Pytanie:
Wyłącz monitor wewnętrzny za pomocą oprogramowania (skrypt / terminal / skrót /…)
Tobi
2012-03-30 17:45:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam MacBooka Pro (OS X 10.6) stojącego na półce z zewnętrznym ekranem na biurku, więc nie używam i nie potrzebuję wewnętrznego ekranu. Ale jeśli wewnętrzny jest włączony, jest wyświetlany w spacjach.

Możliwe jest używanie MacBooka z wyłączonym ekranem wewnętrznym poprzez uśpienie go i wybudzanie za pomocą zewnętrznego urządzenia wejściowego, gdy książka jest blisko . Ale ten sposób zawsze wymaga krótkiego snu i przerw w pracy. Zastanawiam się więc, czy możliwe jest wyłączenie tylko wewnętrznego ekranu za pomocą oprogramowania (aplikacja, przez Terminal, AppleScript, skrót klawiaturowy itp.) Bez wyłączania ekranu zewnętrznego?

Wiem, że istnieje skrót do „ekranu uśpienia”, ale dotyczy to wszystkich ekranów, w tym zewnętrznego.

Sześć odpowiedzi:
#1
+4
ruddfawcett
2012-04-18 06:08:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby wyłączyć ekran wewnętrzny dla laptopów z systemem OS X Lion, uruchom Terminal i wprowadź następujące polecenie:

  sudo nvram boot-args = "iog = 0x0"  

Będziesz musiał zrestartować komputer, aby zmiany odniosły skutek, a wyświetlacz wewnętrzny zostanie wówczas całkowicie wyłączony, niezależnie od tego, czy komputer Mac jest otwarty, czy zamknięty.

Aby cofnąć tę czynność, możesz wróć do terminala i wpisz:

  sudo nvram -d boot-args  

Następnie uruchom ponownie ponownie, lub możesz po prostu zablokować PRAM, przytrzymując Command + Option + P + R podczas ponownego uruchamiania, co również usuwa argumenty rozruchowe. Gdybyś miał odłączyć MacBooka Pro od zewnętrznego źródła wideo, wyłączenie PRAM byłoby sposobem, w jaki chciałbyś ponownie włączyć wewnętrzny wyświetlacz.

Jest to przeciwieństwo „trybu klapki” - gdzie Mac laptop jest zamknięty, a ekran nadal włączony. Klapka może ładnie wyglądać, ale bez odpowiedniego przepływu powietrza Mac może się przegrzać, dlatego zaleca się uruchomienie komputera z otwartym wyświetlaczem. Jeśli masz zamiar to zrobić, pamiętaj o ustawieniu głównego wyświetlacza tak, aby pasek menu, Dock i okna alertów trafiały na właściwy ekran.

Źródło: OSXDaily

Dzięki. Ale niestety używam Snow Leoparda. Ponadto ponowne uruchomienie jest trudniejsze niż w przypadku korzystania z trybu klapki. Plus: W klapce mój wewnętrzny wyświetlacz jest wyłączony, ale po obudzeniu MacBooka mogę go otworzyć, gdy ekran pozostaje wyłączony.
To wydaje się niebezpiecznym i okropnym pomysłem. Czy coś mi brakuje? Doskonale zdaję sobie sprawę, że właśnie odpalasz PRAM.
Co to właściwie robi? Czy ktoś wie, co dokładnie się dzieje, gdy to robisz, lub czy istnieje lepsza opcja? Widziałem to w całej sieci, ale nie ma odpowiedzi na pytanie „jak to działa”.
#2
+2
0sh
2012-04-21 20:18:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz korzystać tylko z monitora zewnętrznego i mieć wyłączony wyświetlacz wewnętrzny. Aby to osiągnąć, chcesz umieścić swojego Macbooka w trybie klapki .

Aby to zrobić, musisz mieć swój macbook podłączony do
a) zewnętrznego źródła zasilania
b) zewnętrznego wyświetlacza
c) zewnętrzna klawiatura + mysz.
Następnie wystarczy zamknąć pokrywę (patrz zdjęcie poniżej).

