Pytanie:
Czy istnieje lista wstępnie zainstalowanych narzędzi wiersza polecenia dla systemu macOS?
Rocco
2018-11-20 01:18:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie jestem w trakcie opracowywania niektórych skryptów powłoki, ale napotkałem problem: podczas gdy mogę wykonać wiele poleceń na moim Macu, kiedy próbuję uruchomić go na komputerach innych osób, otrzymuję Polecenienie znaleziono błędów wskazujących, że nie mają zainstalowanych określonych narzędzi wiersza poleceń.

Jestem przekonany, że wiele z tych narzędzi jest wynikiem instalacji Xcode i innych menedżerów pakietów, takich jak Homebrew.Moje pytanie brzmi: czy istnieje lista lub inny sposób sprawdzenia, czy określone polecenie (narzędzie) jest wstępnie zainstalowane na standardowym komputerze Mac (bez zainstalowanego Xcode) bez konieczności ręcznego testowania go na komputerze innej osoby?

Na przykład ten post wskazuje, że git jest wstępnie zainstalowany, co ma miejsce tylko wtedy, gdy zainstalowałeś Xcode, w przeciwnym razie git jest niedostępny.

P.S.W moim konkretnym przypadku zastanawiam się, czy zrzut heksowy jest wstępnie zainstalowany, czy nie (bez Xcode)

a to nie jest to?https://ss64.com/osx/
Jeden odpowiedź:
Ruskes
2018-11-20 02:18:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie wygląda na to, że można to łatwo sprawdzić

W zachęcie terminala naciśnij Escape (lub TAB) twice

Pojawi się pytanie, czy chcesz wyświetlić wszystkie 1527 możliwości ?(y lub n).

Lub tutaj https://ss64.com/osx/

Nie „escape”, ale „tab”
Niestety, wyświetla także polecenia takie jak `nmap` i` atom`, z których oba zostały zainstalowane retrospektywnie.Dlatego uważam, że opublikowany przez Ciebie link (https://ss64.com/osx/) jest bardziej odpowiedni, ponieważ wygląda na to, że zawiera tylko wstępnie zainstalowane narzędzia.Dziękuję Ci!
@mbamac wygląda na to, że oba działają
pracował dla mnie, ale miałem 3020 poleceń.Ciekawe, dlaczego tak duża różnica.
@jmh to zależy od zainstalowanych aplikacji


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...