Pytanie:
MacBook Pro nie łączy się z Wi-Fi przy użyciu prawidłowego hasła. Błąd: „Sieć Wi-Fi wymaga hasła WPA2”
user2895209
2019-03-30 05:11:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję połączyć się z domową siecią Wi-Fi. Po wpisaniu prawidłowego hasła pojawia się komunikat „Sieć Wi-Fi wymaga hasła WPA2”. Sprawdziłem, czy hasło jest prawidłowe w konfiguracji mojego routera.

Używam MacBooka Pro 2017 z systemem macOS Mojave 10.14.2.

Zrestartowałem połączenie modemu / routera, zrestartowałem MacBooka, próbowałem usunąć domowe Wi-Fi i ponownie je dodać (w Preferencjach systemowych → Sieci → Zaawansowane → Preferowane sieci) i zmieniłem hasło Wi-Fi. Nic nie działa. Moja nazwa Wi-Fi (SSID) również nie zawiera żadnych znaków specjalnych.

Mam innego MacBooka Pro 2015 i iPhone'a, które mogą bez problemu połączyć się z moją domową siecią Wi-Fi. Wydaje się więc, że problem dotyczy tego urządzenia (MacBook Pro 2017) w połączeniu z moją siecią domową. To urządzenie nie ma problemów z połączeniem się z innymi sieciami Wi-Fi (Wi-Fi w moim biurze, Wi-Fi na lotnisku itp.)

Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z tym problemem? Jak to rozwiązać?

Aktualizacja 31.05.2019: wypróbowano dwie poniższe sugestie. Niestety nadal nie ma szczęścia. Mimo wszystko dzięki!

Osiem odpowiedzi:
#1
+5
William
2019-05-20 06:25:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie miałem ten sam problem.Odpowiedź, którą znalazłem w Internecie, brzmiała: przejdź do preferencji systemowych, następnie do sieci, następnie kliknij zaawansowane, a następnie kliknij TCP / IP i kliknij Odnów dzierżawę DHCP;ale myślę, że to nic nie dało.

Jednak zamiast klikać TCP / IP, pozostań na stronie Wi-Fi (lub wróć do niej, klikając kartę) i kliknij przycisk + , aby dodać sieć.Potrzebujesz nazwy sieci i hasła, a ze względów bezpieczeństwa wybrałem WPA2 Personal.Zastosuj lub kliknij OK i to powinno wystarczyć.U mnie zadziałało i teraz łączę się automatycznie.

Mężczyzna!William!Jesteś totalnym ratownikiem!
#2
+3
Wilfred Smith
2019-03-30 05:46:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Założę się, że ten sam identyfikator SSID używał wcześniej innego mechanizmu szyfrowania.

Przejdź do Preferencji systemowych -> Sieci -> Zaawansowane i usuń identyfikator SSID z „Preferowanych sieci”, wybierając i klikając „-”;Wyłącz opcję „Zapamiętaj sieci, do których dołączył ten komputer”

Następnie uruchom ponownie, przejdź do ikony Wi-Fi na pasku menu (w prawym górnym rogu ekranu), wybierz SSID, gdy się pojawi.Wpisz swoje hasło i miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj zmienić identyfikator SSID na modemie / routerze Wi-Fi, mając pewność, że identyfikator SSID jest niepowtarzalny.Skoro już to robisz, uaktualnij do 10.14.4, ponieważ kilka pozornie niezwiązanych problemów z Wi-Fi zostało poprawionych.

Udostępnij swój identyfikator SSID.Założę się, że Twój komputer „zapamiętał” inną sieć Wi-Fi z tym samym identyfikatorem SSID, ale inną metodą szyfrowania.

Hej, zmiana identyfikatora SSID (nazwy sieci) rozwiązała problem.Aby uzyskać więcej informacji, jeśli pomaga to innym, miałem zarówno sieć 2.4G, jak i 5G, a problem z hasłem występował tylko w sieci 5G.Usunąłem sieć 2.4G i usunąłem znak ampersand, który miałem w poprzednim identyfikatorze SSID.Myślę, że potrzebna była tylko zmiana identyfikatora SSID, ale pomyślałem, że udostępnię również całe tło.
Edycja: Ugh, cofam to.Przestał działać ponownie 20 minut później z tym samym problemem.
#3
+3
El Guapo
2019-10-14 00:32:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wiem, czy rozwiązałeś swój problem, ale tak został rozwiązany mój problem.

