Pytanie:
Jak sprawić, by przycisk kalkulatora na klawiaturze Microsoft Sculpt działał?
soapergem
2018-03-08 03:32:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korzystam z MacBooka Pro i Microsoft Ergonomic Sculpt Desktop (tj. klawiatura, mysz i klawiatura numeryczna).Klawiatura numeryczna wygląda tak i jak widać ma przycisk kalkulatora.Niestety na Macos wygląda na to, że przycisk Kalkulator nic nie robi.Spodziewałbym się, że idealnie byłoby otworzyć aplikację Kalkulator, ale to nic nie robi.

Nawiasem mówiąc, zdarzyło mi się użyć oddzielnego narzędzia o nazwie „Better Touch Tool” (podobnego do Karabinera) do zmiany przypisania niektórych naciśnięć klawiszy i pomyślałem, że być może mógłbym użyć tego narzędzia do mapowania dowolnego przycisku, który generuje ten przycisk kalkulatoraniestandardowa akcja, która otworzyłaby aplikację Kalkulator.Jednak BTT w ogóle nie wykrywa naciśnięcia klawisza, gdy naciskam przycisk Kalkulator.Nie widzę, aby firma Microsoft udostępniła jakieś sterowniki dla tej klawiatury dla komputerów Mac, więc czy to oznacza, że utknąłem?

DCzy to oznacza, że ten przycisk jest całkowicie bezużyteczny na komputerach Mac?

Mówiąc „programista”, masz na myśli firmę Microsoft?Ponieważ to jest problem, nie ma żadnych sterowników Microsoft.Więc po prostu używa jakichkolwiek domyślnych sterowników Mac.
Kilka lat temu natknąłem się na sterownik USB, który rzekomo umożliwia korzystanie z wielu urządzeń peryferyjnych innych firm.Szybkie wyszukiwanie w Google okazało się nic innego jak wiedza, że istnieje (lub istniała), może być motywacją do poszukiwania czegoś z większą motywacją ...
@fsb i bliscy wyborcy - to pytanie nie jest kwestią obsługi klienta jako taką.OP pyta, czy biorąc pod uwagę brak sterowników / wsparcia, przycisk jest bezużyteczny na komputerze Mac?
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Allan
2018-03-08 05:06:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli macOS nie „widzi” zeskanowanego kodu, to niewiele można zrobić z jego mapowaniem - trzeba to zobaczyć, aby go zmapować.

Istnieje narzędzie, którego możesz użyć, które może sprawdzić, czy klawiatura wysyła kod, czy nie - xev . Musisz go uruchomić w XQuartz, które jest środowiskiem X11.

Używając następującego polecenia, możesz uzyskać wynik każdego naciśnięcia klawisza

  xev | grep -A2 --line-buffered '^ KeyRelease' \
| sed -n '/ keycode /s/^.*keycode \ ([0-9] * \). * (. *, \ (. * \)). * $ / \ 1 \ 2 / p'
 

Poniżej znajduje się kilka przypadkowych naciśnięć klawiszy na mojej przewodowej klawiaturze Unix podłączonej do mojego Maca. xev sample output XQuartz

Użyłem tego do przetestowania i zmapowania klawiatur Sun Microsystems typu 5, 6 i 7 na moim Macu i mogę sprawdzić, czy wykrył dodatkowe klawisze. Jeśli xev może to zobaczyć, oznacza to, że przesyłany jest kod skanujący, to tylko kexty HID używane przez macOS są niewystarczające.

Czy można to naprawić?

To byłaby kwestia tworzenia oprogramowania poza zakresem moim i tej witryny.

Bottom Line

Jeśli w ogóle nie jest wykrywalny, nie nadaje się do użytku. Jeśli zostanie wykryty, jest szansa, że ​​go użyjesz, ale będziesz potrzebować aplikacji, aby zobaczyć naciśnięcie klawisza, aby go użyć.

