Pytanie:
Jak uzyskać „wget” dla systemu Snow Leopard?
Doug
2011-04-23 02:39:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brak polecenia wget . Jak to zdobyć?

Pięć odpowiedzi:
#1
+13
Michael Granger
2011-04-23 03:14:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywnie, jeśli nie potrzebujesz konkretnie wget , Snow Leopard zawiera curl , który robi wiele z tych samych rzeczy.

Np. pobieranie stylu przez wget:

 wget http://apple.stackexchange.com/users/flair/2726.png 

vs. pobieranie go za pomocą curl:

 curl -O http://apple.stackexchange.com/users/flair/2726.png 

Szczególnie brakuje opcji curl wget --mirror , ale ma sprytne pobieranie z wzorami, które obsługuje wiele te same problemy:

 # Pobierz flair obrazy dla użytkowników od 2726 do 2730curl -O http://apple.stackexchange.com/users/flair/[2726-2730].png 
#2
+8
ConstantineK
2011-04-23 02:42:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Będziesz musiał zainstalować Xcode ze wsparciem dla programistów Unix, a następnie możesz pobrać i skompilować źródło lub wypróbować macports lub homebrew.

$ brew install wget

$ sudo port install wget

Lub możesz wypróbować formę graficzną zawierającą wget, na przykład http://www.macupdate.com/app / mac / 24787 / cocoawget

Mam zainstalowany Xcode, ale gdzie mogę uzyskać wsparcie dla programistów unix? Czy możesz podać mi instrukcje krok po kroku?
http://img59.imageshack.us/img59/6490/capturadepantalla201004pd.png Podczas instalacji xcode powinno być pole wyboru, po prostu ponownie uruchom instalator. Następna część to instalacja macports lub homebrew https://github.com/mxcl/homebrew http://www.macports.org/install.php każdy z tych menedżerów pakietów pozwoli ci z łatwością pobrać wget po ich zainstalowaniu .
Nazwij mnie głupkiem, ale czy musisz płacić roczną opłatę w wysokości 99 USD, aby być częścią programu Mac Developer, aby uzyskać Xcode?
Nie jesteś wcale głupi, niestety Apple zmieniło się w okolicach xcode 4, więc to albo 5 dolarów za pakiet, albo 99 za program dla deweloperów. To denerwujące, ponieważ wszystko, czego potrzebujemy, to nagłówki OSS i takie tam. Ale jeśli masz oryginalne DVD z systemem OS X, możesz zainstalować xcode od razu. http://guide.macports.org/chunked/installing.xcode.html
#3
+3
Wes Campaigne
2011-04-24 00:11:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby rozwinąć odpowiedź Michaela Grangera: curl (dostępny we wszystkich instalacjach Snow Leopard) jest naprawdę potężny i może zrobić wiele z tego, co robi wget (i liczba rzeczy, których nie ma).

Ale, jak wspomniano w często zadawanych pytaniach dotyczących curl:

1.3 Czym nie jest curl?

Curl nie jest klonem wget. To powszechne nieporozumienie. Podczas rozwoju curl nigdy nie chcieliśmy, aby curl zastąpił wget lub konkurował na jego rynku. Curl jest przeznaczony do jednorazowych transferów plików.

Curl nie jest programem do tworzenia kopii lustrzanych witryn internetowych. Jeśli chcesz użyć curl do odbicia lustrzanego czegoś: dobrze, napisz skrypt, który zawinie curl, aby uczynić go rzeczywistością (tak jak robi to curlmirror.pl).

...

(Dla porównania, tutaj jest skrypt curlmirror.pl)

#4
+2
Martin Marconcini
2011-04-23 20:26:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie najłatwiejszym i bezbolesnym sposobem uzyskania wget jest zainstalowanie Homebrew. W rzeczywistości na samej stronie głównej jest napisane:

Homebrew to najłatwiejszy i najbardziej elastyczny sposób na instalację narzędzi UNIX, których Apple nie zawierał w OS X.

a ich przykład to:

 $ brew install wget 

;)

#5
+2
lorcan
2013-10-29 20:43:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie chcesz używać ani homebrew, ani macports, znajdziesz tutaj świetny zestaw instrukcji, przedstawionych poniżej (przy użyciu nieco bardziej aktualnej wersji wget).

Te instrukcje wymagają zainstalowania zarówno Xcode, jak i narzędzi wiersza poleceń.

Najpierw użyj curl, aby pobrać najnowsze źródło wget:

 curl -O http://ftp.gnu.org/gnu/wget/wget-1.14.tar.gz

Następnie używamy tar do rozpakowania właśnie pobranych plików :

 tar -xzf wget-1.14.tar.gz 

Użyj cd, aby przejść do katalogu:

 cd wget-1.14 

Skonfiguruj z odpowiednią flagą –with-ssl , aby zapobiec wystąpieniu błędu „GNUTLS niedostępny”:

 ./ configure --with-ssl = openssl 

Zbuduj źródło:

 make 

Zainstaluj wget , kończy się na /usr/local/bin/:

 sudo make install 

Potwierdź, że wszystko działa, uruchamiając wget :

 wget --help 

Wyczyść, usuwając pliki źródłowe wget po zakończeniu:

 cd .. && rm -rf wget * 


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...