Pytanie:
Dlaczego 3G zużywa więcej baterii niż Wi-Fi?
Graviton
2010-11-22 20:20:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego, co pamiętam, zarówno 3G, jak i Wi-Fi powinny zużywać mniej więcej tyle samo baterii podczas pracy. Jednak moje testy terenowe wydają się wskazywać, że 3G zużywa więcej baterii niż Wi-Fi.

Czy ten wynik jest ogólny? Jeśli tak, dlaczego tak jest?

Dwa odpowiedzi:
#1
+9
RotHorseKid
2010-11-22 21:39:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, wszystkie systemy bezprzewodowe zużywają najwięcej energii podczas nadawania, tj. aktywnie zasilają antenę w celu przesyłania danych.

Teraz wystarczy pomyśleć o zakresach, które różne systemy muszą mostkować. Wi-Fi działa dobrze przez około 30 metrów lub 100 metrów na zewnątrz. Zwykle najbliższa wieża komórkowa znajduje się znacznie dalej niż te 100 metrów, dlatego 3G wymaga więcej energii niż Wi-Fi.

Dodaj do tego fakt, że 3G może otwierać wiele połączeń naraz oraz fakt, że 3G automatycznie zwiększa moc wyjściową przy słabych sygnałach, 3G potrzebuje więcej mocy.

O wiele więcej szczerze mówiąc :)
Według Wikipedii zasięg wieży komórkowej mierzy się w dziesiątkach kilometrów, więc mówimy o ponad 100-krotnej różnicy w zasięgu.
#2
+5
drfrogsplat
2011-05-11 05:46:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

RotHorseKid ma w większości rację, ale nie jest to tak proste jak odległość - częstotliwość robocza i szerokość pasma również wpływają na zużycie energii.

strona wikipedii o dBm zawiera przybliżone poziomy mocy dla różnych nadajników, w tym:

  • Maksymalna moc wyjściowa z telefonu komórkowego UMTS / 3G w dowolnym miejscu od 125 mW do 2 W ( dla różnych klas mocy - nie jestem pewien, gdzie pasuje iPhone 4 ani żaden z iPhone'ów)
  • Typowa moc transmisji Wi-Fi w laptopie 32 mW (i jestem prawie pewien, że iPhone'y są poniżej większości laptopów) z maksymalną dopuszczalną mocą 200 mW
  • Bluetooth to 1,3 mW, 2,5 mW lub 100 mW w zależności od zasięgu (1 m, 10 m 100 m)

Teraz to nie jest całkiem takie proste, ponieważ nadajniki wygrały nie jest w 100% sprawny, a do komunikacji potrzebna jest powiązana elektronika (oprócz transmisji EM jony). Taka elektronika zwykle zużywa więcej energii, gdy działa na wyższych częstotliwościach, a wyższa potencjalna przepustowość będzie wymagać wyższej częstotliwości (tj. Elektronika wspomagająca Wi-Fi prawdopodobnie zużywa więcej energii niż obsługująca elektronikę 3G, która z kolei prawdopodobnie zużywa więcej energii niż pomocnicza elektronika Bluetooth).

Zgaduję, że elektronika pomocnicza zużywałaby od 10 do 100 mW (może ktoś zna rzeczywiste chipy komunikacyjne i może podać specyfikacje?), Więc w zależności od klasy mocy iPhone'a byłoby to porównywalne , ale nadal spodziewałbym się, że 3G będzie znacznie używać więcej mocy niż Wi-Fi (i, anegdotycznie, mój iPhone nagrzewa się bardziej podczas korzystania z 3G w porównaniu z Wi-Fi, co też to potwierdza).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...