Pytanie:
Darmowe narzędzie do tworzenia screencastów do przesłania na hostingowe platformy wideo
systempuntoout
2010-11-01 13:51:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym stworzyć mały samouczek wideo dotyczący aplikacji internetowej, którą niedawno wdrożyłem.
Czy mógłbyś polecić jakiś darmowy program do łatwego nagrywania screencastów, gotowy do przesłania na platformy hostingowe wideo, takie jak YouTube?

Dwa odpowiedzi:
#1
+11
sentinel
2010-11-01 14:43:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można to osiągnąć za pomocą programu QuickTime Player w systemie Snow Leopard. Z menu Plik wybierz Nowe nagranie ekranu . Po zakończeniu nagrywania plik wideo zostanie otwarty do odtworzenia iz menu Udostępnij można wybrać YouTube ... .

Jest też Jing, ale nie jest tak dobry.
Jestem na Leopardzie: - /
proste, ale fajne. U mnie działa dobrze. Wystarczy utworzyć screencasty i udostępnić je na vimeo / youtube.
Zaoszczędził mi pieniądze. praca wykonana!
#2
+2
Shtééf
2012-09-29 18:38:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z jakiegoś powodu trudno było znaleźć to pytanie, ale cieszę się, że sentinel wskazał rozwiązanie, z którego również korzystałem, czyli QuickTime Player.


Co ja ' chciałbym dodać, jak przechwytywać dźwięk systemowy. To jest w Mountain Lion (10.8).

Jest darmowe narzędzie open source o nazwie SoundFlower, które tworzy wirtualne urządzenie wejścia / wyjścia audio. Po instalacji przejdź do „Preferencji systemowych” -> „Dźwięk” i na karcie „Wyjście” wybierz urządzenie „SoundFlower (2ch)”. (Jeśli aplikacja na to pozwala, możesz również zmienić urządzenie wyjściowe tylko w aplikacji, którą nagrywasz).

Teraz w programie QuickTime Player otwórz nowe nagranie ekranu i kliknij małą strzałkę w dół na prawa strona okna. Z tego menu rozwijanego wybierz także urządzenie „SoundFlower (2ch)”. Teraz nagraj normalnie.


Jedynym problemem związanym z tym rozwiązaniem jest to, że nie będziesz już słyszeć dźwięków aplikacji, mimo że są teraz nagrywane. Ale jest też na to rozwiązanie: wielowyjściowe wyjście, które przekazuje zarówno normalne wyjście, jak i wirtualne urządzenie SoundFlower.

Uruchom „Audio MIDI Setup”, używając Spotlight lub zajrzyj do / Aplikacje / Narzędzia / . Kliknij przycisk plusa w lewym dolnym rogu listy urządzeń audio i wybierz „Utwórz urządzenie z wieloma wyjściami”. Teraz, po wybraniu nowego urządzenia, zaznacz pola „Użyj” dla swojego normalnego urządzenia wyjściowego i urządzenia SoundFlower.

Po lewej stronie rozwiń „Urządzenie z wieloma wyjściami” i upewnij się, że jest mały zegar ikona obok normalnego wyjścia. Jeśli nie, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Użyj tego urządzenia podrzędnego jako zegara głównego”.

Teraz możesz ustawić to urządzenie jako wyjście, albo bezpośrednio z konfiguracji Audio MIDI, klikając je prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Użyj tego urządzenie do wyjścia dźwięku ”lub wybierając je w„ Preferencjach systemowych ”->„ Dźwięk ”z zakładki„ Wyjście ”. Teraz zarówno usłyszysz, jak i nagrasz dźwięk systemowy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...