Aby uśpić Maca, naciśnij opt + cmd + eject , a kiedy chcesz go ponownie włączyć, naciśnij dowolny klawisz na klawiaturze bezprzewodowej, zamykając Macbooka o cały czas.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

MBP in clamshell mode

To jest dokładnie to, co w tej chwili robię i co powiedziałem w komentarzach powyżej ;-) Nie potrzebuję rozwiązania, które nie potrzebuje krótkiego spania, aby wyłączyć wyświetlacz.
Nie jestem pewien, co masz na myśli. Nie musisz „najpierw usypiać Macbooka”, jak mówisz w komentarzach, aby przejść do trybu klapki. Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli?
Po prostu lubię wyłączać tylko wewnętrzny wyświetlacz i Maca, tak jak w trybie clamshell, ale chcę zapobiec zasypianiu i obudzić Maca. Więc wynik jest taki sam jak na twojej drodze, ale bez okrężnego snu.
Nie musisz usypiać Maca, aby używać trybu clamshell. Może robisz coś złego? Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli, mówiąc o spaniu Maca? Chcesz mieć otwartą pokrywę, czy to wszystko?
@Tobi Jeśli mówisz o krótkim __ opóźnieniu__, które występuje po zamknięciu pokrywy, jedynym rozwiązaniem, które przychodzi na myśl, jest przyciemnienie ekranu za pomocą klawisza `F1` na klawiaturze. W ten sposób twój wewnętrzny ekran będzie wyglądał na wyłączony, ale nadal będzie obecny w przestrzeniach (chociaż nie będzie wyświetlany na drugim monitorze). Obawiam się, że nie ma innego wyjścia niż użycie trybu clasmshell. Będziesz musiał żyć z opóźnieniem lub zaakceptować fakt, że Twój wewnętrzny ekran musi pozostać włączony.
Przy spaniu Maca mam na myśli zamknięcie pokrywy lub wciśnięcie cmd + alt + eject. To sprawia, że ​​książka zasypia, o czym informuje pulsująca biała dioda LED.
@Tobi Tobi, muszę ci powiedzieć, naprawdę mnie zdezorientowałeś. Nie musisz spać Maca, aby przejść do trybu klapki. Wystarczy podłączyć / włączyć zewnętrzny monitor i zamknąć pokrywę. Ponownie, NIE ma potrzeby usypiania Maca.
Ale Mac automatycznie zasypia, gdy zamykam pokrywę, prawda?
@Tobi nie, nie robi, jeśli trzy warunki, które wymieniłem w mojej odpowiedzi, są spełnione. A przynajmniej nie powinno.
Próbowałem tego. Jeśli zamknę wieko, Książka zasypia po kilku sekundach. Teraz mogę go budzić przy zamkniętej pokrywie i wyłączonym ekranie wewnętrznym, ale właśnie tego chcę uniknąć…
@Tobi upewnij się, że masz włączony zewnętrzny ekran po zamknięciu pokrywy. W ten sposób powinieneś zauważyć tylko ~ 2 sekundy opóźnienia i miganie ekranu, gdy przełączasz tryb clamshell.
Ekran jest włączony, zewnętrzne źródło zasilania, mysz i klawiatura są podłączone… Mac jednak zasypia
@Tobi, widzę. Wtedy równie dobrze możesz rozpocząć rozwiązywanie problemów z komputerem Mac, ponieważ nie jest to zachowanie domyślne, tj. Coś jest nie tak w szczególności z twoim macbookiem. Przepraszam!
Hrmpf… jakikolwiek pomysł, co może być nie tak?
@Tobi nic nie przychodzi do głowy, przepraszam. Być może niestandardowe ustawienie / preferencje. Możesz zadać nowe pytanie i sprawdzić, czy ktoś może Ci w tym pomóc.
@Tobi PS. jeśli czujesz, że pomogłem, byłbym wdzięczny za przyznanie mi nagrody!
Jasne, ale moim zdaniem nagroda powinna być przyznana tylko za odpowiedź, która rozwiązuje problem, a żadna z odpowiedzi tutaj nie rozwiązuje…
#3
+1
Old Pro
2012-04-23 04:24:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiesz, zamiast tego możesz po prostu przełączyć laptopa w tryb lustra wyświetlacza ... Po prostu całkowicie wyłącz jasność wyświetlacza laptopa.

