Pytanie:
VMWare Fusion: nie można otworzyć błędu / dev / vmmon
shabunc
2014-11-07 06:57:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po aktualizacji do Yosemite jedyny problem, jaki mam, to to, że VMWare Fusion (wersja Professional 5.0.5, jeśli to pomaga) nie wyświetla następującego błędu:

Nie można otworzyć / dev / vmmon : Nie ma takiego pliku lub katalogu. Upewnij się, że moduł jądra `vmmon 'jest załadowany.

Próbowałem znaleźć problem w Google, ale jedyną istotną rzeczą było to:

Mac ma pewną liczbę urządzeń, które może zarejestrować w katalogu / dev / ..., urządzenia wirtualne, takie jak oprogramowanie do wirtualizacji i klienci VPN, również tworzą urządzenia w tym katalogu szybko wypełniając liczbę do granic możliwości . Aby rozwiązać ten problem, przejrzałem zainstalowane aplikacje i usunąłem każdego klienta VPN i oprogramowanie maszyny wirtualnej, którego już nie potrzebuję, i ponownie uruchomiłem komputer. Po ponownym uruchomieniu wszystko działało natychmiast.

Ale nawet jeśli to prawda, po prostu nie mogę na przykład pozbyć się mojego klienta VPN. Dlatego nadal nie mam pojęcia, jakie kroki powinienem podjąć, aby rozwiązać problem. Będę bardzo zobowiązany za jakąkolwiek wskazówkę, jak rozwiązać ten problem.

Siedem odpowiedzi:
#1
+16
Dave Hunt
2017-10-03 12:43:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po wystąpieniu tego problemu z macOS High Sierra i VMWare Fusion 8.5.8 udało mi się go rozwiązać, zezwalając na rozszerzenie systemu zgodnie z opisem w http://planetvm.net/blog/?p=3240

Krótko mówiąc;otwórz System Preferences, kliknij Security & Privacy, az zakładki General powinieneś zobaczyć komunikat informujący o oprogramowaniu System od programisty "VMware, Inc."ładowanie zostało zablokowane. Kliknięcie przycisku Allow rozwiązało problem.

To było dla mnie rozwiązanie w systemie OS X 14 „Mojave”.
działa to również dla mnie na Catalinie z Fusion 11.5.1
#2
+7
M. Scott Ford
2017-07-18 01:05:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że po prostu wyładowanie rozszerzenia jądra, które używa jednego z głównych urządzeń znakowych, wystarczy, aby obejść problem.Na przykład miałem / dev / HAX , więc szukałem instrukcji odinstalowania HAXm.Znalazłem https://stackoverflow.com/questions/38354287/uninstalling-intel-haxm-on-mac-el-capitan, w którym wspomniano o uruchomieniu sudo kextunload -b com.intel.kext.intelhaxm .Po wykonaniu tej czynności mogłem uruchomić maszynę wirtualną VMWare Fusion bez konieczności ponownego uruchamiania.

To była jedyna rzecz, która działała dla mnie.Dzięki!
To zadziałało dla mnie 31 lipca 2017 r. Korzystam z OSX Sierra w wersji 10.12.6 (16G29) i używam VMWare Fusion w wersji 8.5.8 (5824040).Nie wiedziałem nawet, że mam zainstalowany Intelhaxm, ale wykonanie tego polecenia rozwiązało problem.
Spędziłem prawie cały dzień próbując to naprawić, aż w końcu ten naprawił to.macOS Mojave + Fusion 11.5 Dziękuję panie!
#3
+5
Strayer
2015-08-21 11:22:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na wypadek, gdyby ktoś miał do czynienia z VMware Fusion 6 na Yosemite ... Miałem ten sam problem i wydaje się, że OS X ma tylko ograniczoną liczbę głównych numerów urządzeń, które są używane przez wiele różnych sterowników urządzeń. VMware Fusion próbuje załadować sterowniki swoich urządzeń podczas uruchamiania aplikacji, więc jeśli każdy główny numer urządzenia jest już zajęty, sterowniki się nie uruchomią.

