Pytanie:
Dlaczego Ctrl + F2 i Ctrl + F3 czasami przestają działać?
jhabbott
2013-10-02 05:03:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często używam skrótów klawiaturowych, jednym z moich ulubionych jest ctrl + F2 (dostęp do paska menu za pomocą klawiatury).

Jednak czasami to po prostu przestaje działać. Ilekroć wystąpi ten problem, ctrl + F3 (dostęp do Docka za pomocą klawiatury) również przestaje działać. Naciśnięcie ctrl + F2 przeskakuje zaznaczenie na sam dół w Finderze zamiast otwierania menu.

Dzieje się tak w Mountain Lion i pamiętam, że to również zdarzało się w Lion i Snow Leopard. Podejrzewam, że to coś dziwnego, ale celowego, jak przypadkowe wykonanie nieznanego skrótu, który gdzieś zmienia ustawienie.

Co to powoduje, jak mogę tego uniknąć i jak to naprawić, gdy to się stanie?

Nie wiem, jakie tajemnice tkwią w Twoim komputerze, ale możesz znaleźć raport dziennika konsoli i opublikować go tutaj, użyj tylko 10 wierszy przed tym, jak to się stało i 10 później, użyj znacznika czasu jako wskazówki.
„sekret” to niewłaściwe słowo - zmieniłem je na „nieznane”. Dostęp do paska menu nie jest rejestrowany w konsoli i nie jestem pewien, kiedy to się dzieje - jest to dość rzadkie, może raz w miesiącu. Zobaczę, czy uda mi się coś dostrzec następnym razem, gdy to się stanie, ale kiedy to się stanie, tak naprawdę nie wiem, aż do następnej próby - mogło się to zdarzyć w dowolnym momencie między tym a poprzednim czasem, kiedy zadziałało.
masz rację, ale mimo wszystko spójrz na konsolę, aby sprawdzić, czy coś nie blokuje tych kluczy, tak jak inna aplikacja ich używa lub ponownie je przypisuje. +1 do edycji :)
Dwa odpowiedzi:
jhabbott
2013-10-02 16:24:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że już to rozgryzłem:

ctrl + F1 najwyraźniej włącza / wyłącza dostęp z klawiatury, co wyłącza inne skróty. Więc teraz wyłączyłem ten skrót i mam nadzieję, że inne nie zostaną już przypadkowo wyłączone.

Jeśli tak się stanie, spróbuj ctrl + F1 , aby ponownie włączyć. Możesz również wyłączyć to w:

Preferencje systemowe Klawiatura Klawiatura & Wprowadzanie tekstu

Ketan
2016-12-24 17:44:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli omyłkowo naciśniesz Ctrl-F1 , wyłącza to dostęp z klawiatury.Po prostu naciśnij ponownie, aby przełączyć, Ctrl-F2 pracy.

Czy to nie mówi dokładnie tego samego, co zaakceptowana odpowiedź?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...