Dla mnie to nie jest opcja, ponieważ monitor zewnętrzny potrzebuje więcej pikseli niż wewnętrzny…
@Tobi, no cóż, będziesz musiał tylko uaktualnić do Lion. To, o co prosisz, nie może być zrobione w systemie Snow Leopard.
Co masz na myśli? Co Lion może zrobić w tym przypadku, czego SL nie może?
@Tobi, w Lion, jeśli masz zewnętrzny wyświetlacz podłączony do laptopa, a laptop jest podłączony do źródła zasilania, po zamknięciu pokrywy laptopa wewnętrzny wyświetlacz jest wyłączany bez uśpienia laptopa. Tak jak chcesz.
Dzięki. Co się stanie, jeśli ponownie otworzę pokrywę (bo to będzie lepsze do schłodzenia książki)?
@Tobi, Jestem zdenerwowany, że nie dostałem za to nagrody, ale i tak nie pamiętam, co się dzieje po ponownym otwarciu pokrywy, ale jeśli ekran wróci (prawdopodobnie) to zamiast zamknąć pokrywę pierwsze miejsce możesz po prostu [przyłożyć magnes do laptopa] (http://www.youtube.com/watch?v=4KNyh4hc5O8) (tuż pod osłoną lewego głośnika), aby sprzęt pomyślał, że zamknięto pokrywę.
Przepraszam, ale nie dałem nagrody nikomu, ponieważ wszystkie podane tutaj odpowiedzi są (mniej lub bardziej wygodnymi) obejściami i brakiem odpowiedzi na moje pytanie. ruddfawcett automatycznie otrzymał połowę nagrody, ponieważ jego odpowiedź otrzymała dwa głosy za.
#4
+1
Lri
2012-09-20 10:27:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie było to jasne z komentarzy, zachowanie trybu clamshell zmieniło się w 10.7:

  • Jeśli laptop jest podłączony do zewnętrznego wyświetlacza, zamknięcie pokrywy nie powoduje laptopa do uśpienia.
  • Jeśli później otworzysz pokrywę, wewnętrzny wyświetlacz zostanie ponownie włączony.

sudo nvram boot-args = iog = 0x0 przywraca zachowanie w wersji 10.6 i wcześniejszych.

Jeśli inni szukali sposobu na wywołanie normalnego uśpienia wyświetlacza (np. po naciśnięciu ⌃⇧⏏), możesz użyć SleepDisplay.

Dzięki. W międzyczasie spotykałem się z ML i odkryłem nowe zachowanie.
#5
  0
Matt Love
2012-03-30 17:50:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż nie udało mi się znaleźć polecenia, które natywnie usypia wyświetlacz, istnieje aplikacja, którą pobierzesz, która to zrobi. Dostępne są dwie opcje.

  1. Zainstaluj aplikację w folderze Aplikacje i uruchom z terminala lub SSH open / Applications / Sleep \ Display.app

  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację w folderze Pobrane i kliknij „Pokaż zawartość pakietu”. Przejdź do Contents / MacOS i skopiuj plik sleepdisplay.

    Przejdź do / usr / bin (możesz użyć ⇧ kbd > + + G skrót i wpisz katalog) i wklej plik binarny. Będziesz mógł teraz wpisać polecenie sleepdisplay w Terminalu lub przez SSH, a wyświetlacz natychmiast przejdzie w stan uśpienia.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Dziękuję, ale to oprogramowanie działa na wszystkie ekrany, nie tylko na wewnętrzny. Robi to samo, co ctrl + shift + eject.
Pamiętaj, że nawet jeśli zdecydujesz się na wybiórcze uśpienie wyświetlaczy, tak aby wbudowany wyświetlacz był uśpiony, a zewnętrzny wyświetlacz nie, nadal będzie wyświetlany w Spaces jako użyteczny pulpit. Jeśli naprawdę chcesz używać sprzętu MacBooka Pro z zewnętrznym wyświetlaczem i nie używać wbudowanego wyświetlacza, proponuję [tryb clamshell] (http://support.apple.com/kb/HT3131).
Obecnie używam trybu clamshell, ale chciałbym wyłączyć wyświetlacz wewnętrzny (tak jak robi to klapka) bez uprzedniego usypiania MacBooka.
#6
-1
Ninad
2012-10-29 22:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałem zrobić podobną rzecz i oto co znalazłem. Clamshell jest odpowiedzią, ale przeoczony krok kliknięcia przyciskiem myszy w celu włączenia zewnętrznego wyświetlacza zadziałał. Znalazłem to pod adresem: http://osxdaily.com/2012/06/08/quickly-enter-clamshell-mode-with-an-external-display-in-mac-os-x/

To nie jest odpowiedzią na pytanie OP, ponieważ twoje rozwiązanie działa również poprzez najpierw zasypianie, a następnie budzenie komputera Mac.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...