Pytanie:
Notatki do szkoły
unrelativity
2010-09-18 08:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważam zakup Macbooka lub Macbooka Pro (używam systemu Windows na moim komputerze stacjonarnym) i zastanawiam się, jak można robić notatki.

Większość, o których myślę, używaj programu Microsoft Word / Pages, ale program OneNote wydaje się być lubiany przez wielu ludzi, szczególnie w celach edukacyjnych, i jest on obowiązkowy dla osób w klasie 9 i 10 w mojej szkole dzięki NSW Digital Education Revolution.

Ale programu OneNote nie ma w pakiecie Office 2008 ani w pakiecie Office 2011. Pytam więc, czy jeśli się zdecyduję, będą jakieś alternatywy poza oczywistym wirtualizacja, Wine czy CrossOver? Nie przeszkadza mi używanie Wine / CrossOver, po prostu spodziewałbym się, że natywne doświadczenie będzie lepsze.

Według mojego przyjaciela, Word ma funkcję notatnika, chociaż nie mogę znaleźć cokolwiek na ten temat za pośrednictwem Google.

Czy myślałeś o iPadzie? W sklepie z aplikacjami znajduje się wiele aplikacji do pisania przeznaczonych dla edukacji.
Pięć odpowiedzi:
#1
+8
Joel Spolsky
2010-09-18 08:43:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj Evernote. Istnieją wersje dla systemu Windows, Mac, iPhone i internetowe, a wszystkie notatki są synchronizowane ze wszystkimi urządzeniami. Możesz nawet robić zdjęcia, umieszczać je w notatkach, a następnie wyszukiwać dowolny tekst znajdujący się na zdjęciach.

#2
+3
Dori
2010-09-18 08:47:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, Word 2008 / Mac ma widok notatnika, który moim zdaniem będzie działał dobrze. Najważniejszą rzeczą, która mi się podoba, jest to, że może nagrywać dźwięk jednocześnie z twoimi notatkami, więc możesz wrócić i posłuchać tylko tego fragmentu tego, co powiedział profesor, na podstawie notatek, które zrobiłeś w tym momencie.

Word 2011 / Mac ukaże się w przyszłym miesiącu, przy okazji, i nie wiem na pewno, co zostanie / nie zostanie uwzględnione / zmienione / zaktualizowane.

Jeśli chcesz zsynchronizować dokumenty spośród wielu komputerów, bardzo polecam Dropbox.

#3
+2
Ken
2010-10-03 00:14:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest OneNote, ale wszyscy moi znajomi z komputerów Mac używają OmniOutliner. Jeśli zależy Ci na natywnym doświadczeniu, OmniOutliner jest trudny do pokonania.

Ponadto, w zależności od tego, jakiego Maca kupujesz i kiedy, Apple czasami udostępnia jeden lub więcej programów Omni za darmo.

#4
+1
Martin Marconcini
2010-10-03 06:22:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zmieniając tego w „wymieńmy wszystkie możliwe aplikacje”, zaryzykowałbym i poleciłbym kilka aplikacji do robienia notatek z radykalnie innym podejściem:

Voodoo Pad (i jego odpowiednik w wersji Lite) mają bardzo interesującą koncepcję tego, jak Twoje notatki stają się czymś w rodzaju „wiki”, gdzie określone słowa prowadzą do innych „stron” notatek. To bardzo popularna aplikacja na Maca i nawet wersja Lite (bezpłatna) może być wszystkim, czego chcesz. Proponuję przyjrzeć się jego liście funkcji.

Inne podejście ma aplikacja taka jak Notatnik, która również oferuje interesującą koncepcję który naśladuje „prawdziwy” notebook, ale z zaletami interfejsu komputerowego.

Wreszcie są dwie aplikacje, które lubię mieć zawsze pod ręką do szybkiego robienia notatek, które są „zwykłym tekstem”, ale są niesamowicie szybkie w uruchomieniu / użyciu:

Jedna to Hog Bay Software TaskPaper, a drugi to Notational Velocity. Niezwykle prosty, ale bardziej wydajny niż kilka plików „TextEdit” rozrzuconych na dysku.

Jak już zasugerowałem, korzystanie z Dropbox jest zawsze dobrym pomysłem.

Już to sugerowano, ale Evernote to fajna aplikacja (której naprawdę nigdy nie używam), ale ma dużo fanów ze względu na swoje funkcje.

#5
  0
Mint
2010-10-04 11:42:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na co dzień używam Pear Note do nagrywania wszystkich moich wykładów, dzięki czemu łatwo jest przejrzeć notatki i zobaczyć, co smutny jest dla nauczyciela z każdej części.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...