Pytanie:
Można ukryć partycję Mac w systemie Windows?
JFW
2010-11-22 18:00:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dowiedziałem się, że jeśli instaluję Windows 7 i używam sterowników Snow Leopard Boot Camp (których potrzebuję do sterowników chipsetu graficznego), partycja Mac pojawia się i jest tylko do odczytu. Martwię się tym, ponieważ jeśli moja partycja Windows jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, może istnieć możliwość, że hakerzy mogą pobrać dane z mojej partycji Maca, nawet jeśli była to tylko do odczytu.

Czy istnieje sposób, aby wyłączyć obsługę partycji Mac podczas uruchamiania w systemie Windows?

Sześć odpowiedzi:
#1
+4
Josh
2010-11-22 19:42:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem facetem od Windowsa, więc kroki są prawdopodobnie inne, ale to pytanie SuperUser dotyczy sposobu wyłączenia partycji w systemie Windows XP. Kroki mogą być podobne w systemie Windows 7:

Możesz usunąć przypisanie litery dysku do określonych partycji:

 1. Przejdź do Panelu sterowania> Administracyjne Narzędzia> Zarządzanie komputerem
 2. Rozwiń Zarządzanie komputerem (lokalne)> Pamięć> Zarządzanie dyskami
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy określoną partycję, którą chcesz ukryć, i wybierz opcję „Zmień literę dysku i ścieżki”
 4. Wybierz wyświetloną literę dysku, kliknij „Usuń” i kliknij „OK”
Tak - to „ukrywa” partycję, ale nie jest ona jednak ukryta dla wirusów i złodziei danych, prawda?
* Myślę *, że jeśli nie ma wirusów w postaci litery dysku, a złośliwe oprogramowanie nie może się do niego dostać. Ale zadajesz pytania dotyczące systemu Windows w witrynie Apple. Najpierw jestem Apple, po drugie Linux, a po tym, jak wszystkie inne możliwe opcje zostały wyczerpane ;-) - powinieneś zapytać na superuser.com
#2
+4
Kyle Cronin
2010-11-23 12:04:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z teoretycznego punktu widzenia, nawet jeśli usuniesz sterowniki Boot Camp i / lub usuniesz literę dysku, wirus może nadal łączyć się z dyskiem na bardzo niskim poziomie i odczytywać dane. Z praktycznego punktu widzenia jest to mało prawdopodobne, ponieważ hakerzy mają o wiele więcej korzyści.

Mimo to, jeśli chcesz uruchomić system Windows na komputerze Mac bez możliwości, nawet teoretycznej, skompromitowanego System Windows może uzyskać dostęp do danych Maca, masz zasadniczo dwie opcje:

 • Uruchom system Windows na maszynie wirtualnej i zezwalaj mu tylko na dostęp do dysku wirtualnego
 • Włącz FileVault dla twojego konta użytkownika

W przypadku drugiej opcji teoretyczny wirus może nadal uzyskiwać dostęp do aplikacji i ogólnych ustawień systemu, ale nie byłby w stanie uzyskać dostępu do żadnych danych użytkownika bez hasła FileVault.

Chciałbym wskazać, że w przypadku pierwszej opcji, biorąc pod uwagę, że maszyna wirtualna jest -w istocie- piaskownicą wykonaną z oprogramowania (chociaż używa skrótów dostarczanych przez sprzęt, aby dotrzeć do procesora i uniknąć jego emulacji), bardzo mało prawdopodobny fragment kodu poniżej poziomu * mógłby * przedostać się przez maszynę wirtualną do systemu operacyjnego hosta ... ale spróbujmy najpierw dostać się na Marsa;)
@Martín Przyznane, i * może * istnieć * luka w FileVault, która pozwala na odszyfrowanie bez klucza, ale obie możliwości są astronomicznie mało prawdopodobne i zostaną wykorzystane przez wirusa na komputerze OP.
#3
+3
Asinine Monkey
2011-11-02 16:21:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Usuń następujące klucze z rejestru systemu Windows (najpierw wykonaj kopię zapasową), aby wyłączyć sterownik Apple HFS:

 Edytor rejestru systemu Windows, wersja 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ AppleHFS] "Typ "= dword: 00000002" ErrorControl "= dword: 00000001" Start "= dword: 00000000" Group "=" System plików "[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ AppleMNT]" Type "= dword: 00000002" ErrorControl "= dword : 00000001 "Start" = dword: 00000000 "Grupa" = "System plików" 

Możesz użyć tego samego fragmentu rejestru powyżej, aby przywrócić funkcjonalność HFS, jeśli zapomniałeś wykonać kopię zapasową rejestru przed utworzeniem zmiany.

Dzięki za to. Mój bootcamp się zawiesił z powodu zamontowania dysku kopii zapasowej Time Machine (prawdopodobnie źle się skończył, jeszcze tego nie posortowałem), ale nie muszę uzyskiwać dostępu do moich dysków HFS z systemu Windows, a usunięcie tych wpisów rejestru wyłączyło sterownik HFS, który w związku z tym już się nie zawiesza.
#4
+2
Martin Marconcini
2010-11-22 18:39:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem pewien, że ktoś z większym doświadczeniem w systemie Windows zapewni tutaj lepszą alternatywę, ponieważ jeśli jest to możliwe, jest to możliwe tylko poprzez ustawienie / włamanie do systemu Windows / itp. Jestem pewien, że możesz znaleźć sterownik HFS + i odinstalować go z systemu Windows… ale nie używam bootcampu. :(

#5
  0
Matt Frear
2011-08-19 16:06:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W systemie Windows możesz przejść do Zarządzania dyskami i wybrać „Zmień literę dysku i ścieżki ...”, a następnie Usuń istniejącą literę dysku. Wtedy nie pojawi się w Moim komputerze itp.

#6
  0
Raj
2016-08-26 08:44:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ukryłem moją partycję mac (macbppkpro) w systemie Windows w ten sposób:

 1. Rozruch na komputerze Mac
 2. Otwórz preferencje systemowe (ikona Apple w górnym lewym rogu)
 3. Przejdź do „Bezpieczeństwo i prywatność”
 4. Kliknij kartę „FileVault”
 5. Kliknij ikonę kłódki - „Lewy dolny róg”
 6. Podaj swoje poświadczenia
 7. Przycisk „Włącz FileVault” włącza - teraz kliknij go, aby zaszyfrować dysk Mac.może to zająć około dwóch godzin, w zależności od rozmiaru partycji.Po zakończeniu szyfrowania uruchom ponownie i uruchom system Windows.Nie zobaczysz partycji Mac.nie jest wykrywalny.Partycję Mac można zobaczyć tylko po uruchomieniu systemu OS X


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...