Pytanie:
Czy mogę użyć Time Machine do przywrócenia na mniejszy dysk?
LukeR
2011-09-15 04:58:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem Time Machine do przywrócenia MBP na większy dysk twardy z wielkim sukcesem, ale mam zamiar kupić do niego mniejszy dysk SSD.

Z oczywistym zastrzeżeniem, że nie mam więcej danych niż dysk SSD Czy jest coś, co powstrzymuje mnie przed przejściem z dysku SATA o pojemności 500 GB na dysk SSD o pojemności 240 GB przy użyciu funkcji przywracania Time Machine?

Jest to 2010 MBP z systemem Lion 10.7.1, jeśli to robi jakąkolwiek różnicę.

Jeden odpowiedź:
bmike
2011-09-15 05:16:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink
dane przechowywane na konkretnej migawce w Time Machine.

Time Machine (i przywracanie Narzędzia dyskowego) działa dobrze, o ile „ładunek” zmieści się z niewielkim dodatkowym miejscem na obciążenie. Ogólnie rzecz biorąc, mniej miejsca jest marnowane na końcu plików na mniejszych dyskach, więc tysiące małych plików preferencji pakują się ciaśniej na mniejszych dyskach.

Powinien być niezależny od dysku docelowego, o ile spełnia jego wymagania, czyli możliwość dopasowania danych i możliwość sformatowania (jeśli jeszcze nie jest) przy użyciu prawidłowego schematu partycji, aby umożliwić maszynie rozruch z odzyskanych danych. Jeśli na przykład przywracałeś na partycję 24 Gb zamiast całego dysku, a ta partycja znajdowała się na dysku, który ma już inny układ, w tym EXFS, FAT lub NTFS dla systemu Linux / Windows itp., Możesz napotkać problemy, ale nie masz tego scenariusza i powinno być dobrze, jak mówi bmike.
Having said that, make sure that when you say it will fit, that you mean it will fit and provide with sufficient free space to allow continued use. Also, if your Time Machine backup has any exclusions, like virtual machine files etc, this could return to bite you, and don't forget that Time Machine doesn't actually backup everything, so your hibernation file (roughly equal to the amount of RAM you have), page file, various logs and cache files etc will produce additional usage when you are up and running.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...