Pytanie:
Notatki iCloud nie synchronizują się
Evan Plaice
2015-09-27 12:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od lat używam aplikacji Notatki do robienia notatek na moim iPhonie 5s, ale ostatnio chciałbym udostępnić te notatki na moim iMacu i tablecie Nexus 7.

Aby zsynchronizować je z chmura Dodałem synchronizację Notatek do telefonu i przeniosłem wszystkie moje lokalne notatki na konto iCloud. Wygląda na to, że wszystko działa, a jeśli zaloguję się na moje konto iCloud przez przeglądarkę internetową, notatki pojawią się online. Ale notatki nie będą synchronizowane z aplikacją Notatki na moim iMacu ani Nexusie 7 (z uruchomioną aplikacją Notatnik).

Próbowałem włączyć / wyłączyć aplikację Notatki na iMacu i Notatniku na Nexusie 7. Zamykanie / otwieranie aplikacji. Ponowne uruchomienie obu urządzeń. Wydaje się, że nic nie działa.

Czy jest jakieś obejście tego problemu, którego mi brakuje lub czy synchronizacja iCloud Notes jest w jakiś sposób zepsuta.

Używam najnowszego OSX (10.10.5) i Lates IOS (9.0.1).

Poza tym: próbowałem użyć synchronizacji Google Notes jako alternatywy, ale wersja programu Notes dla OSX nie działa dobrze z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem Google.

Aktualizacja: mam notatkę utworzoną przed aktualizacją, która została pomyślnie zsynchronizowana z moim iMakiem i Nexusem 7 przed aktualizacją Notatek na moim iPhonie. W ramach testu właśnie dokonałem zmiany w Nexusie 7 i pomyślnie zsynchronizowałem notatkę na moim iMacu, ale nie zaktualizowałem notatki na moim iPhonie.

Wygląda na to, że iPhone z powodzeniem używa najnowsza wersja, która łączy się z moim kontem iCloud, ale mój iMac i Nexus 7 działają ze starą wersją, która nie odzwierciedla mojego konta iCloud. WTF.

Mam dokładnie ten sam problem.Wylogowałem się i zalogowałem do iCloud na wszystkich moich urządzeniach, wszystkie z najnowszym systemem operacyjnym i iOS.Wszystko się synchronizuje, ale iPhone 6s nie.
@SameProb Sprawdź dane Notatek na telefonie / komputerze w porównaniu z danymi w iCloud.Masz 100% pewności, że korzystasz z IOS 9 i OSX El Capitan?
Tak, WTF ... Nie chcę aktualizować do OSX El Capitan. Zaktualizowałem już Yosemite w moim iMacu (poprzednio zaktualizowałem do Mountain Lion ze Snow Leopard) i napotkałem wiele problemów z wydajnością. Dlaczego prosta aplikacja, taka jak ta, sprawia tyle problemów?Daj spokój...
Dwa odpowiedzi:
Evan Plaice
2015-10-02 09:35:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aktualizacja OSX do El Capitan rozwiązała problem.

Aktualizacja:

Tylko dla wyjaśnienia. Problem zaczął się, gdy zaktualizowałem iPhone'a do najnowszej wersji (tj. IOS9). Pojawiło się powiadomienie, że mój komputer iMac również musiałby zostać zaktualizowany do IOS9, aby zachować zgodność, co jest prawdopodobnie błędem, ponieważ mój iMac nie obsługuje IOS (tj. Powinienem powiedzieć OSX 10.11 El Capitan).

At kiedy pisałem to pytanie, nie byłem świadomy tego, że OSX właśnie wypuścił nową wersję.

Z tego co wiem, Notes.app przeszedł gruntowny przegląd w najnowszym IOS / OSX. Wygląda na to, że są na wojennej ścieżce, aby zabić i zastąpić Evernote. Tak czy inaczej, nowe funkcje nie są dostępne w starszych wersjach.

Wygląda na to, że ich strategia synchronizacji polega na kontynuowaniu synchronizacji starej wersji notatek między urządzeniami, ale (ostatecznie) odcięto obsługę iCloud.com.

Nazwałbym to „chapuza” po hiszpańsku. Myślę, że tłumaczenie na angielski to nieudana robota ...
Nanaki
2015-09-28 02:25:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Radzę wylogować się z konta iCloud na iPhonie i iMacu (lub przynajmniej przejść do Preferencji systemowych na Macu i wyłączyć Notatki). Następnie, ponieważ wszystko jest w wersji Notes w iCloud.com, usuń notatki z komputera i telefonu. Kiedy to zrobisz, zaloguj się ponownie lub ponownie aktywuj Notatki i wszystkie powinny być zsynchronizowane.

Nigdy nie zajmowałem się Nexusem osobiście ani zawodowo, ale prawdopodobnie powiedziałbym, żebym usunął i ponownie pobrać aplikacja, której używasz do poprawnej synchronizacji.

Chociaż nie rozwiązało to mojego konkretnego przypadku użycia, powinno to rozwiązać większość problemów, gdy konflikty wersji OSX / IOS nie są przyczyną.
Wylogowanie / zalogowanie się do iCloud na moim telefonie rozwiązało problem z synchronizacją notatek.
Notatki są do bani, zrobiłem wszystko - wylogowałem się z iOS, OSX, wyczyść wszystkie notatki w iCloud, ale nadal nie synchronizuje się.:(
Jak usuwamy notatki z komputera? Wyłączyłem Notatki w Preferencjach systemowych, a po ponownym uruchomieniu nie były wyświetlane żadne notatki. Ale po ponownym włączeniu w Preferencjach systemowych mam ten sam problem z brakiem synchronizacji.Jakaś wskazówka?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...