Pytanie:
Czy zbyt długi czas ładowania jest zły dla Twojego iPhone'a?
Raj More
2010-12-02 19:45:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwy duplikat:
Czy mogę bezpiecznie regularnie ładować mojego iPhone'a 4 przez noc?

Czy pozostawienie telefonu na ładowarce w nocy jest naprawdę złe dla Twojego iPhone'a?

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Dan Ray
2010-12-02 20:08:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie. Energia elektryczna jest POCIĄGANA do urządzeń, które z niej korzystają, a nie WYCHYLANA z wtyczki. Telefon jest na tyle inteligentny, że przestaje się ciągnąć, gdy bateria jest pełna.

EDYTUJ: Jednak adapter może podawać nieprawidłowe napięcie dla urządzenia. Nie bierz tego, co tam powiedziałem i na przykład podłącz zasilacz iPhone'a do źródła 220. Możesz OVERDRIVE urządzenie ze zbyt dużą ilością woltów, ale nie możesz wysłać mu „za dużo” odpowiedniego napięcia, ponieważ natężenie prądu jest funkcją poboru urządzenia. Wiem, że właśnie to powiedziałem zakładając, że rozumiesz różnicę między woltami a amperami, ale tak jest; są różne.

#2
+3
Taylor Edmiston
2010-12-03 04:35:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, pozostawienie ładowania na noc nie spowoduje żadnych negatywnych skutków. Wszystko, co musisz zrobić z baterią litową iPhone'a, to rozładowywać ją raz w miesiącu, aby zapewnić jej długą żywotność.

Przeczytaj stronę Bateria Apple iPhone'a.

[ Podobna odpowiedź na litowe baterie do laptopów Apple, baterie do iPadów itp.]

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz także stronę Baterie litowo-jonowe firmy Apple.

#3
+1
jrg
2010-12-02 21:17:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź jest taka, jak laptop: jeśli jest cały czas podłączony do zasilania, bateria w końcu umrze. Tak więc odpowiedź brzmi: tak, można zostawić go podłączonego, ale nie cały czas.

To nie jest poprawne. Jeśli zostawisz podłączonego laptopa, nie będzie on ciągle ładował baterii - gdyby był, wybuchłby! Po naładowaniu akumulatora obwód ładowania wyłączy się (lub przynajmniej obniży napięcie do drastycznie niższego napięcia). Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić z baterią litową, jest ciągłe jej rozładowywanie / ładowanie, a utrzymywanie jej do 100% sprawi, że będzie działać dłużej. (Aby uzyskać najdłuższą żywotność, rozładuj go do około 40% i przechowuj w chłodnym miejscu)
Wskazówka 8. Z drugiej strony byłem znany z tego, że źle rozumiałem odpowiedzi. http://cl.ly/3Tq4
Wskazówka 8 jest prawidłowa („Nie zostawiaj naładowanej baterii w stanie uśpienia przez dłuższy czas”). Mój komentarz nie był do końca jasny: jeśli * używasz * baterii, to powinieneś ją ładować. Jeśli nie używasz baterii, powinieneś ją rozładować do 40%. Powinieneś starać się unikać całkowitego opróżnienia go tak bardzo, jak to możliwe.
W porządku. Przepraszam, że jestem pedantem w tej sprawie, ale chcę tylko mieć tutaj jasne odpowiedzi. :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...