Pytanie:
Porównaj arkusze kalkulacyjne Excel
Matteo
2011-09-17 14:26:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym porównać dwa arkusze kalkulacyjne programu Excel. Znalazłem wiele rozwiązań opartych na systemie Windows, ale nic dla Mac OS X Czy wiesz o

  • wbudowany sposób wykonywania różnic (nie znalazłem zbyt wiele w pomocy)
  • samodzielne narzędzie (dla Maca)
  • narzędzie online (dane nie są poufne, porównywanie w chmurze nie byłoby problemem)

Na w tej chwili jedynym rozwiązaniem, które otrzymałem, jest eksportowanie do pliku oddzielonego przecinkami i porównanie z diff w linii poleceń. Myślałem o napisaniu małego skryptu w Perlu, ale zanim zainwestowałem zbyt dużo czasu, chciałem się upewnić, że nie brakuje mi prostszej opcji.

Czy któryś z linków na tej stronie jest przydatny? http://excel-mac-compare.fyxm.net/
AilivitqafCMT although the majority of the tools in the list have _Mac_ in the name they are marked as Windows tools. Even _Excel Mac Compare_ download link results in a Windows executable.
Oh dear: sorry for the red herring...
Cztery odpowiedzi:
zpletan
2011-09-17 17:33:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle kopiowałem arkusze kalkulacyjne programu Excel do programu Word, a następnie korzystałem z funkcji scalania dokumentów programu Word (mogła to być funkcja scalania / porównywania lub po prostu porównywania dokumentów z roku 2011), aby zobaczyć różnice między nimi. Jednak w zależności od wielkości arkusza kalkulacyjnego może to nie działać dla Ciebie.

Nie jest taki duży, spróbuję.
„skopiuj arkusze kalkulacyjne Excela do Worda” NIEoooo * skacząc z klifu *
@Adrian https: // xkcd.com / 763 /
Clare Macrae
2011-09-19 02:45:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dostępna jest wersja Araxis Merge dla komputerów Mac, która jest doskonałym programem do porównywania i łączenia rodzajów plików mange oraz folderów plików.

Historia wydaje się sugerować, że porównuje pliki Excela na Macu.

Istnieje 30-dniowa ocena, więc możesz ją wypróbować i zobaczyć, czy robi to, czego potrzebujesz.

(nie mam powiązań z firmą - jestem po prostu bardzo częstym użytkownikiem wersji narzędzia dla systemu Windows)

Thanks for the hint. I tried the results I get are too similar to a comparison of the CSV versions which I can get for free. For 99 EUR I was expecting something more.
Dotyczy tylko systemu Windows.
@pinus.acer Naprawdę jest wersja na Maca - podlinkowałem ją w linku Historia w mojej odpowiedzi :-) jest tutaj: https://www.araxis.com/merge/documentation-os-x/release-notes
@ClareMacrae dzięki i przepraszam!Mój błąd!
Nuno Brum
2017-05-24 00:45:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować to narzędzie.Wykonuje swoją pracę i jest darmowy. http://www.nunobrum.com/excelcomparator.html

Działa w systemie Windows i na MAC OSX.Opiera się na makrze VBA działającym w natywnej aplikacji Excel, więc nie wymaga żadnych instalacji. Wystarczy włączyć makra i działa. W przeciwieństwie do innych komparatorów Excela, ten umożliwia również porównanie różnych arkuszy tego samego skoroszytu lub różnych zakresów tego samego arkusza.Porównuje wartości lub formuły. To narzędzie nanosi adnotacje na różnice bezpośrednio w porównywanych arkuszach i oferuje możliwość poruszania się po różnicach w arkuszu raportu.

Uwaga: autor tej odpowiedzi jest również autorem tego oprogramowania do darowizn.

Zapraszamy do Ask Different!Chociaż nazwa domeny jest dość oczywista, musisz wyraźnie stwierdzić, że jest to Twoja własna witryna, do której tworzysz linki.Zobacz [Jak nie być spamerem] (/ help / promotion).
Nie sądzę, aby ta odpowiedź była tak surowo karana tylko z powodu autopromocji.Jego oprogramowanie to darowizny, w porównaniu z w pełni komercyjnymi opcjami oferowanymi w innych odpowiedziach.
Dodatkowo, właśnie użyłem go do porównania dwóch 46-MB skoroszytów z kilkoma tuzinami arkuszy każdy i wykonał niesamowitą robotę.Jedyną rzeczą jest to, że nie wydaje się uwzględniać wstawień, więc jeśli jeden dodatkowy wiersz pojawia się w środku arkusza kalkulacyjnego B podczas porównywania z A, każdy następny wiersz jest uważany za inny.Ale wydaje się, że jest to jedyne narzędzie zdolne do porównywania skoroszytów wieloarkuszowych.
Ralf Swang
2018-04-16 04:25:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz porównać 2 arkusze Excela z zaznaczeniem różnic (aktualizacja, nowe, usunięte) komórki i wiersze bez użycia żadnej formuły, używając Dose for Excel Add-In:

https://www.zbrainsoft.com/Compare-Sheets.htmlTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...