Pytanie:
Nie można zwiększyć rozmiaru partycji Macintosh HD z danymi na kolejnej partycji
nute
2011-08-16 22:11:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Disk Utility

Nie mogę powiększyć mojej głównej partycji HD Macintosha. Jest ograniczony przez partycję FAT pośrodku, która wydaje się być zablokowana, nie mogę jej przesunąć w dół, aby zrobić miejsce dla mojej głównej partycji.

Aby uzyskać trochę tła, pierwotnie miałem te dwie partycje współdzielone przestrzeń w pokoju. Następnie utworzyłem trzecią partycję, aby poeksperymentować z innym systemem operacyjnym. Kiedy skończyłem, usunąłem tę nową partycję i bum. Stała się ziemią niczyją, której żaden podział nie może rościć.

Po prostu chcę, żeby wszystko było w porządku :(

Próbowałem też użyć narzędzi do odzyskiwania, to samo
Sześć odpowiedzi:
#1
+4
bmike
2011-08-16 22:56:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że masz miejsce na zrobienie obrazu całej partycji DISK0S4 do skompresowanego pliku img, który byłby przechowywany na komputerze Macintosh HD.

Stamtąd będziesz mógł usunąć partycję, rozbudować Macintosh HD w locie, a następnie stworzyć nowy DISK0S4 FAT.

Aby rozpocząć, wybierz DISK0S4 i przejdź do do menu:

 • Nowy ▶ Obraz dysku z „DISK0S4” ...

Będziesz chciał zamontować i zweryfikować obraz zanim cokolwiek skasujesz . Weź również pod uwagę, że przenoszenie danych z jednej części dysku do drugiej będzie co najmniej dwa razy wolniejsze, jeśli masz dysk twardy z fizycznymi głowicami, które muszą się poruszać. Zrzucenie tej partycji na dysk zewnętrzny jest znacznie szybsze - nadal możesz użyć Narzędzia dyskowego do skompresowania obrazu, aby zaoszczędzić miejsce i czas, ponieważ procesor zwykle może skompresować dowolny dysk zewnętrzny przy użyciu mniej niż 25% - wąskim gardłem jest szybkość zapisu napęd.

Wykonanie tego wszystkiego w konsoli odzyskiwania może być nieco szybsze lub niezawodne w przypadku zmiany rozmiaru komputera Macintosh HD, ponieważ żaden plik nie może być używany, ale w większości przypadków można wykonać tę operację podczas rozruchu z partycji Macintosh HD.
Zapisuję teraz obraz dmg ... Jak ponownie zaimportować go jako partycję po? Nawiasem mówiąc, ta partycja jest partycją Bootcamp, która jest również używana przez Parallels.
Ponieważ jest to bootcamp, mogę pozwolić asystentowi ponownie utworzyć partycję, kiedy będziesz na to gotowy. W narzędziu dyskowym kliknij przycisk przywracania u góry okna (teraz pokazujesz widok partycji) i przeciągnij plik DMG do źródła, a nowy FAT do miejsca docelowego. Być może trzeba będzie zeskanować obraz, zanim zostanie przywrócony. W razie potrzeby poinformuje Cię / wymusi skanowanie, więc nie martw się, jeśli pominiesz ten krok.
Utworzyłem nową partycję FAT, a następnie udałem się do przywrócenia, ale: Nie można zweryfikować źródła - urządzenie nie jest skonfigurowane
Myślę, że mój obraz dmg jest uszkodzony, nie mogę go nawet otworzyć, mówi, że nie może znaleźć systemu plików lub czegoś takiego ... maaaaannn
Co się stało? Czy został zamontowany i zweryfikowany przed wymazywaniem? To pech, że zepsuło się to w tak krótkim czasie ...
@nute pozwól nam [kontynuować tę dyskusję na czacie] (http://chat.stackexchange.com/rooms/1094/discussion-between-bmike-and-nute)
#2
+1
MDMarra
2011-08-16 22:27:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rzeczywistości musisz usunąć partycję FAT na dole, nie możesz po prostu przeciągnąć jej w zapomnienie. Instrukcje, jak to zrobić, znajdują się w rzeczywistości na przesłanym obrazie.

enter image description here

Edycja:

Po przeczytaniu Twojego komentarza wydaje się, że źle zrozumiałem zamiar twojego pytania. Narzędzie dyskowe nie może dynamicznie zmieniać rozmiaru / przenosić partycji FAT. Będziesz musiał wykonać kopię zapasową tych danych, usunąć partycję, utworzyć żądany układ, a następnie przywrócić dane.

