Pytanie:
Jak znaleźć tymczasowy katalog systemowy?
bpapa
2010-11-13 00:22:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Testuję aplikację korzystającą z systemowego katalogu tymczasowego. Wewnątrz aplikacji istnieje wywołanie funkcji Cocoa w celu zbadania tego. Czy istnieje sposób, aby zapytać o nazwę tego katalogu bez konieczności pisania własnej aplikacji Cocoa? Prawdopodobnie polecenie, które mogę wydać w Terminalu?

Uważam, że ta odpowiedź jest świetna, a ponadto działa również na platformach Linux (prawdopodobnie nie jest to dla ciebie wielkim problemem, zdaję sobie sprawę): http://unix.stackexchange.com/a/84980/68885
Dwa odpowiedzi:
#1
+14
Jeff Swensen
2010-11-13 08:01:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink
env

Po prostu wpisz to polecenie w Terminalu. Przy zerowej liczbie argumentów wydrukuje nazwy i wartości zmiennych w środowisku.

Alternatywnie z nieco dłuższym wpisywaniem:

  echo $ TMPDIR  
Dzięki. Co za dziwna ścieżka - / var / foldery / iz / izqn2b5MF-iz9oL0CURH1U +++ TI / -Tmp- /
To nie jest dobra odpowiedź, ponieważ ta zmienna env wskazuje na inny katalog za każdym razem, gdy wywoływany jest inny proces.Pozwala każdemu procesowi swobodnie zapisywać w katalogu „temp”, bez obawy, że może nadpisać (lub odczytać przez pomyłkę) coś, co napisała inna aplikacja.
#2
+5
Thomas L Holaday
2010-11-13 02:49:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OS X ma preinstalowany Python, chociaż niekoniecznie nowy Python; ale to nie jest nowatorskie rozwiązanie.

Więc:

Otwórz terminal

  cat > hack.pyimport tempfileprint tempfile.gettempdir () ^ Dpython hack.py  

Kredyt dla noskloTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...