Pytanie:
Najlepsze praktyki dotyczące tworzenia kopii zapasowych i nowej instalacji
Nick
2010-10-08 21:32:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Staram się, aby mój Macbook Pro (5,3) z połowy 2009 r. był dość czysty, ale w ciągu ostatniego roku zdecydowanie czułem, że sytuacja nieco zwalnia. Chcę wykonać nową instalację, ale chcę się upewnić, że mam przynajmniej kopię zapasową wszystkiego, ale najlepsza byłaby łatwa procedura przywracania. Mam pliki, których nie ma w standardowych lokalizacjach folderów domowych, więc chcę się upewnić, że dostanę wszystko.

Jakie są najlepsze praktyki tworzenia kopii zapasowych przed nową instalacją?

Dwa odpowiedzi:
#1
+11
Martin Marconcini
2010-10-09 10:31:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Opcja nr 1)

 1. Zdobądź Carbon Copy Cloner lub SuperDuper! (tak, z „!”).
 2. Zdobądź zewnętrzny napęd Firewire lub USB2, który ma taki sam lub większy rozmiar niż twój obecny dysk.
 3. Używając dowolnego z powyższych programów, stwórz doskonały klon całego starego dysku twardego.
 4. Uruchom komputer, używając obrazu z dysku Nowy, aby upewnić się, że działa (każdy program wyjaśni, jak to zrobić, wystarczy nacisnąć klawisz podczas uruchamiania).
 5. Gdy jesteś upewnij się, że nowy napęd się uruchomił i wszystkie informacje tam są, wyłącz komputer, odłącz nowy napęd i przechowuj go w bezpiecznym miejscu.
 6. Kontynuuj formatowanie i ponowne instalowanie komputera za pomocą dysku DVD z systemem OS X.
 7. Pod koniec instalacji zdecyduj, czy chcesz przenieść wszystkie informacje automatycznie za pomocą asystenta migracji (zwykle jest to dobry pomysł, ale jeśli jest coś „złego” z Twoim profilem, prawdopodobnie zostanie on ponownie skopiowany), jednak tym razem system operacyjny będzie świeży i zawsze możesz utworzyć nowego użytkownika i ręcznie powielić rzeczy). Jeśli wybierzesz tę trasę, musisz podłączyć nowy dysk, aby Asystent migracji mógł pobrać dane (nie zmieni nowego dysku, tylko go odczyta).
 8. (Opcjonalnie) Zrób nie przesyłaj żadnych ustawień za pomocą Asystenta migracji i zrób to ręcznie po zakończeniu instalacji. Jest to dobre, jeśli masz problemy w swoim profilu, ale jest to żmudna praca, jeśli masz lata „rzeczy”. Możesz zlecić Asystentowi migracji tylko przeniesienie dokumentów (aby zaoszczędzić Ci później problemów), ale jeśli przeniesiesz swoje „Ustawienia sieci” i „Aplikacje”, każdy problem, który miałeś w przeszłości, może „nadejść z powrotem ”w tych dwóch. Po instalacji zawsze możesz ręcznie przeciągnąć aplikacje z nowego dysku na stary dysk. I jeśli nie przeciągniesz również ich ~ Library / Application Settings, będą one „zupełnie nowe i nieskonfigurowane”. Myślę, że masz pomysł.

(Opcja nr 2)

 1. Zrób to samo, co w przypadku opcji 1, z tym wyjątkiem, że zamiast tworzyć klon (i uruchamiać się z niego), wykonaj pełną kopię zapasową Time Machine na tym nowym dysku zewnętrznym.

 2. Po utworzeniu kopii zapasowej przejdź do kroku 6 powyżej. Pamiętaj, że Asystentowi migracji trzeba będzie polecić „migrację z kopii zapasowej Time Machine” zamiast „po prostu innego woluminu”.

Który z nich jest lepszy? Nie ma nic lepszego ani gorszego, ale należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • Pełny klon, chociaż może wydawać się nudny, jest to w pełni działający wolumin , który jest identyczny (no prawie) niż twój oryginalny, uruchamia się, możesz nawet pracować z tego miejsca w przypadku awarii dysku twardego, w mgnieniu oka odzyskujesz komputer. Jest to bezcenne w niektórych środowiskach i w pewnych okolicznościach. Klony można później (codziennie, co godzinę itd.) Aktualizować, a aktualizacja zajmuje ułamek sekundy (tak jak Time Machine nie wykonuje pełnej kopii zapasowej za każdym razem). SuperDuper jest w tym bardzo dobry i był pionierem w robieniu tego dobrze i szybko ™.
 • Wehikuł czasu, chociaż jest to bardzo przyjemna i poręczna rzecz (i polecam Ci go również mieć go po ponownej instalacji i migracji działającego komputera), nie można go uruchomić i w przypadku całkowitej awarii dysku twardego, nie byłbyś w stanie rozpocząć pracy od razu, ponieważ kopie zapasowe Time Machine nie są bootowalne, a proces odzyskiwania jest nieco wolniejszy i bardziej podatny na błędy (z mojego skromnego doświadczenia).
 • Mając to na uwadze, Time Machine wygrywa, gdy „musisz znaleźć plik, który miałem na pulpicie kilka tygodni temu”. Ponieważ Full Clones (i ich przyrostowe elementy) zwykle nie przechowują historii zmian (CCC ma trochę informacji na ten temat, ale wykorzystywane miejsce rośnie bardzo szybko), to zawsze masz „najnowszą” kopię Twój dysk, ale nie możesz wrócić do swojego dysku, tak jak to było „miesiąc temu”.

Masz więc dwie główne metody.

Idealny plan tworzenia kopii zapasowych (bez popadania w paranoję) będzie składał się z cotygodniowego (lub codziennego) klonu / migawki na dysk startowy, który można od czasu do czasu przechowywać kilka stóp od komputera i „przez cały czas” „Dysk Time Machine tam siedzi, utrzymując zmiany komputera na bieżąco w krótkich odstępach czasu. Obejmuje to dwa główne problemy:

 1. Potrzebuję pliku z zeszłego tygodnia i potrzebuję go teraz! (Time Machine)
 2. Mój dysk się zawiesił, ale muszę teraz kontynuować pracę! (Klon)

Powodzenia! :)

#2
+1
sentinel
2010-10-09 00:15:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idealna procedura: wymień dysk twardy na nowy i zachowaj stary. Dyski twarde mają ograniczoną żywotność i oczekuje się, że w końcu się zużyją. Możesz umieścić stary dysk twardy w obudowie, aby można podłączyć go do komputera Mac przez USB, a nawet uruchomić komputer ze starego dysku twardego po podłączeniu w ten sposób. Zapewnia to płynne przechodzenie między nowym a starym stanem komputera, świetny sposób na zapewnienie kopii zapasowej wszystkiego, czego potrzebujesz, oraz skuteczny środek, dzięki któremu dysk twardy nie ulegnie awarii w najbliższym czasie. Twój obecny dysk twardy jest jednak stosunkowo nowy i prawdopodobnie nie ulegnie awarii wkrótce, ale jeśli chcesz zacząć od nowa, zdecydowanie polecam tę metodę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...