Pytanie:
Używać MacVim jako standardowego terminala?
romeovs
2011-05-16 01:48:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedyś uwielbiałem terminal.app z wielu powodów.

Szczególnie podobał mi się sposób, w jaki mogłem nawigować do pliku i edytować go za pomocą vima w jednej aplikacji, bez konieczności opuszczania klawiatury.

Ale ponieważ terminal.app nie obsługuje wielu bogatych funkcji vima, zdecydowałem się przejść na MacVim.

To jednak łamie symetrię, muszę użyć terminal.app, aby przejść do pliku, edytować w MacVim (używając oczywiście mvim ), wyjść z MacVima i otworzyć terminal jeszcze raz.

Czy nie ma sposobu na użycie MacVima zamiast terminala, aby to wszystko zrobić? Nie mówię o iTerm 2 itp., Te aplikacje nie są przeznaczone dla mnie. Mówię o prawdziwej linii poleceń unixa w MacVimie ..

To powinno być możliwe, chyba tylko ... czy to jest?

Nie jestem pewien, czy całkowicie to rozumiem. MacVim to edytor tekstów, a nie terminal. Jakie „bogate funkcje” oferuje vim, których nie obsługuje Terminal.app?
Zdajesz sobie sprawę, że Mac OS X jest wyposażony w wiersz poleceń „vim”, prawda?
Terminal i iTerm to uniksowe linie poleceń - vi / MacVim to edytory, które mogą wywoływać unixową linię poleceń
Ok, przede wszystkim tak, znam aplikację wiersza poleceń `vim`, o to właściwie chodzi. Domyślam się, że MacVim używa jakiegoś interfejsu wiersza poleceń, którego nie widać, ponieważ jest zawsze w trybie `vim`. wyjście z trybu `vim` w macvim oznacza wyjście z macvima. Ale co, jeśli można to wyłączyć?
Cztery odpowiedzi:
michaelmichael
2011-05-16 19:31:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mylisz terminal z edytorem tekstu, jak zauważyli inni komentatorzy. Mimo to istnieje wiele sposobów na uczynienie terminala bardziej podobnym do Vima lub Vima bardziej podobnego do terminala.

Jeśli chodzi o przypisania klawiszy w stylu vi w terminalu, którego szukasz, dodaj -o vi do swojego ~ / .bash_profile (zakładając, że używasz bash). Umożliwi to użycie skrótów klawiszowych w stylu vi w wierszu poleceń (ruch hjkl , edycja modalna itp.)

Jeśli po prostu chcesz mieć możliwość wykonywania poleceń unixowych z wewnątrz vima, wstaw ! na początek tych poleceń w wierszu poleceń Vima (Mac). Na przykład :! Pwd wypisze katalog roboczy.

Istnieją również wtyczki, takie jak Conque, które pozwalają na uruchomienie powłoki z poziomu Vima, wygląda na to, że może to być dokładnie to, czego szukasz.

Conque jest bardzo blisko tego, czego chcę;
Główną zaletą MacVim w porównaniu z terminal.app lub iTerm jest to, że pozwala na powiązanie klawiszy poleceń.Na przykład.cmd + p można odwzorować za pomocą `nmap foobarbaz`.Terminal jest wbudowany (zobacz moją odpowiedź na to pytanie) i jest bardzo przydatny!
Jason H
2012-03-10 04:33:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest stary wątek, ale na wypadek, gdyby ktoś inny miał takie pytanie:

mvim -v

A skąd bierzesz mvim?
mvim to skrypt dołączany podczas pobierania archiwum z oficjalnej strony z prekompilowanymi plikami binarnymi. Właśnie to przetestowałem. Działa świetnie; o
Jack M.
2011-05-31 21:44:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz nawigować i otwierać swoje pliki z poziomu VIM, jest kilka rzeczy, które proponuję wypróbować.

: Seks

: Seks w VIM lub MacVim dzieli ekran i umożliwia nawigację w systemie plików w celu znalezienia pliku. Mam to związane z ; o w mojej instalacji.

NERDTree

NERDTree to dodatek VIM, który zapewnia nawigacyjny widok drzewa systemu plików po lewej stronie- strony VIM. : NERDTreeToggle ~ / ścieżka / do / cokolwiek / otworzy dla Ciebie NERDTree, a korzeniem drzewa będzie ~ / ścieżka / do / cokolwiek / . W moich instalacjach VIM używam mojego katalogu domowego i mam alias Control + o w .vimrc:

  mapa <C-O>: NERDTreeToggle ~ / <CR>  
Mark Wilbur
2020-02-11 20:16:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przynajmniej teraz, w 2020 roku, jest to wbudowane w MacVim.Możesz otworzyć terminal za pomocą : terminal i możesz nawigować do niego iz niego, naciskając dwukrotnie <C-w> .

Aby uzyskać więcej informacji na temat użytkowania, wpisz : help terminal .To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...