uhh, ale mam tam rzeczy, to jest prawdziwa partycja, której używam.
@nute - Ach, więc źle odczytałem twoje pytanie. Moja wina.
Zabawne jest to, że nigdy nie zamierzałem zmieniać rozmiaru ani przenosić FAT (to brzmi tak, jakbym mówił o liposukcji). Wszystko, co zrobiłem, to usunąć partycję, która znajdowała się między 2, a FAT sam przesunął się w górę.
#3
+1
stuffe
2011-08-16 23:22:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy usunąłeś trzecią część, tak naprawdę nie usunąłeś go, po prostu usunąłeś system plików, który się w nim znajdował. Musisz zmienić schemat mapowania partycji na układ 2 partycji, co powinno umożliwić zwiększenie rozmiaru partycji 2, aby mogła z niej korzystać. Następnie masz 2 partycje i możesz jednocześnie zwiększyć ich rozmiar pierwszej i zmniejszyć rozmiar drugiej, ponieważ będzie miała teraz wystarczająco dużo miejsca, aby „przenieść”. To zajmie całe wieki.

Edycja: Przepraszamy, właśnie zdałem sobie sprawę, że tak jak powyżej, ponieważ jest to FAT, nie możesz zmienić rozmiaru, jest to zadanie tworzenia kopii zapasowej / usuwania / odtwarzania / przywracania partycji bootcamp, przepraszam za to.

Te cholerne ograniczenia FAT / MBR! Można by pomyśleć, że moglibyśmy o nich zapomnieć teraz, gdy prowadzimy Lion, ale nieeee - prześladują nas jak zła decyzja i za dużo czosnku.
#4
+1
Schovar
2013-01-27 16:19:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przypadkowo usunąłem partycję Bootcamp systemu Windows 7 z Narzędzia dyskowego (powinienem to zrobić przez Bootcamp). Usunął partycję o wielkości ~ 80 GB i utworzył „wolne miejsce”. Byłem ograniczony do zmiany rozmiaru mojego Macintosha HD, aby odzyskać ~ 80 GB wolnego miejsca i szukałem rozwiązania w całym Internecie. Nic nie pomogło mi odzyskać partycji „Wolne miejsce”.

Jednak sam znalazłem to rozwiązanie, które zadziałało natychmiast:

 1. Przejdź do Preferencji systemowych
 2. Kliknij Bezpieczeństwo & Prywatność
 3. Wybierz FileVault”
 4. Odszyfruj swój dysk twardy ( może to zająć 1-4 godzin, bądź cierpliwy)
 5. Uruchom ponownie komputer
 6. Przejdź do Narzędzia dyskowego i sprawdź zarówno komputer Macintosh HD, jak i partycje
 7. Zakładając, że są w dobrym stanie, kliknij „partycja” i powinieneś być w stanie zmienić rozmiar i odzyskać wolne miejsce.

To zadziałało.

#5
+1
kh.
2014-09-07 16:45:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy dotyczy to twojej sytuacji, ale jakoś udało mi się rozwiązać moją.

Historia: Próbowałem ręcznie zainstalować system Windows 8.1 z bootcampem i nie udało mi się automatycznie zainstalować, więc ręcznie podzieliłem część darmowych przestrzeń za pomocą narzędzia dyskowego. Po ponownej próbie zainstalowania systemu Windows instalator utworzył tę złą partycję „disk0s4”, która jest chroniona bez uprawnień użytkownika do modyfikowania lub usuwania.

Poprawka: próbowałem wielu rozwiązań sugerowanych w Internecie, ale żadna z nich nie działała , wtedy pomyślałem sobie, czy jeśli ta partycja została utworzona przez rozruchowy dysk instalacyjny MS Windows, czy to byłoby miejsce, aby ją usunąć? Więc ponownie uruchomiłem procedury instalacji systemu Windows (włóż dysk / bootowalny dysk usb i przytrzymaj opcję podczas uruchamiania, a następnie wybierz "windows" lub "windows setup" lub jakkolwiek nazwiesz źródło instalacji). Kiedy dotarłem do części, w której mogę wybrać partycję do zainstalowania, usuwam stamtąd partycję „disk0s4”. Uruchom ponownie komputer Mac, ponownie uruchom narzędzie dyskowe i już go nie ma!

Kroki:

 1. Włóż dysk instalacyjny systemu operacyjnego / USB (dla mnie to Windows 8.1)
 2. Opcja wstrzymania rozruchu i wybierz źródło (Windows na USB dla mnie)
 3. Kontynuuj instalację, aż trafisz na część z kilkoma partycjami
 4. Wybierz i usuń „disk0s4”
 5. Usuń nośnik instalacyjny i uruchom ponownie
 6. Ponownie uruchom narzędzie dyskowe i powinno zniknąć!

Mamy nadzieję, że to pomoże!

#6
+1
AnyomousHelper
2018-12-05 04:28:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, co zadziałało, to podzielenie trzeciej partycji mniejszej niż oryginalny dysk kontenera 1, a następnie skrócenie dysku kontenera 1 do zapomnienia, a następnie Macintosh HD zapełni przestrzeń i tak długo, jak to możliwe, zaczeka, aż proces się zwiększy igotowe!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...