Pytanie:
Czy istnieje kondycjoner baterii do iPoda touch?
Jim McKeeth
2010-07-15 00:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bateria mojego iPoda Touch nie działa tak dobrze, jak powinna. Mam to od jakiegoś czasu. Czy jest coś takiego jak kondycjoner baterii, który mógłby pomóc poprawić jej wydajność?

Chciałbym coś takiego do mojego laptopa.
W świecie elektroniki RC są one ratunkiem dla starszych lub niewłaściwie używanych baterii. Myślę, że nie słyszałem o nich w przypadku urządzeń takich jak telefony, laptopy lub UPC.
Dobre pytanie, bo nie sądzę, żeby wystarczająco dużo ludzi rozumiało, czym jest warunkowanie ... :)
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
njd
2010-07-19 22:35:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

iPod Touch ma baterię litowo-jonową, której naprawdę nie trzeba kondycjonować, tak jak starsze technologie baterii.

W rzeczywistości zbyt częste całkowite rozładowanie baterii litowo-jonowej może znacznie skrócić jego żywotność, więc nie polecałbym zbyt częstego wykonywania pełnego rozładowania. Nie polecałbym też używania czegoś, co wykracza poza normalny zakres napięcia baterii.

Od czasu do czasu rozładowywanie, być może raz na 30 ładowań, może pomóc skalibrować baterię, aby uzyskać lepsze wskazanie czasu pracy.

Apple zaleca całkowite rozładowanie mniej więcej raz w miesiącu.

Litowo-jonowy ma i tak ograniczoną żywotność, zwykle 300-500 cykle; z czasem też ulegają degradacji. Szybkość ich degradacji zależy od tego, jak bardzo były przechowywane.

(Więcej informacji na ten temat znajdziesz na Uniwersytecie baterii).

+1 za odniesienie do Uniwersytetu Baterii i omówienie wszystkich aspektów pytania.
Uniwersytet Baterii rządzi, ale zapominam, że mogę go używać. Dzięki!
#2
+3
davr
2010-07-15 00:45:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie się starzeje. Akumulatory zużywają się z czasem. Najlepsze, co możesz zrobić, to rozładować akumulator do 0%, tak aby się nawet nie włączył, a następnie naładować go do 100%, bez odłączania, pozostawić podłączony do ładowarki na kilka godzin, nawet po powrocie do 100%. Powtórz to kilka razy i zobacz, czy to pomaga (choć bez obietnic).

Wykorzystuje wbudowany kontroler baterii. Kondycjoner może (potencjalnie) wykraczać poza normalne ograniczenia użytkowania w zakresie napięcia i / lub prądu w celu kondycjonowania akumulatora. Nie jestem pewien, czy pytający szukał zewnętrznej odżywki, czy nie.
Ponieważ bateria obumiera tak często, że jest to prawie normalna procedura działania: używaj jej na chwilę, zostaw ją gdzieś na dzień lub dwa, znajdź ją ponownie i jest całkowicie martwa. Umieść go na ładowarce, a następnie zdejmij za dzień lub dwa, aby go użyć. Powtórz. . .
#3
+2
Pretzel
2010-08-06 19:05:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż to nie odpowiada zbytnio na twoje pytanie, pomyślałem, że dodam do tego, co powiedział NJD, ponieważ ważne jest, aby zrozumieć, gdzie „kondycjonowanie” jest przydatne.

Jedyne baterie konsumenckie, które naprawdę przynoszą korzyści z „kondycjonowania” to akumulatory kwasowo-ołowiowe (pomyśl: rozruszniki samochodowe, akumulatory morskie / RV i skutery). Wprowadzenie akumulatora kwasowo-ołowiowego do cyklu regeneracji może spowodować „odsiarczenie” płytek w akumulatorze, przywracając utraconej pojemności.

Ogniwa NiMH i Li-Ion nie korzystają z „kondycjonowania”. Po prostu poddawałeś akumulator dodatkowemu cyklowi rozładowania i ładowania.

(Chociaż, jak wskazał NJD, robienie tego z akumulatorem litowo-jonowym może czasami dać dokładniejsze wskazanie rzeczywistego czasu pracy z powodu ponownej kalibracji obwodu, który jest dołączony do akumulatora litowo-jonowego. To nadal nie poprawia samej baterii.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...