Pytanie:
Czy mój były pracodawca może nadal monitorować mój iPhone po usunięciu całej zawartości i ustawień?
user1691278
2017-07-02 09:17:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój były pracodawca pozwala pracownikom zachować telefony służbowe po rzuceniu palenia.Kiedy byłem z moim byłym pracodawcą, musiałem zainstalować szereg aplikacji korporacyjnych i firmowych, aby mogli monitorować mój telefon.Po odejściu z firmy skorzystałem z opcji „Wymaż całą zawartość i ustawienia”, aby mój telefon mógł zacząć od nowa.Czy to oznacza, że telefon jest całkowicie odłączony od mojego byłego pracodawcy i mogę traktować go jak zupełnie nowy telefon?

Jeden odpowiedź:
Alison E.E.
2017-07-02 09:48:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależałoby od tego, w jaki sposób wykonują monitorowanie na poziomie funkcjonalnym. Biorąc pod uwagę, że pierwotnie był dystrybuowany przez korporację do użytku w firmie, jest całkowicie możliwe, że ich aplikacje zostały zaprojektowane w celu zmodyfikowania systemu iPhone'a w sposób, którego normalnie zabrania się aplikacjom w App Store. Biorąc pod uwagę, że były to aplikacje zaprojektowane prywatnie do użytku na terenie prywatnej firmy, nie byłoby dla nich zbytniego powstrzymania ich przed zaprojektowaniem aplikacji w celu wstrzyknięcia oprogramowania monitorującego do pamięci systemu, gdzie użytkownik nie może uzyskać do niego dostępu ani go usunąć, aby powstrzymać pracowników po prostu odinstalowując aplikacje, aby ominąć oprogramowanie monitorujące.

Aby być całkowicie bezpiecznym, zalecałbym przełączenie iPhone'a w tryb przywracania, podłączenie go do komputera Mac ze stabilnym (i prywatnym / zabezpieczonym) połączeniem internetowym oraz całkowitą ponowną instalację oprogramowania układowego & OS za pomocą funkcji przywracania iTunes.

Aby przełączyć telefon w tryb przywracania iTunes, czasami nazywany „trybem DFU” lub „trybem aktualizacji oprogramowania sprzętowego”, wykonaj poniższe czynności:

Ostrzeżenie: Upewnij się, że wyłączasz funkcję „Znajdź mój iPhone” i usuwasz podłączone konto iCloud z urządzenia przed wykonaniem tych czynności, w przeciwnym razie po zakończeniu przywracania może pozostać bezużyteczne.

1.) Wyjmij kartę SIM z urządzenia.

2.) Naciśnij i przytrzymaj przyciski Zasilanie i Ekran główny przez 30 sekund. W okolicach 20 sekundy ekran powinien stać się czarny, ponieważ telefon się wyłączył. Ekran startowy (logo Apple) pojawi się na ekranie, przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk home przez kolejne 10 sekund.

3.) Po 30 sekundzie ekran powinien znów stać się czarny. Jak tylko to zrobi, puść przycisk zasilania, ale przytrzymaj przycisk home przez kolejne 30 sekund.

4.) W 60 sekundzie puść przycisk home. Ekran powinien teraz pozostać czarny, tak jakby telefon był wyłączony. Jeśli na ekranie pojawi się logo Apple, spróbuj ponownie od kroku 1. Jeśli ekran pozostaje ciemny, oznacza to, że telefon jest teraz w trybie odzyskiwania iTunes.

5.) Otwórz iTunes, podłącz telefon do komputera Mac, a powinno pojawić się okno z informacją, że wykryto iPhone'a w trybie odzyskiwania i że należy go przywrócić, zanim będzie można go używać.

6.) Kliknij przycisk „Update & Restore” i zaczekaj na zakończenie procesu. Upewnij się, że kabel nie rozłącza się podczas żadnego punktu procesu przywracania, jeśli twój kabel jest trudny, weź lepszy lub kup nowy.

7.) Gdy iTunes powie, że proces się zakończył, a telefon uruchomi się ponownie: włóż ponownie kartę SIM. Oprogramowanie i system operacyjny telefonu zostaną usunięte i ponownie zainstalowane z najnowszej wersji na serwerach aktualizacji Apple. Oznacza to, że zasadniczo nie różni się on od nowego iPhone'a prosto z pudełka, a wszelkie programy szpiegowskie lub monitorujące na pewno znikną w tym momencie.

Dziękuję Ci!Mówiąc „tryb przywracania”, miałeś na myśli tryb przywracania?
@user1691278 Tak, tak.Przepraszam za to, podczas procesu jailbreakingu istnieje zmodyfikowany tryb odzyskiwania zwany trybem przywracania oprogramowania (a.k.a. tryb Pwn'd DFU), który był powszechnie używany do instalowania niestandardowego oprogramowania układowego, a te dwa tryby mają tendencję do krwawienia razem w mojej głowie.Przy okazji dziękujemy za dokonanie korekty, ponieważ różnice są znaczące.Odpowiednio zaktualizuję swoją odpowiedź


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...