Pytanie:
Po chwili przewijanie dwoma palcami przestaje działać
Amelio Vazquez-Reina
2014-02-15 03:45:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dziwny problem. Po kilku minutach korzystania z przeglądarki Chrome lub Firefox przewijanie dwoma palcami na moim gładziku przestaje działać w tych aplikacjach .

Za każdym razem, gdy ponownie uruchamiam te aplikacje, przewijanie dwoma palcami działa ponownie, ale po kilku minutach przestaje działać. Wszystkie moje inne gesty działają dobrze (ruchy jednym, trzema i czterema palcami) z wyjątkiem przewijania dwoma palcami.

Nie mam pojęcia, co to powoduje. Nie miałem tego problemu do dziś.

Pracuję nad najnowszą wersją Mavericks na najnowszym MacBooku Pro.

Jakieś przemyślenia?

Pięć odpowiedzi:
spotco
2014-07-26 05:40:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prostsze rozwiązanie, które wydawało mi się działać w Firefoksie:

otwórz about:config

i znajdź właściwości

  browser.gesture.swipe.leftbrowser.gesture.swipe.right  

i ustaw je w Browser: BackOrBackDuplicate i Browser: ForwardOrForwardDuplicate do opróżnienia. Jest to obejście znanego błędu ( https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=927702).

Uwaga: to faktycznie nie rozwiązuje problemu, po prostu zapobiega temu kosztowi wyłączenia gestów machnięcia, które wyzwalają ten błąd.
KyleMit
2015-04-24 09:26:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to wada spowodowana próbą użycia gestu dwoma palcami do przechodzenia między stronami. W Chrome / FF ma się cofać i przesuwać w historii, ale jeśli nie ma historii, spowoduje to błąd i uniemożliwi przyszłe przewijanie za pomocą gładzika.

Reprodukcję problemu i poprawkę można znaleźć w tym filmie na Scroll Not Working Mac OS X Mavericks in Chrome / Firefox (* głośne intro)

Aby to naprawić, o ile nie jesteś żonaty z przesuwaniem stron dwoma palcami, możesz przejść do Preferencji systemowych> Gładzik>, a następnie wyłączyć przesuwanie między stronami:

trackpad

Zamknięcie Chrome i ponowne uruchomienie zawsze spowoduje ponowne uruchomienie gładzika.

Jeśli chcesz zostawić go zepsutym, ale nadal mieć możliwość przewijania, możesz przejść do Preferencje systemowe> Ogólne> i Pokaż przewijanie Bary zawsze.

general

guest102938
2016-01-08 03:55:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przewijanie dwoma palcami przestało działać po obudzeniu się z hibernacji / uśpienia spowodowanej niskim poziomem baterii. Udało mi się rozwiązać problem, ręcznie kładąc się spać, a potem wracając ze snu.

pdir
2016-07-20 10:54:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wybierz Apple -> Preferencje systemowe -> Dostępność.Wybierz „Mouse & Trackpad” z lewej kolumny i kliknij przycisk „Trackpad Options ...” w prawym oknie.Upewnij się, że pole „Przewijanie” jest zaznaczone.W moim przypadku nie było to zaznaczone i nie mogłem używać przewijania dwoma palcami w żadnym oknie ani w żadnej aplikacji.

Chess
2014-03-06 01:12:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostrzeżenie: może to usunąć znacznie więcej niż potrzebujesz!

To rozwiązanie działa, ale najpierw musisz włączyć wyświetlanie ukrytych folderów (używając preferowanej metody - polecam Deeper).

Od https://discussions.apple.com/thread/5468141?start=30&tstart=0:

Zamknij wszystkie aplikacje, jeśli chcesz, można to zrobić, naciskając cmd + alt + esc i wybierając każdą aplikację i klikając „Wymuś koniec”.

Następnie musisz odłączyć wszystkie urządzenia zewnętrzne (USB, Firewire, itp.) i wszystkie kable sieciowe.

Następnie musisz wyłączyć połączenie Wi-Fi.

Następnie musisz kliknąć przycisk Go, znajdujący się obok Findera na górnym pasku. Kliknij „Komputer”.

Następnie w oknie, które zostanie otwarte, kliknij „Biblioteka”.

Teraz musisz zlokalizować folder Preferencje> Konfiguracja systemu i go otworzyć.

Następnie musisz opróżnić zawartość tego folderu. Jeśli chcesz, możesz najpierw wykonać kopię na pulpicie.

Następnie musisz ponownie uruchomić komputer Mac i natychmiast po ponownym uruchomieniu czarnego ekranu naciśnij tę kombinację klawiszy: cmd + alt + P + R i przytrzymaj dopóki nie usłyszą „dong” startu trzy razy z rzędu. Następnie możesz bezpiecznie zwolnić. I wszystko powinno pójść dobrze

Ostrzeżenie: To po prostu rażąco resetuje * wszystkie * preferencje konfiguracji systemu.Może to pomóc, ale pomogłoby, gdybyś wyjaśnił, o której preferencji chodzi!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...