Pytanie:
Lion nie będzie udostępniać adresów DHCP w ramach udostępniania Internetu
Dan
2012-02-08 01:39:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lion nie wydaje się podawać adresów DHCP, kiedy włączam udostępnianie Internetu. Moja zapora jest wyłączona, tworzę udostępnioną sieć bez udostępniania zabezpieczeń ethernet-> wifi. W Preferencjach sieciowych połączenie Wi-Fi jest wyświetlane na żółto z przypisanym adresem IP, a każde urządzenie, z którym próbuję się połączyć (np. IPad), nie otrzymuje adresu. Pomocy!

Mam ten sam problem :(
Co zawiera pole „Preferencje systemowe> Sieć> Wi-Fi> Zaawansowane ...> TCP / IP” na serwerze DHCP? Jaki jest wynik działania polecenia `ps ax | egrep '[/] (PID | boo | nat)' ''?
Siedem odpowiedzi:
#1
+7
Elliot
2012-02-13 11:22:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W końcu to rozgryzłem.

 • Powiedziałeś, że Twoja zapora jest wyłączona. Powinieneś dokładnie sprawdzić. To z pewnością spowoduje, że udostępnianie Internetu nie będzie działać. Preferencje systemowe -> Bezpieczeństwo & Prywatność -> Zapora.
 • W panelu „Udostępnianie” zmień nazwę komputera na prostą. Zamiast „Elliot's MacBook Pro” użyj „MBP”.
  • Wyłącz Udostępnianie Internetu (jeśli jest włączone). Upewnij się, że ustawiłeś „Udostępnij swoje połączenie z:” na „Ethernet” i „Do komputerów używających:” na „Wi-Fi”. Zmień „Opcje Wi-Fi ...” i zapisz.
 • Jeśli to nie zadziałało: wyłącz Wi-Fi na swoim Lion Mac. Upewnij się, że masz dostęp do Internetu przez Ethernet i że działa (przetestuj witrynę w przeglądarce).
 • W przypadku połączenia Wi-Fi ustaw opcję „Konfiguruj IPv4” na „Korzystanie z DHCP”. Na karcie „DNS” usuń wszystkie istniejące wpisy.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Brak dowodów na to, że `firewall` w jakikolwiek sposób łamie` InternetSharing`. Ponadto byłby to fatalny błąd bezpieczeństwa: <.
Wyłączenie zapory sieciowej rozwiązało problem również dla mnie i znalazło innych korzystających z Google. Dzięki za wskazówkę.
Bardziej konkretna odpowiedź: opcja zaawansowanej zapory sieciowej „Blokuj wszystkie połączenia przychodzące” sprawiła, że ​​udostępnianie Wi-Fi nie działało.
Myślę, że usunięcie spacji z nazwy mojego komputera rozwiązało problem w High Sierra ...
#2
+4
Craig Hair
2013-01-21 13:04:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten wątek wraz z https://discussions.apple.com/thread/2108373 pomógł mi.

 1. Wyłączyłem udostępnianie połączenia internetowego .

 2. Usunąłem następujące pliki:

   /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.nat.plist/Library/Preferences/ SystemConfiguration / NetworkInterfaces.plist / Library / Preferences / SystemConfiguration / com.apple.airport.preferences.plist 
 3. Uruchomiono ponownie

 4. Włączono udostępnianie Internetu

Spowodowało to udostępnianie w Internecie, dając klientowi prawidłowe szczegóły dzierżawy DHCP.

To jedyna poprawka, która działała dla mnie, tworząc odpowiedzi tutaj. Warto wspomnieć, że można wykonać kopię zapasową tych plików przed ich usunięciem. :)
Jeśli przeciągniesz pliki do Kosza, nie ma potrzeby tworzenia ich kopii zapasowych ... Jednak ta metoda niestety nie _ wydawała się_ działać dla mnie w Mountain Lion - DHCP nadal nie działa ...
To właśnie rozwiązało problem dla mnie w Mojave, więc to rozwiązanie nie jest przestarzałe, o ile wiem.
#3
+1
John M
2013-11-20 03:12:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zadziałało dla mnie na 10.9 Mavericks (kompilacja 13A598)

 1. Otwórz Terminal i uruchom

   sudo launchctl remove com.apple.bootpd 
 2. Ponownie włącz udostępnianie w Internecie

Ten facet poniżej ma podstawowe wyjaśnienie, co robi, jeśli chcesz więcej wyjaśnień i procesu debugowania.

http://ben-collins.blogspot.com/2010/08/mac-os-x-internet-sharing-problems.html

Nie działa w Mountain Lion: `launchctl remove error: Brak takiego procesu`
U mnie działa 10.12.x.
#4
+1
Fabio Massacci
2016-01-14 04:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam OS X El Capitain i następujące prace umożliwiające udostępnianie połączenia internetowego przez urządzenia podłączone do połączenia Ethernet (sieć lokalna) za pośrednictwem sieci Wi-Fi (sieć połączona z Internetem).