Posiadam router BT Homehub, więc ustawienia (w zakładce „zaawansowane”) pozwoliły mi „oddzielić” ustawienia kanału 2,4 GHz i 5 GHz, co spowodowało, że w sieci były widoczne 2 identyfikatory SSID.Kanał 5GHz był rozpoznawalny po dodaniu „-5” do mojego oryginalnego identyfikatora SSID.Bez problemu podłączyłem się do kanału 5GHz.

Wygląda na to, że moim problemem była niemożność połączenia mojego MacBooka air z kanałem 2,4 GHz.

Mam nadzieję, że u Ciebie też zadziała!

Wyłączyłem kanał 2,4 GHz i udało mi się w końcu podłączyć MacBooka Air z powrotem do sieci.Moja sieć TP-Link Deco nie pozwala mi rozdzielić kanałów, więc mam nadzieję, że pozostanie połączona teraz, gdy ponownie włączyłem 2,4 GHz.Dzięki za wskazówkę
#4
+1
Steve Radcliffe
2020-05-14 01:27:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagle mam problem ze sprzętem, który działał sprawnie od kilku lat.Po ostatniej aktualizacji oprogramowania było dobrze, więc dochodzę do wniosku, że jest to problem ze sprzętem.

#5
  0
hamayun zeb
2020-01-16 11:29:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otwórz Monitor aktywności

Wyszukaj SystemUIServer w zakładce CPU

Kliknij opcję „W górnym rogu z przyciskiem krzyżyka”.Wymuś koniec

enter image description here (X) ”

#6
  0
user3779917
2020-04-20 10:25:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem rozwiązanie po tym, jak nie mogłem znaleźć niczego w Internecie, a nawet starszy personel wsparcia Apple nie wiedział.Po prostu wykonaj następujące dwa resety:

Zresetuj NVRAM lub PRAM na Macu

Jak zresetować SMC na komputerze Mac

#7
  0
IsraelM17
2020-07-29 21:58:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem taki sam problem jak Ty i znalazłem rozwiązanie.W moim przypadku podłączyłem koncentrator USB 3.0 do mojego komputera Mac mini 2018, więc macOS dodaje ten koncentrator, podobnie jak inne ustawienia sieciowe.

Jeśli odłączysz koncentrator lub inne urządzenie, które macOS wykrywa, takie jak port sieciowy, Wi-Fi działa dobrze, ale aby pozostać połączonym z koncentratorem lub innym urządzeniem, przejdź do Preferencji systemowych / Sieć i wyłącz urządzenia, które pokazują to okno(USB, Hub, Thunderbolt itp.), A teraz moje WiFi działa dobrze.

#8
  0
Kirill Bessonov
2020-09-01 00:58:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem dokładnie ten sam problem z moim nowym routerem Asus Router RT-AX58U obsługującym tryb WiFi 6 i nie mogłem połączyć się z moją siecią w paśmie 2,4 Ghz na moim MacBooku Air z systemem High Sierra 10.13.1.Wszystkie moje systemy Windows i Android nie miały problemów z łącznością.Próbowałem zmienić tryb WPA2 na WPA2 / WPA iz szyfrowania AES na TKIP , zapomniałem sieci w ustawieniach Wi-Fi komputera Mac, ale nic nie pomagało.Potem przypadkiem znalazłem podobny post o WMM i kluczem było ustawienie Enable WMM No-Acknowledgement na Disable i wszystko zaczęło działać jak urok.Ta opcja okazała się niezbędna do pomyślnego skojarzenia sieci 2,4 GHz na routerach Asus Mac.Radzę pobawić się ustawieniami WMM (Wifi Multimedia) routera, więc sprawdź, czy to pomoże. enter image description hereTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...