Pytanie:
Jeśli jasność wbudowanego wyświetlacza jest czarna, czy można ją uznać za wyłączoną?
sgon00
2018-11-30 18:39:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Model: MacBook Pro (Retina, 13-calowy, połowa 2014 r.) System operacyjny: 10.13.6

Podłączam zewnętrzny monitor do Macbooka, ustawiam układ na Mirror Displays , a następnie używam klawiatury F1 , aby przyciemnić wbudowany wyświetlacz do koloru czarnego.Wygląda na to, że jest wyłączony, a nawet tylna kłoda jabłka jest czarna (ponieważ używa tego samego światła co monitor).

Czy mogę więc uznać, że wbudowany wyświetlacz jest wyłączony?(oznacza, że nie będzie używać żadnych zasobów sprzętowych / programowych, takich jak procesor / pamięć RAM itp.).Dzięki.

Domyślam się, że wyświetlacz nadal zużywa zasoby, ale nie dioda LED do podświetlania ekranu.Informacje nadal pojawiają się na ekranie, po prostu ich nie widać.
@fsb, tak, masz rację.Poniższa odpowiedź przedstawia sposób wykorzystania cyfrowego miernika koloru, aby udowodnić, że wykorzystuje zasoby.bardzo mądry.
Cztery odpowiedzi:
Yannick
2018-11-30 19:07:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyświetlacz nadal korzysta z zasobów.Możesz to udowodnić, otwierając cyfrowy miernik koloru.Po prostu najedź myszą na wbudowany wyświetlacz, który jest obecnie ciemny.Nadal będziesz widzieć zawartość w cyfrowym mierniku koloru na drugim ekranie.

Tak, masz rację.Nigdy wcześniej nie znałem cyfrowego koloromierza.To jest takie fajne.To zdecydowanie dowodzi, że wyświetlacz nadal zużywa zasoby.Wielkie dzięki.
Ten test jest niejednoznaczny.Możesz zrobić to samo z zewnętrznym monitorem VGA (VGA, aby komputer Mac nie wiedział, czy monitor jest rzeczywiście włączony): podłącz monitor, naciśnij przycisk zasilania, aby go wyłączyć, spróbuj uzyskać kolory z części pulpitu, którapowinien znajdować się na monitorze zewnętrznym: nadal będziesz otrzymywać wartości niezerowe.Ale w tym przypadku monitor jest wyłączony przez konstrukcję eksperymentu.
Dev
2018-11-30 23:21:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawet fizyczny wyświetlacz LCD jest nadal aktywny przy wyłączonym podświetleniu.Na starszych laptopach można świecić światłem (np. Latarką telefonu) przez jabłko z tyłu wyświetlacza i zobaczyć plamkę wyświetlacza, ale nowe są kulawe i nie mają świecącego jabłka *.
* Sarkazm ... chyba

nowe są kulawe i nie mają świecącego jabłka * (* nie sarkazm XD).Również filtry polaryzacyjne nigdy nie są doskonałe… przy wystarczająco mocnej latarce można oświetlić ją z przodu, a wystarczająca ilość światła przedostanie się przez ekran, aby zobaczyć, że LCD nadal wyświetla obraz.
Tak, chociaż mój ochraniacz ekranu (filtr prywatności) sprawia, że jest to nieco trudniejsze, więc jabłko jest łatwiejsze.
Aha, świecące jabłko faktycznie używa podświetlenia LCD?To mądre!Zawsze myślałem, że mają tam tylko inne światło kontrolowane przez oprogramowanie.+1!
W tym celu musiałbyś pogrubić wyświetlacz, lol!Myślę też, że to fajne, smutne, że nowsze laptopy tego nie mają.
gidds
2018-12-01 00:06:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, wyświetlacz może nadal działać i pobierać energię, nawet jeśli podświetlenie jest wyłączone.

Wyświetlacz składa się z trzech głównych komponentów sprzętowych: podświetlenia, szeregu filtrów kolorów i szeregu wyświetlaczy LCD.

Podświetlenie pobiera dużo energii, ale jest koncepcyjnie bardzo proste: po prostu emituje białe światło równomiernie na swoim obszarze. Filtry kolorów są złożone (z czerwonymi, zielonymi i niebieskimi obszarami dla każdego piksela), ale są stałe i nie pobierają żadnej mocy. Matryca LCD jest równie złożona, ale także pobiera moc: musi filtrować światło inaczej dla każdego piksela, przepuszczając całe światło dla białych pikseli, blokując je dla czarnych pikseli i pomiędzy innymi kolorami i odcieniami.

Tak więc, gdy wyświetlacz jest uruchomiony, komórki LCD działają i pobierają energię, nawet jeśli podświetlenie zapewnia niewielkie lub żadne światło. (Oznacza to również, że działa karta graficzna i wszystkie związane z nią obwody).

Mogę to zweryfikować na podstawie własnego doświadczenia: miałem matrycę podświetlenia na MacBooku Pro z 2015 roku. Na początku myślałem, że cała maszyna zginęła. Ale po chwili pomyślałem, żeby oświetlić pochodnię przez półprzezroczysty panel w kształcie jabłka: i rzeczywiście, odsłaniał małą plamkę tła pulpitu i krawędź okna - mogłem nawet zobaczyć wskaźnik, kiedy przesułem go po tym obszarze . To wskazywało, że zgasło tylko podświetlenie.

Więc nie, matryca LCD, karta graficzna i cały inny sprzęt i oprogramowanie związane z wyświetlaniem &c mogą nadal działać i pobierać energię nawet bez podświetlenia.

Prawdopodobnie dotyczy to większości lub wszystkich typów wyświetlaczy LCD. (Możliwe, że niektóre kombinacje sprzętu i oprogramowania mogą automatycznie wyłączać te rzeczy po zmniejszeniu jasności do zera. Ale w moim przypadku tak się nie dzieje).

gnasher729
2018-12-02 01:56:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sam wyświetlacz nadal ma moc (zobacz odpowiedź gidde).

Ponieważ tworzysz kopię lustrzaną, Twój Mac wykonuje stosunkowo niewiele dodatkowej pracy.I tak musi generować obrazy dla drugiego monitora, a to jest największa część pracy, jaką wykonuje komputer, i nie jest duplikowana.

Komputer Mac musi następnie wysłać zawartość swojej pamięci wideo do dwóch złączy - normalnie byłoby to jedno, ale ponieważ tworzysz kopię lustrzaną, ta sama pamięć wideo jest wysyłana do dwóch złączy.Wykonano więc trochę dodatkowej pracy, ale nie za dużo.

W sumie będzie zużywać niewiele zasobów, ale wcale nie będzie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...