Pracownik VMware przedstawił kilka sposobów, aby dowiedzieć się, które sterowniki używają głównych numery urządzeń w tym poście: https://communities.vmware.com/message/2341918#2341918

Kiedy uruchomiłem ls -l / dev / | grep '^ c' | sort -nk 5 Odkryłem, że FUSE dla OS X i Tuxera NTFS pojawiły się około 20 razy. Nie wiem na pewno, jak zatrzymać / zrestartować te sterowniki - miałem szczęście, że FUSE dla OS X poprosił o aktualizację po otwarciu panelu preferencji, co spowodowało zniknięcie wszystkich bezpieczników.

Następnie VMware Fusion był w stanie uruchomić swoje sterowniki i maszyny wirtualne ponownie się uruchomiły.

Edytuj: Ponownie miałem ten sam problem po użyciu zamontowanego obrazu VeraCrypt. Ta linia poleceń zwalnia rozszerzenie jądra FUSE dla OS X, jeśli żaden system plików nie jest zamontowany:

sudo kextunload -b com.github.osxfuse.filesystems.osxfusefs

Dzięki!W moim przypadku był to sterownik tuxera ntfs `com.tuxera.filesystems.tufsfs.fusefs_txantfs`
A dla mnie był to `com.github.osxfuse.filesystems.osxfuse` Możesz zobaczyć załadowane kexty, wykonując `sudo kextstat` na terminalu
#4
+2
scudmissile
2014-11-26 05:48:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według pracownika VMWare, VMWare Fusion 5.x nie jest kompatybilne z OS X Yosemite i zaleca aktualizację do wersji 6 lub nowszej. Zobacz odpowiedź w tym wątku tutaj: https://communities.vmware.com/message/2451191#2451191

Miałem podobny problem i przechodziłem z Fusion 5 do Fusion 6.0.5 rozwiązało to za mnie.

Mam problem z / dev / vmmon w systemie macOS Sierra (10.12.5) i VMWare Fusion 8.5.8.Nie jestem więc pewien, czy problem jest tak prosty, jak użycie innej wersji VMWare.
#5
+2
user306389
2018-10-16 06:22:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam problem z systemem Mac OS Mojave 10.14, VMWare Fusion 11.0.0, Macbook Pro 2017 i nie mogłem go rozwiązać, dopóki nie uruchomiłem ponownie Macbooka Pro.Po ponownym uruchomieniu uruchomiłem VMWare Fusion i zostałem poproszony o zezwolenie na dostęp do niektórych zasobów, przechodząc do Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo & Prywatność i wybierając opcję Zezwalaj.

Twój komputer Apple może poprosić Cię o zezwolenie na dostęp do oprogramowania VMWare Fusion, gdy tylko otworzysz aplikację.Jeśli tak jest, po prostu pozwól na to, a maszyny wirtualne będą działać dobrze.Dziękujemy wszystkim powyżej za udział w rozmowie i za zaproponowane powyżej rozwiązania.

#6
+1
melika adabinejad
2020-02-03 12:42:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W systemie Mac OS Mojave 10.14.4 miałem ten problem (ten sam błąd) z VMware Fusion 11.0.0, ale nie było prośby o pozwolenie w Preferencjach.Po kilku poszukiwaniach ten link pomógł mi wyłączyć i ponownie włączyć rozszerzenie jądra VMware Fusion:

https://www.tweaking4all.com/forums/topic/macos-fix-vmware-fusion-version-mismatch-with-vmmon-module/

Uwaga: jeśli ochrona integralności systemu (SIP) komputera Mac jest wyłączona, włącz ją ponownie.Zamknij, włącz i przytrzymaj polecenie + R, aż pojawi się logo Apple, otwórz terminal, wykonaj to polecenie:

csrutil enable;uruchom ponownie

#7
-2
Chuck Nurit
2020-07-27 15:28:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku Cataliny jest to rozwiązanie:

enter image description here

To jest to samo, co inna odpowiedź


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...