1) Połączenie sieciowe -> połączenie lokalne w trybie automatycznym 2) Udostępnianie -> Udostępnianie Internetu (ustaw Udostępnij swoje połączenie Wi-Fi w menu rozwijanym i zaznacz połączenie Ethernet)

W tym momencie, jeśli wrócisz do połączenia sieciowego, zobaczysz Wi-Fi z zieloną kropką i Ethernet z żółtą kropką. Kontynuuj, ponieważ (1, 2) może jeszcze nie wystarczyć.

3) Bezpieczeństwo -> Opcje zapory -> usuń zaznaczenie przy "Blokuj wszystkie połączenia przychodzące". (Uwaga: różni się to od wyłączania zapory!).

Następnie zaczniesz otrzymywać zapytania typu „czy chcesz, aby usługa XYZ akceptowała połączenie przychodzące?”. Odpowiedź na większość z tych pytań zależy od twojej paranoi bezpieczeństwa (moja jest wysoka) z wyjątkiem jednego!

4) Zaakceptuj bootpd (który jest demonem DHCP).

Z perspektywy czasu ostatni krok jest w pewnym sensie oczywisty: gdy słabe urządzenie w (lokalnej) sieci Ethernet wysyła żądanie DHCP do komputera Mac, aby uzyskać adres IP z perspektywy komputera Mac, jest to niezamówione żądanie przychodzące i dlatego Firwall po cichu spadnie

Jeśli nie chcesz (3,4), możesz ręcznie ustawić adres IP lokalnego urządzenia i komputera Mac na parę adresów w tym samym podziale. Więc coś takiego jak n0.n1.n2.nDevice i n0.n1.n2.nMac, gdzie Ns to dowolna liczba z zakresu 1-254.

#5
  0
dan
2012-04-24 17:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam tego. InternetSharing i Firewall: on działają razem. (To już wystarczająco duży wstyd, że trzeba uruchamiać sieć bezprzewodową z WEP). Uwaga : nie powinieneś korzystać z surowego Internetu z Firewall: off .

Z drugiej strony jestem również pewien innego zachowania. InternetSharing nie uruchamia bootpd , jeśli połączenie sieciowe z Ethernetem nie jest aktywne, tj. Nie ma prawidłowego adresu IP. (A bootpd to demon, który rozprowadza adresy IP po stronie Wi-Fi).

W ramach prawidłowej konfiguracji sieciowej, na której chcesz udostępnić swój Ethernet connexion,

 • złącze Ethernet powinno być oznaczone na zielono z prawidłowym adresem IP ,
 • sieć Wi -Fi złącze powinno być oznaczone na żółto, z Nazwa sieci: Nie wybrano żadnej sieci.

Po uruchomieniu Udostępnianie Internetu 2 szczegóły ulegną zmianie:

 • ikona Wi-Fi na pasku menu powinna zmienić kolor na szary z białym paskiem,
 • połączenie Wi-Fi powinno być oznaczone na zielono z Nazwa sieci: Udostępnianie Internetu: włączone.
#6
  0
Wayne Hartman
2015-01-20 19:22:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten problem może się również objawiać po przejściu do Opcji zapory i włączeniu opcji Blokuj wszystkie połączenia przychodzące .

Jeśli jednak powie (w Mountain Lion) pod polem wyboru, że DHCP nie zostanie zablokowany.
#7
  0
user177495
2016-03-29 23:44:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku El Capitan zadziałały następujące kroki:
1.Otwarte bezpieczeństwo i prywatność w preferencjach systemowych
2.Kliknij FireWall
3.Kliknij Opcje FireWall ...
4.Odznacz „Blokuj wszystkie połączenia przychodzące”.
5.Jeśli nie było zaznaczone, poszukaj „bootpd” w polu poniżej
6.Kliknij miejsce, w którym jest napisane „Blokuj połączenia przychodzące” obok pozycji bootpd
7.Wybierz „Zezwalaj na połączenia przychodzące”To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...