Pytanie:
Jak uzyskać VMware Fusion na komputerze Mac, aby używać dodatkowych przycisków myszy do tyłu / do przodu firmy Logitech w maszynie wirtualnej z systemem Windows?
Chris W. Rea
2012-03-16 20:59:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Scenariusz:

  • Jako maszyny wirtualne mam Maca z systemem OS X Lion, a następnie VMware Fusion 4.x z systemem Windows XP i Windows 7.
  • Używam Mysz optyczna Logitech MX310. Ma 6 przycisków i myślę, że jest to najlepsza mysz, jaką kiedykolwiek wymyślono, a kilka mam w posiadaniu (jeden jest w biurze). Szczególnie podoba mi się przyciski wstecz i do przodu .
  • Jeśli używam MX310 w natywnym systemie Windows (mam też komputer) przyciski naturalnie działają jako akcje wstecz i naprzód w Eksploratorze Windows, Internet Explorerze, Firefoksie itp., aby poruszać się wstecz i do przodu w folderach, stronach internetowych itp.
  • Kiedy używam MX310 na komputerze Mac, instaluję panel preferencji Logitech Control Center , który zapewnia, że ​​przyciski działają zgodnie z oczekiwaniami w Finderze, Safari, Firefoksie itp.

Problem: Podczas uruchamiania systemu Windows (XP lub 7) jako maszyn wirtualnych w ramach VMware Fusion, przyciski wstecz i dalej w MX310 nie działają już w systemie Windows tak, jak powinny. W systemie Windows XP nic się nie dzieje. W systemie Windows 7 powodują one przesuwanie i zmianę rozmiaru okna, aby zajmowało lewą połowę ekranu lub prawą połowę ekranu (w zależności od naciśniętego przycisku). Więc myślę, że jest wysyłany sygnał do VM, tylko ta zła.

Jak mogę sprawić, by przyciski Wstecz / Dalej działały poprawnie w instancjach maszyn wirtualnych Windows w ramach VMware Fusion? Byłbym nawet zadowolony z jakiegoś ponownego mapowania klawisza / przycisku działającego pod Windows VM, który symuluje to, co mają zrobić w pierwszej kolejności ... ale coś, co sprawi, że VMware Fusion wyśle ​​właściwą wiadomość, byłoby lepsze.

Czy opublikowałeś również to pytanie na forum obsługi klienta VMWare Fusion? Są tam bardzo pomocni. http://communities.vmware.com/community/vmtn/desktop/fusion
Cztery odpowiedzi:
UXJester
2013-02-19 00:04:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby rozwinąć to, co powiedział CajunLuke na temat zmiany konfiguracji dla poszczególnych aplikacji.

Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie Logitech Control Center dla OS X, możesz użyć zaawansowanych ustawień kliknięcia tylko dla VMFusion, wykonując następujące czynności.

  1. Ustawienia systemu> Centrum sterowania

enter image description here

  1. Kliknij znak plus obok listy rozwijanej ustawień globalnych i przejdź do VMFusion i kliknij wybierz

  2. Zmień przycisk Kciuk wstecz na Zaawansowane Kliknij za pomocą przycisku 4 i przycisk Zmień Tumb Naprzód na Zaawansowane Kliknij za pomocą opcja przycisku 5.

enter image description here

Używam win + left i win + right do przyciągania ekranu w oknach, więc mapowanie klawiszy nie było opcja dla mnie. Zaawansowane kliknięcie pozwoliło mi zachować nienaruszone skróty systemu Windows, a także używać moich przycisków do przodu i do tyłu na mojej Anywhere Mouse MX zgodnie z przeznaczeniem. Przetestowałem to na pełnym ekranie i jednym oknie Win8 i działa pięknie. Nie jestem pewien co do jedności, ponieważ nie używałem Win8 w trybie jedności, więc nie testowałem. Mam nadzieję, że to pomoże innym. Wiem, że znalezienie odpowiedzi, której potrzebowałem, zajęło mi wieczność.

Uwaga: nie działa w trybie jedności. Prawdopodobnie dlatego, że VMWare rejestruje każdą aplikację inaczej niż ustawienia VMWare Fusion.
Chris
2012-06-19 21:20:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawiłem ten problem przy użyciu funkcji „Key Mappings” Fusion. CajunLuke ma rację: system Windows odbierał „Win + Left” i „Win + Right”, po prostu ponownie zamapowałem „Cmd + Left” na „Alt + Left” i „Cmd + Right” na „Alt + Right” i Explorer et al. wydaje się, że teraz działa poprawnie.

Dla wyjaśnienia: w „Mapowaniu klawiszy” Fusion, musisz zamapować COMMAND + Lewo i COMMAND + Prawo na Alt + Lewo / Alt + Prawo.
Cajunluke
2012-03-16 22:29:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że VMware wysyła przyciski do systemu Windows jako Win - i Win - . Przejdź do preferencji VMware (w przeciwieństwie do ustawień poszczególnych maszyn wirtualnych) -> zakładka paska narzędzi Klawiatura & Mouse -> zakładka Skróty myszy. Możesz tam zmodyfikować ustawienia.

Alternatywnie możesz zmienić naciśnięcie klawisza generowane przez przycisk myszy w systemie OS X w zależności od aplikacji i zmienić to, czego oczekujesz kiedy VMware jest aktywne.

John Man
2013-11-03 20:53:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwróć uwagę, że powyższe rozwiązanie - „Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie Logitech Control Center dla OS X, możesz użyć zaawansowanych ustawień kliknięcia tylko dla VMFusion” - powoduje zawieszenie się systemu Mac OS X Mavericks + VMWare Fusion 6 między VMFusion (określony zestaw ustawień myszy tylko dla VMWare Fusion) i inny program Mac OS X (globalny zestaw myszy Logitech dla wszystkich innych programów). Wygląda na to, że problemem jest niekompatybilność aktualnej (najnowszej) wersji Logitech Control Center z Mavericks - działała dobrze z Mac OS X Mountain Lion (bez zawieszeń), ale już nie z Mavericks.

Obejrzałem to usuwając w Logitech Control Center ustawienia specyficzne dla VMware Fusion i używając tylko ustawień globalnych / ogólnych. Następnie użyłem funkcji „Mapowanie klawiszy” VMware Fusion (jak wspomniano powyżej), aby zmienić mapowanie kluczy i teraz działa dobrze.

(Dzięki wsparciu VMware, które świetnie radziło sobie z zaglądaniem do zawieszonych elementów, a teraz okazuje się, że problemem nie jest VMware Fusion, ale oprogramowanie firmy Logitech.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...