Pytanie:
Połączenia Wi-Fi w iOS - domeny wyszukiwania
Stu Wilson
2012-05-04 19:45:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ustawieniach Wi-Fi systemu iOS każde połączenie Wi-Fi ma sekcję Domeny wyszukiwania, zwykle pustą.

Do czego to służy?

Cztery odpowiedzi:
Old Pro
2012-05-06 11:13:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domena wyszukiwania to po prostu wygoda, która umożliwia systemowi konwersję nazw hostów na w pełni kwalifikowane nazwy domen (FQDN). W każdym miejscu, w którym możesz użyć nazwy FQDN, na przykład na pasku adresu przeglądarki Safari lub jako argumentu ssh , możesz użyć prostej nazwy hosta. Jeśli system może przetłumaczyć tę nazwę hosta na adres IP (np. localhost -> 127.0.0.1), użyje tego. Jeśli to nie zadziała, system spróbuje dołączyć domenę wyszukiwania do nazwy hosta i spróbuje ponownie. Jeśli określiłeś więcej niż jedną domenę wyszukiwania, spróbuje je po kolei.

Jeśli zazwyczaj łączysz się z innymi komputerami Mac w sieci LAN, ustawienie domeny wyszukiwania na local ułatwi używanie wszędzie tylko nazw innych komputerów. Jeśli pracujesz w środowisku korporacyjnym i wszystkie Twoje serwery są dostępne pod adresem name.example.com , ustawienie domeny wyszukiwania example.com umożliwi dostęp do nich przez po prostu używając name.

To są dwa najbardziej typowe przypadki użycia. Korzystając z publicznej sieci Wi-Fi, powinieneś pozostawić domenę wyszukiwania pustą / pustą, aby uniknąć przypadkowego połączenia z komputerem, z którym nie chciałeś się połączyć.

Pixelwiz
2013-01-23 21:24:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim jako domenę wyszukiwania ustawiłem „.local”. Czemu? Dzięki temu aktywność w sieci lokalnej (w domu lub w biurze) staje się priorytetem.

Na przykład rozwiązało to problem, w wyniku którego iTunes oraz mój iPhone i iPad nie synchronizowały się niezawodnie przez Wi-Fi.

jmlumpkin
2012-05-04 20:06:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domena wyszukiwania to sposób na dostosowanie domeny podczas wyszukiwania adresu. Tak jak w przypadku pomocy w definiowaniu rzeczywistej nazwy domeny, wystarczy użyć jej części w sieci lokalnej.

Na przykład w niektórych sieciach domena wyszukiwania „.local” może być używana do dołączania do to, co użytkownik umieszcza w pasku adresu w przeglądarce, np. może po prostu wpisać „intranet”, ale wie, że musi to uzupełnić do „intranet.local”.

Niektóre routery robią coś podobnego, aby pomóc urządzeniom znaleźć się w sieci lokalnej.

W wielu przypadkach jest to ustawiane przez sprzęt sieciowy, podobnie jak w przypadku uzyskiwania adresu IP przez DHCP.

Wbrew temu, co mówi Wikipedia, domena wyszukiwania ** nie ** ogranicza domeny podczas wyszukiwania adresu. Zwiększa liczbę sprawdzanych możliwości, gdy używasz niekwalifikowanej nazwy hosta.
Zaktualizowałem moją odpowiedź, jeśli przeczytasz resztę, wyjaśnia, co zrobiłeś w swojej. Jedynym powodem, dla którego powiedziałem „ogranicz”, jest dziwne sformułowanie w dokumentach wsparcia Apple, a nie tylko kopiowanie czegoś z wikipedii. Wyjaśniłem swoją odpowiedź.
GEdgar
2012-05-04 20:04:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To samo, co w OS X, kiedy spojrzysz na preferencje systemowe „Sieć”. LINK

a co z osobami używającymi urządzeń iOS w systemie Windows?
Będą używać Google i kończą tutaj, aby znaleźć ten link!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...