięki.

Edytuj

  • Próbowałem różne częstotliwości bez powodzenia.
  • Śledziłem ten post, który wydaje się być bardzo bliski mojego problemu: adapter Mini DisplayPort na VGA i monitor panoramiczny (FullHD) bez powodzenia. Usuwanie tego /Library/Preferences/com.apple.windowserver.plist nie naprawił wyświetlania.
  • Ten błąd pojawia się tylko z moim MBP . Inni koledzy z MBP tej samej generacji nie mają problemu z używaniem tego ekranu w rozdzielczości 1920 * 1080. Ale ten problem pojawia się tylko z tym ekranem i żadnym innym.
  • Próbowałem użyć innego VGA <-> MiniDisplay, ten sam wynik. Próbowałem użyć portu DVI <-> MiniDisplay, ten sam wynik.

Dość mocno utknąłem na tym. Myślisz, że mógłbym zadzwonić do Apple?

Czy używasz odpowiedniej częstotliwości? czy próbowałeś "zresetować" ustawienia wyświetlania do domyślnych ustawień fabrycznych lub podobnych w monitorze?
@MartínMarconcini Tak, bez powodzenia, zobacz moją edycję.
Widzę, że próbowałeś wszystkiego. Nie wspomniałeś o jednej rzeczy. Czy MBP Twojego kolegi przy użyciu tego samego kabla / adaptera / ekranu może działać bez problemu? Mówisz, że nie miał problemu z używaniem EKRANU, ale nie wspominaj, że używał tego samego adaptera. Jeśli tak, musisz zabrać komputer do sklepu z aplikacjami, aby zobaczyć, jak ten adapter tam reaguje. Spróbuj także utworzyć pustego nowego użytkownika i sprawdź, czy pod nowym użytkownikiem coś działa.
Z kablem przełączającym i adapterem moi koledzy nie mają żadnych problemów. Dzięki @ioi naprawiłem to.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+6
Kangqiao Zhao
2015-11-03 18:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój monitor pokazuje dokładnie ten sam czarny pasek boczny po lewej stronie. Wypróbowałem wiele wskazówek i sztuczek. Na koniec odłącz złącze miniDP do VGA po obu stronach i podłącz ponownie, aby rozwiązać problem.

Godzinami próbowałem zmieniać stronę VGA tu i tam. :( taki głupi ja. Więc wydaje mi się, że inni też mieli takie same doświadczenia, ale nie wiem, dlaczego odpowiedź sprowadza się do negatywnych wyników ...

Nie chciałem rozwiązać wszystkich problem dla wszystkich. Ale tylko znak dla mnie, który pokazuje, że rozwiązałem mój problem i mam nadzieję, że pomoże niektórym innym.

Dziękuję Ci!Od kilku lat mam ten problem co kilka miesięcy, więc dziękuję za przesłanie poprawki: zadziałało natychmiast!
To pierwszy raz, kiedy czuję, że pomogłem przy wymianie stosów.Ważne jest, abym to wiedział.Zachęca mnie do więcej.
Nadal miałem problemy z kablem VGA.W moim przypadku udało mi się użyć kabla HDMI, który rozwiązał problem.Gdybym był mniej leniwy, wypróbowałbym inny kabel VGA, ale HDMI na razie rozwiązało problem.
@KangqiaoZhao Niesamowite, rzeczywiście odłączanie i ponowne podłączanie obu stron VGA> Adapter DisplayPort działał!Dziękuję Ci bardzo!
#2
+5
l'L'l
2012-01-06 18:54:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj tego:

• Przejdź do Preferencji ekranów> Zaznacz pole wyboru „Pokaż ekrany na pasku menu”

• Pod otrzymaną ikoną na pasku menu upuść menu i ustaw „Liczba ostatnich pozycji” na 10.

• Kliknij menu ponownie, aby wyświetlić listę ostatnio używanych czasów / formatów. Może pojawić się wiele rozdzielczości 1920 x 1080, przełącz się na jeden lub drugi i może to po prostu rozwiązać problem.

Ponadto:

W preferencjach ekranów> Wyświetlacze> Karta / przycisk „Opcje” w górnej części okna i upewnij się, że pole „overscan” jest zaznaczone.

Przydałoby się wiedzieć, czy próbujesz uruchomić 1080i czy 1080p i jaki model Twojego zewnętrznego wyświetlacza.