(Możesz spróbować ControllerMate)

ŁAŁ!To fenomenalna odpowiedź.Właśnie wypróbowałem wszystko, co powiedziałeś i potwierdziłem, że niestety `xev` nie widzi kodu skanującego dla tego przycisku.Wygląda więc na to, że odpowiedź brzmi: nie.Ale bardzo doceniam niesamowity zrzut wiedzy, który prowadzi do takiego wniosku.
Przykro mi to słyszeć .... Właściwie myślałem o zdobyciu jednego z tych (podobnych) klawiszy numerycznych do zaprogramowania makr.Zamiast tego zdecydowałem się na pełną klawiaturę firmy Logitech.
Właśnie odkryłem, że moja klawiatura rejestruje się _jako mysz_, a jej przycisk kalkulatora jest wysyłany jako przycisk myszy, a nie jako klawisz klawiatury!To może wyjaśniać, dlaczego xev nie słyszy tych wydarzeń?(a może nawet je łapie, ale grep je odfiltrowuje !?)
#2
+2
cobberboy
2018-06-06 08:29:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie kupiłem sobie (fantastyczną) rzeźbioną klawiaturę i miałem to samo pytanie. Używając Karabiner-Elements, doszedłem do tego samego wniosku, co Allan powyżej: kod klucza po prostu nie jest odbierany przez system operacyjny.

Jednak mogę uruchomić kalkulator, zmieniając przypisanie niepotrzebnego klawisza „pauza” na głównej klawiaturze i klawisza numlock na klawiaturze numerycznej (w obu przypadkach te klawisze znajdują się bezpośrednio po lewej stronie klawisza kalkulatora).

Najpierw za pomocą Karabiner-Elements przypisz klawisze, których chcesz używać (np. „pauza”), na nieużywany klawisz funkcyjny, który Twój komputer Mac może rozpoznać F13-19 (np. F19). Poniższy zrzut ekranu pokazuje moją konfigurację Karabiner-Elements; ostatnie 2 wpisy są tutaj istotne.

Karabiner-Elements configuration

Po drugie, uruchom Automatora i skonfiguruj usługę „uruchom aplikację” zgodnie z instrukcjami tutaj, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zmapować usługę jako skrót klawiaturowy (Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Skróty) .

Launch Calculator Automator Service

W moim przypadku zduplikowałem usługę Automator (automator -> plik -> duplikat), aby mieć dwa różne skróty klawiaturowe.

System Preferences -> Keyboard -> Shortcuts

Idealnie działa uruchomienie kalkulatora.

#3
+2
RedTib
2019-03-03 07:58:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minęło 9 miesięcy, odkąd Cobberboy opublikował rozwiązanie.W 10.14.3 Mojave działało prawie idealnie, ale działało tylko wtedy, gdy okno skupiało się na Finderze.Aby to naprawić, dodaj „Skrót do aplikacji” w menu skrótów klawiaturowych (spójrz na ostatnie zdjęcie cobberboya w menu po lewej stronie) i dodaj skrót do wszystkich aplikacji.

enter image description here

#4
+1
jes5199
2019-07-03 07:49:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam klawiaturę marki Ducky z przyciskiem „calc” i miałem ten sam problem.Odkryłem, że aplikacja shareware „USB Overdrive” może zmienić jej mapę, aby uruchomić kalkulator lub wykonać jakąkolwiek inną czynność.Wyjaśnia również, dlaczego inne programy mapujące klawiaturę nie otrzymują naciśnięcia klawisza - USB Overdrive rejestruje to jako zdarzenie kliknięcia myszą , ale najwyraźniej niezależnie od liczby kliknięć myszą jest to na tyle powszechne, że aplikacja już o tym wiedziałazostał nazwany „kalkulator”.

#5
  0
lodeOfCode
2020-02-25 22:42:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opierając się na tym, co odkrył @ jes5199, zainstalowałem także 'USB Overdrive'.Zasadniczo jest to rebinder dla urządzeń innych niż klawiatura, np.myszy.Instalacja wymaga ponownego uruchomienia, po czym pojawia się jako panel preferencji systemu.Naciśnięcie przycisku kalkulatora ujawniło wstępnie skonfigurowane ustawienie, a po zamknięciu panelu działało bez dodatkowej konfiguracji. USB Overdrive

Nie mogłem sprawić, by Karabiner EventViewer rozpoznał naciśnięcie klawisza lub kliknięcie myszą przycisku kalkulatora.Testowane przed i po zainstalowaniu USB Overdrive.Overdrive bez problemu przemapował go do kalkulatora systemowego, więc jestem szczęśliwy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...