Pytanie:
Czy sklonowany dysk twardy będzie działał dokładnie tak, jak oryginał?
Kevin Yap
2010-09-19 10:29:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli kupię nowy dysk twardy i sklonuję na nim oryginał (za pomocą narzędzia Carbon Copy Cloner lub czegoś podobnego), czy mój komputer będzie działał dokładnie tak samo jak wcześniej? Czy programy licencjonowane nie będą działać poprawnie? (Nie mogę wymyślić żadnego powodu, dla którego by tego nie robili, ale nigdy nie wiadomo.)

Jeden punkt. Jeśli chcesz mieć dysk startowy, musisz mieć na nim odpowiedni schemat formatowania, zanim go sklonujesz. W przypadku wersji 10.4 i nowszych użyj ** tabeli partycji GUID **
Cztery odpowiedzi:
#1
+10
Robert S Ciaccio
2010-09-19 11:01:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak. Cały czas wymieniam dyski ... na Macu jest w zasadzie przezroczysty. Uruchomiłem nawet dysk mojego MacBooka Pro na MacBooku Pro mojej żony i na odwrót. Uruchamianie trwa minutę dłużej, ponieważ sam się konfiguruje, ale po uruchomieniu nie można nawet stwierdzić różnicy.

czy masz jakieś aplikacje Adobe na obu komputerach? Myślę, że właśnie to ktoś mógłby wpaść w kłopoty, biorąc pod uwagę liczbę problemów z rejestracją produktów, które spowodował.
Tak, PS na mojej żonie. Żadnych problemów ... pierwotnie został zainstalowany również na jej starym MBP.
#2
+9
Louis Gerbarg
2010-09-19 21:25:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź: prawdopodobnie

Długa odpowiedź:

Technicznie rzecz biorąc, CCC i podobne narzędzia nie tworzą dokładnych bitowo kopii tomów. Istnieją wykrywalne różnice (na przykład każdy dysk będzie miał inny identyfikator UUID). Powiedziawszy to, nigdy nie widziałem żadnego oprogramowania, które zależy od czegoś takiego jak identyfikator UUID dysku, ale możliwe, że ktoś użyje go jako części schematu ochrony przed kopiowaniem lub czegoś w tym rodzaju.

Jedynym wyjątkiem jest Time Machine. Time Machine używa identyfikatora UUID do identyfikacji dysku źródłowego. Aby więc wehikuł czasu mógł przyrostowo kontynuować poprzednią kopię zapasową, będziesz musiał użyć polecenia sudo tmutil relatedisk -a .

Time Machine zależy od UUID. Rozwiązanie tego problemu podano tutaj: http://hints.macworld.com/article.php?story=20090213071015789
Nigdy nie miałem problemów nawet z wehikułem czasu. Wymieniłem dyski i kiedy go podłączyłem, podniosłem się dokładnie tam, gdzie zostało przerwane. Może to tylko problem w Leopardzie?
@Robert: Strange - moja maszyna czasowa chciała ponownie wykonać kopię zapasową wszystkiego. Kiedy zmieniłem UUID, aby pasował do oryginału, wszystko było w porządku.
#3
+3
KeithB
2010-09-20 19:04:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak już powiedziano, wszystko powinno działać. Łatwo to sprawdzić. Po prostu umieść dysk w zewnętrznej obudowie, sklonuj bieżący dysk, a następnie użyj narzędzia Dysk startowy w Preferencjach systemowych, aby uruchomić nowy dysk. Umożliwi to sprawdzenie, czy wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli twój oryginalny dysk jest zamontowany, prawdopodobnie chcesz go wysunąć, aby upewnić się, że system pobierze cokolwiek z tego dysku.

+1 ... tak zawsze testuję dysk, na który się zamieniam.
#4
+3
maggix
2010-09-21 17:32:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, wszystko będzie działać tak samo, jeśli użyjesz oprogramowania takiego jak Carbon Copy Cloner i zdecydujesz się przenieść cały dysk twardy na nowy (lub „inny”).

To świetny sposób na posiadanie dysku kopii zapasowej, który będzie działał natychmiast w przypadku awarii dysku wewnętrznego (tak postępuję z moim MacBookiem Pro) i jest dobrym towarzyszem (nie zastępuje ) programu Time Machine.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...