Dziękuję, twoja sztuczka z ostatnio używanymi formatami zadziałała, nawet jeśli nie rozumiem, dlaczego ...
@ClementHerreman, super! Cieszę się, że ci się udało. Najwyraźniej jest to długo istniejący błąd, który nigdy nie został zgnieciony. ;-)
Hm. Jestem słynnym kolegą i mam ten sam problem, ale z innym ekranem w domu. Żadna z tych sugestii nie zadziałała dla mnie. Ekran to 27-calowy Ilyama Prolite.
@Zenklys: Smutno to słyszeć: /
Wreszcie problem został rozwiązany. Zamieniono VGA na DVI. Wszystko działa świetnie, po wyjęciu z pudełka.
DVI jest ** znacznie ** lepsze niż VGA, dobry ruch. ;-)
#3
+2
Ingmar Hupp
2012-01-06 18:44:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dowiedz się, jaka jest natywna rozdzielczość monitora zewnętrznego i skonfiguruj komputer Mac tak, aby wyświetlał dokładnie tę rozdzielczość (i odświeżanie 60 Hz).

Jeśli używasz sygnału analogowego (VGA, często niebieski wtyczki), naciśnij następnie przycisk automatycznej regulacji na monitorze zewnętrznym.

Jeśli to nie pomoże, zresetuj ustawienia monitora (w menu ekranowym monitora) do wartości domyślnych.

Edycja: nadal nie zostało rozwiązane? Wymień kabel monitora i adapter mini-DisplayPort komputera Mac.

Edycja 2: Kup też nowy portfel.

Hej, nie lubisz mojego portfela? #sadpanda. Niestety, Twoje rozwiązanie wydawało się nie działać. Mimo wszystko dziękuję =)
#4
+1
user277927
2018-02-27 00:57:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

jeśli masz pilota do monitora, przejdź do menu i wybierz opcję „auto Image”

Wygląda na to, że mówisz, że @ClementHerreman musi użyć menu na monitorze, aby uruchomić automatyczną konfigurację.Sugeruję, abyś uściślił swoją odpowiedź.
Jak to mogło być jaśniejsze?To było rozwiązanie, które się sprawdziło.
#5
  0
DjinnGA
2013-08-15 12:23:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu zmiana kabla VGA rozwiązała ten problem.

To dziwne, że ktoś przegłosował rozwiązanie, które działało dla kogoś innego.Jeśli to zadziałało, a on to oferuje, może to być tylko dobra rzecz, nawet jeśli nie działa dla wszystkich.
#6
  0
Corey
2014-03-06 04:35:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam problem z moim komputerem iMac z 2012 roku ... Wyjęłam kabel VGA-do-MiniDP z jednego portu tunderbolt i włożyłam go do drugiego i teraz działa dobrze.

#7
  0
Pepa
2015-07-20 21:53:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbowałem wszystkie powyższe sugestie, ale nie zadziałały. Ale teraz rozwiązałem to! Po wielu, wielu dniach frustracji i zmarnowanych godzin. Zrobiłem reset na PRAM-ie i zadziałało jak marzenie. Instrukcje są dostępne tutaj http://www.macworld.com/article/2881177/how-to-reset-your-macs-nvram-pram-and-smc.html

Zapraszamy do Ask Different!Chociaż może to teoretycznie odpowiedzieć na pytanie, [byłoby lepiej] (// meta.stackoverflow.com/q/8259) dołączyć tutaj najważniejsze części odpowiedzi i podać link do odniesienia.
#8
  0
Aimee Starr
2015-12-08 22:57:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam czarny pasek na moim starszym wyświetlaczu dźwiękowym LCD. Bez czarnego paska nie wyświetlałby 1920 x 1080. Kiedy otworzyłem „wyświetlacze” w ustawieniach systemu, przytrzymałem klawisz ALT / OPCJA i zmieniłem przycisk „zbieranie okien” na „wykrywanie wyświetlaczy”. Kiedy to kliknąłem, rozwiązało problem z wybraną domyślną opcją wyświetlania. Mam nadzieję, że to komuś pomoże!

#9
  0
SMBiggs
2017-11-21 10:58:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem dokładnie taką sytuację, którą opisałeś.Ale dla mnie wyłączenie mojego powerbooka wydawało się działać.Być może ze wszystkich cykli snu / przebudzenia wydarzyło się jakieś dziwne ustawienie.

Nie zapomnij o prostych rozwiązaniach!

Wydaje się, że problem jest przerywany.Więc ta odpowiedź tak naprawdę niczego nie rozwiązuje;Czasami po prostu widziałem problem.Domyślam się, że jest coś nie tak z kartą graficzną.Westchnienie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...